این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دروازه بان ایران در جام جهانی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دروازه بان ایران در جام جهانی را از این سایت دریافت کنید.

  شماره یک ایران در جام‌جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد/ اتفاق تاریخی برای ستاره پرسپولیس

  به نظر می‌رسد تکلیف پیراهن شماره یک تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با نزول عجیب امیر عابدزاده روشن شده باشد!

  صفحه اصلی

  فوتبال، اخبار و خلاصه بازی‌ها

  تیم‌ ملی نظرات: ۲۱

  شماره یک ایران در جام‌جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد/ اتفاق تاریخی برای ستاره پرسپولیس

  ۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱

  به نظر می‌رسد تکلیف پیراهن شماره یک تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با نزول عجیب امیر عابدزاده روشن شده باشد!

  در چارچوب هفته سیزدهم لالیگا ۲ اسپانیا، پونفرادینا به مصاف آندورا رفت و با شکست ۳ بر صفر مواجه شد.

  در این مسابقه عابدزاده در ترکیب اصلی پونفرادینا حضور داشت و ۳ گل دریافت کرد. پونفرادینا با این شکست ۱۳ امتیازی باقی ماند و به رده هجدهم جدول رفت تا به یک قدمی سقوط به دسته پایین‌تر قرار گیرد.

  نکته جالب آن که در این مسابقه عابدزاده در ترکیب اصلی پونفرادینا حضور داشت و ۳ گل دریافت کرد. سایت سوفااسکور نمره ضعیف ۵.۷ را به عابدزاده داد تا بدترین بازیکن زمین شناخته شود. دروازه‌بان کشورمان یک اشتباه منجر به گل داشت ولی توانست ۳ مهار را نیز به ثبت رساند. البته فرزند عقاب آسیا چند صباحی می شود که از دوران اوج فاصله گرفته است.

  در دو دیدار دوستانه اخیر پرسپولیس نیز کارلوس کی‌روش تصمیم گرفت از علیرضا بیرانوند و حسین حسینی استفاده کند. امیر عابدزاده در دیدار دوستانه ایران و اروگوئه پس از مصدومیت علیرضا بیرانوند، برای دقایقی جانشین این دروازه‌بان شد. با این وجود به نظر می‌رسد افت بد هنگام امیر عابدزاده به کارلوس کی‌روش کمک کرده باشد که راحت‌تر دروازه‌بان شماره یک خود در جام جهانی ۲۰۲۲ را انتخاب کند.

  علیرضا بیرانوند در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز دروازه‌بان اصلی تیم ملی ایران و یکی از ستاره های کشورمان بود. صحنه مهار پنالتی کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی فوتبال جهان توسط علیرضا بیرانوند یکی از خاطرات ماندگار فوتبال ایران در تاریخ شد و حالا این گلر شناخته شده قرار است دومین جام جهانی خودش را تجربه کند.

  بیرانوند می‌تواند با بازی در قطر و درخشش در این مسابقات، رکورددار حضور در دروازه تیم ایران در تاریخ جام جهانی لقب بگیرد.

  گفتنی است مرحوم ناصرحجازی، احمدرضا عابدزاده، نیما نکیسا، ابراهیم میرزاپور، علیرضا حقیقی و علیرضا بیرانوند ۶ دروازه‌بانی به شمار می‌روند که در جام جهانی برای تیم ایران بازی کرده‌اند. علیرضا بیرانوند اما می‌تواند اولین گلری لقب بگیرد که دو جام جهانی را در ترکیب تیم ملی ایران تجربه کرده است.

  منبع: خبرورزشی کد خبر: 384821

  برچسب‌ها علیرضا بیرانوند امیر عابدزاده

  اخبار و نتایج تیم ملی فوتبال ایران

  خبر ویژه نظرات ساوالان ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ 2 42 پاسخ

  با این حساب ایران کیسه گل حریفان خواهد شد

  عیسی ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ 35 7

  اتفاقاتنهادوره ای که ایران کیسه گل شددوره مرحوم حجازی بود

  زاید ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ 8 22

  حسین حسینی الان بهترین دروازه بان ایران هست بیرانوند در باژیک نشان داد هیچی نیست و دیپورت شد

  پرویز ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ 34 15 پاسخ

  امیر عابدزاده افتی نداشته ، همونطور که هرگز خیز و فراز قابل توجهی هم نداشته و همواره یک دروازه بان متوسط رو به پایین بوده که دعوتش به تیم ملی ، تعجب اهالی فوتبال رو سبب شده.دعوت عابدزاده به صرف لژیونر بودن (و البته نام بزرگ پدر)، ظلم در حق امثال حقیقی ، اخباری ، پورحمیدی و فروزانه.واقع بین باشیم

  یونس ۰۷:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ 45 15 پاسخ

  فعلا از بیرو بهتر نداریم واقع بین باشید

  سجاد ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ 13 33 پاسخ

  به نظر من عابدزاده می‌تونه شگفتی جام باشه

  رضا ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ 27 4 در گل خوردن؟ آریا ۲۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ 5 1

  این حرف رو زدی ک فقط کامنت منفی بگیری؟؟؟

  منصور ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ 16 32 پاسخ

  شما خواهشاً در مورد حجازی دیگه اظهار نظر نکنید.کنفدراسیون فوتبال آسیا هم تایید کرده که بهترین دروازه بانی صد سال فوتبال آسیا حجازی بوده.برید بیوگرافی حجازی را بخونید و بعد حرف بزنید.بعد هم حجازی بزرگ را با اسطوره های درپیت امروزیتون مقایسه نکنید.هر وقت اسم حجازی مییارید دهنتون غسل بکشید.

  مجید ۱۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ 0 0

  اطلاعاتت رو کامل کن محمدالداییه گل عربستان رو انتخاب کردن (که حق بی شک احمدرضا عابدزاده بود

  م.م ۱۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ 16 2 پاسخ

  رفیق من تو شور نرو اسم ایران و رنگیش نکنین.ایشالا ک تیم ملی موفق باشه چه با بیرو چه هرکس دیگه.درضمن نگو اسطوره در و پیت. مودب باش

  حسن ۱۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ 26 8 پاسخ

  فعلا که چه عابدزاده چه بیرانوند هر کدوم باشه پرچم پرسپولیس بالاست

  محمد حواد ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ 26 5 پاسخ فقط بیرو تمام 😘😘 لنگ سوراخ ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ 11 31 پاسخ

  حسینی بهترین ایرانه اگه مافیای لنگ بزاره

  nader ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ 6 24 پاسخ

  لنگی هنوز نمیدونه لقب عقاب آسیا مال کی بوده

  پرسپولیس ۰۶:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ 0 0

  معلومه دیگه احمد عابدزاده پرسپولیسی

  علی ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ 22 8 پاسخ پرسپولیس اسی ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ 1 0 پاسخ

  چقدر رنگی ب مسائل نگاه می‌کنید فعلآ بیرانوند از همه بهتره بعدش حسینی و تو این شرایط تجربه بیرانوند از همه بیشتره و تو لیگ بیشتر از حسینی سیو داشته و ب نظر من چ بیرانوند چ حسینی هر کدوم باشن امیدوارم بهترین عملکرد رو داشته باشن چون بحث فوتبال ملی وسطه بعنوان ی پرسپولیسی میگم فرهاد مجیدی تو عرصه مربیگری بر خلاف زمانی ک بازیکن بود آینده روشنی تو این حرفه در انتظارشه زمانی ک بازیکن بود در حد بین المللی نبود ولی تو عرصه مربیگری می‌تونه یکی از بهترین های ایران باشه و از الان تو لیگ خلیج داره نشون میده چقدر توانایی داره. رفقا هیچوقت رنگی ب مسائل نگاه نکنین همه هموطن هستیم بخدا دشمن نیستیم رفقایی ک ب استقلال میگن کیسه خواهش میکنم نگین چون ک اگر استقلال نبود فوتبال برامون معنی پیدا نمی‌کرد همیشه رقیب فوتبال رو جذاب می‌کنه و تو ایران فقط پرسپولیس و استقلال حرف اول رو می‌زنن بقیه تیما باید افتخار کنن جلو این دو قدرت فوتبال بازی کنن

  منبع مطلب : www.khabarvarzeshi.com

  روزنامه شهروند: دروازه‌بان ایران در جام جهانی قطر کیست؟

  شهروندآنلاین: انتخاب دروازه‌بان شماره یک تیم ملی فوتبال در ادوار مختلف همواره یکی از موضوعات جذاب برای طرفداران این رشته ورزشی

  روزنامه شهروند 1400/12/18

  دروازه‌بان ایران در جام جهانی قطر کیست؟

  شهروندآنلاین: انتخاب دروازه‌بان شماره یک تیم ملی فوتبال در ادوار مختلف همواره یکی از موضوعات جذاب برای طرفداران این رشته ورزشی بوده است. در طول تاریخ، فوتبال ایران دروازه‌بان‌های بزرگی مثل ناصر حجازی، احمدرضا عابدزاده و … را به خود دیده که در جام جهانی نیز به میدان رفتند و از دروازه تیم ملی ایران حراست کردند.

  تیم ایران تاکنون پنج‌بار به رقابت‌های جام جهانی صعود کرده است. در جام جهانی 1978 ناصر حجازی، در جام جهانی 1998 نیما نکیسا (یک بازی) و احمدرضا عابدزاده (دو بازی)، در جام جهانی 2006 ابراهیم میرزاپور، در جام جهانی 2014 علیرضا حقیقی و در جام جهانی 2018 علیرضا بیرانوند 6 دروازه‌بانی بودند که وظیفه حراست از دروازه تیم ملی را بر عهده داشتند.

  حالا در فاصله چند ماه تا شروع جام جهانی 2022 قطر اما سنگربان شماره یک تیم ملی در این مسابقات مشخص نیست. در شرایط کنونی، فوتبال ایران فقط سه دروازه‌بان لژیونر به نام‌های علیرضا بیرانوند، امیررضا عابدزاده و پیام نیازمند را دارد و البته در لیگ برتر هم حداقل دو دروازه‌بان با شرایط بسیار خوب به کارشان ادامه می‌دهند.

  همین موضوع کار کادر فنی تیم ملی را برای انتخاب گلر شماره یک جام جهانی سخت خواهد کرد. در ادامه به بررسی وضعیت دروازه‌بان‌هایی که شانس حضور در جام جهانی را دارند،‌ پرداخته‌ایم:

  علیرضا بیرانوند؛ به ایران برمی‌گردد؟

  بیرانوند که چند ماه پیش در انتقالی ۷۰۰ هزار دلاری از پرسپولیس به آنتورپ بلژیک پیوست تا شانس خود را در اروپا محک بزند، بعد از مشکلاتی که در این باشگاه بلژیکی پیدا کرد به صورت قرضی به باشگاه بواویشتا پرتغال منتقل شد، اما با وجود امیدواری‌های بسیار، او فرصت کمی برای به میدان رفتن در بازی‌های این تیم پرتغالی دارد.

  بیرانوند تنها در هشت بازی از رقابت‌های این فصل لیگ فوتبال پرتغال به میدان رفته که در دو بازی موفق به کلین‌شیت شده و نمایشش طوری نبوده که بتواند نظر قطعی سرمربی تیم را به خود جلب کند. این همان مساله‌ای است که باعث شد این گلر ۱۹۴ سانتیمتری لرستانی پس از مدت‌ها یکه‌تازی در عرصه تیم ملی، در سه بازی گذشته ایران جای خود را به امیر عابدزاده بدهد. بی‌تردید بیرانوند دوست ندارند جایگاه قبلی خود را از دست بدهد و به همین خاطر است که شایعاتی درباره بازگشتش به پرسپولیس هم مطرح شده است. این در حالی است که خود او ظاهرا علاقه زیادی به بازگشت ندارد و حال باید دید در ماه‌های آینده چه تصمیمی خواهد گرفت. البته که او برای بازی کردن در دومین جام جهانی متوالی پا پس نمی‌کشد.

  امیررضا عابدزاده؛ جوجه‌عقاب در مسیر پدر

  امیررضا عابدزاده این روزها در لیگ دسته یک اسپانیا و در ترکیب تیم پومفرادینا خوش می‌درخشد. او با پوشیدن پیراهن شماره یک این تیم، نظر دراگان اسکوچیچ را نیز جلب کرده و در سه بازی گذشته به عنوان یار فیکس مقابل لبنان، عراق و امارات به میدان رفت و عملکرد خوبی هم داشت. عابدزاده 28 ساله که خیلی‌ها او را با پدرش که دروازه‌بان افسانه‌ای ایران است، مقایسه می‌کنند برای رسیدن به دومین جام جهانی به این راحتی‌ها کوتاه نخواهد آمد. او در جام جهانی 2018 یکی از سه دروازه‌بان ایران بود، اما فرصت بازی پیدا نکرد.

  حالا که اسکوچیچ نظر مثبتی روی عابدزاده پیدا کرده، قطعا این دروازه‌بان به دنبال ادامه حضور در ترکیب ثابت تیم ملی و بازی کردن در جام جهانی 2022 قطر است.

  پیام نیازمند؛ از پرتغال تا قطر

  پیام نیازمند بعد از شگفتی‌سازی در لیگ ایران با پیراهن پیکان، توانست چند سال خوب را با سپاهان سپری کند و در سطح ملی نیز دیده شود. نیازمند رکورددار کلین‌شیت‌های متوالی در لیگ برتر ایران هم شد و با این آمار ویژه به فوتبال اروپا رفت.

  او از ابتدای فصل جاری در تیم پورتیموننزه پرتغال حضور دارد و برای تیمش بازی می‌کند. عملکرد خوب نیازمند در ترکیب تیم پرتغالی باعث شده تا اسکوچیچ نیز در همه اردوهای قبلی او را دعوت کند و پیام را به عنوان یک گلر مطمئن بشناسد. بی‌تردید با این شرایط خوب نیازمند نمی‌خواهد جام جهانی را از دست بدهد و برای رسیدن به این تورنمنت تلاش خواهد کرد.

  حسینی و اخباری؛ در اولویت گلرهای داخلی

  علاوه بر سه دروازه‌بانی که در اروپا به فوتبال‌شان ادامه می‌دهند و لژیونر هستند، در لیگ برتر ایران هم گلرهایی هستند که نمایش‌های فوق‌العاده‌ای داشته‌اند و تلاش می‌کنند یکی از سه دروازه‌بانی باشند که به جام جهانی می‌روند. سید حسین حسینی و محمدرضا اخباری دو گلری هستندکه با تجربه بالا توانسته‌اند چشم‌ها را به خود خیره کنند.

  حسینی امسال نقش ویژه‌ای در موفقیت‌های استقلال داشته است. او در مجموع 18 مسابقه‌ای که برای استقلال به میدان رفته، تنها 6 گل خورده و در 13 بازی دروازه‌اش را بسته نگه داشته که آماری فوق‌العاده محسوب می‌شود. گلر شماره یک استقلال حالا از نظر آماری بهترین دروازه‌بان لیگ برتر هم محسوب می‌شود و امیدوار است دوباره بتواند نظر اسکوچیچ را جلب کند و به تیم ملی برسد.

  از سوی دیگر، محمدرضا اخباری نیز اگرچه تیمش، تراکتور، شرایط خوبی در مسابقات ندارد و با 17 امتیاز در پایین جدول قرار گرفته، اما از عملکرد خوبش نمی‌توان گذشت. شاید به جرأت بتوان گفت که اگر اخباری درون دروازه تراکتور نبود، این تیم همین تعداد امتیاز را نیز جمع نمی‌کرد و الان یکی از کاندیداهای اصلی سقوط به دسته پایین‌تر بود. اخباری در آخرین لیست اسکوچیچ در بین بازیکنان رزرو حضور داشت و حتی با ابتلای بیرانوند به کرونا به اردو نیز رفت و حالا امید دارد دوباره به تیم ملی برگردد و در جام جهانی نیز حاضر باشد.

  سایر دروازه‌بان‌ها هنوز امیدوارند

  به غیر از گلرهایی که نام‌شان برده شد، در لیگ برتر امسال دروازه‌بان‌های باتجربه دیگری نیز داریم که روزهای خوبی را در طول فصل سپری نکردند، اما امیدشان برای رسیدن به تیم ملی به ناامیدی تبدیل نشده است. رشید مظاهری یکی از آنهاست که بعد از دوران تلخ در استقلال حالا امیدوار است در سپاهان دوباره به روزهای اوج خود برگردد و مثل جام جهانی 2018 که یکی از گلرهای اعزامی به روسیه بود، دوباره به تیم ملی دعوت شود.

  حامد لک هم اگرچه این روزها با پرسپولیس بسیار مورد انتقاد قرار گرفته، اما سابقه خوبی دارد و به واسطه همین موضوع برای ساختن آینده‌ای بهتر و رسیدن به تیم ملی در ماه‌های آینده تلاش خود را خواهد کرد. چند دروازه‌بان جوان دیگر هم در لیگ برتر حضور دارند که شاید بتوانند در آینده خودشان را نشان بدهند، اما بعید است در نهایت در لیست اعزامی به جام جهانی قطر حضور پیدا کنند.

  منبع مطلب : www.pishkhan.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید