این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  درمان خانگی انگلها در کودکان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  درمان خانگی انگلها در کودکان را از این سایت دریافت کنید.

  انگل کرمک و خارش مقعد کودکان

  انگل کرمک شایع ترین بیماری انگلی است که شیوع بسیاری در میان کودکان دارد البته احتمال درگیری بزرگسالان با این بیماری نیز وجود دارد.

  انگل کرمک و خارش مقعد کودکان

  کلینیک نوین > تصویر و عکس مقعد سالم > انگل کرمک و خارش مقعد کودکان

  کلینیک نوین، مرکز تخصصی درمان بیماریهای مقعدی با لیزر

  مطالب مرتبط

  مراقبت های پس از زایمان و سایر اقدامات درمانی

  رابطه جنسی مقعدی(نزدیکی از عقب) و مضرات آن برای بواسیر

  آبسه مقعدی چیست؟ علت، علائم و درمان + عکس عفونت

  علت درد مقعدی، اسپاسم هنگام دفع | روش فوری درمان

  خون در مدفوع نشانه چیست؟ علت و درمان مدفوع خونی

  علت خارش مقعد و درمان با طب سنتی، خانگی و پماد

  آخرین مقالات

  علت خونریزی مقعد و واژن بعد از رابطه جنسی + درمان

  علت ترشحات و بوی بد مقعد و باسن

  درمان عفونت قارچی مقعد با دارو و پماد | علائم + عکس واقعی

  تنگی مقعد چیست؟ علت ها، علائم و روشهای درمان

  بواسیر خونی چیست؟ درمان خونریزی هموروئید

  برچسب ها

  بواسیر زگیل شقاق فیستول مقعد کیست مویی گوارش

  انگل کرمک شایع ترین بیماری انگلی است که شیوع بسیاری در میان کودکان دارد البته احتمال درگیری بزرگسالان با این بیماری نیز وجود دارد. علت این امر را می توان ارتباط نزدیک با کودکان عنوان نمود. این بیماری علائم خاصی ندارد و اغلب در محیط های شلوغ مانند مدارس از طریق تماس فیزیکی و یا تغذیه ای به دیگر کودکان منتقل می شود. طول این کرم بین ۲ تا ۱۳ میلی متر و قطر آن ۱ تا ۳ میلی متر است. این کرم اغلب در روده بزرگ اقامت می کند.

  فهرست عناوین این مطلب

  انتقال کرمک

  جلوگیری از انتقال کرمک به دیگران

  درمان انگل کرمک درمان خانگی کرمک

  کرم ها پس از یک الی دو هفته بالغ می شوند و جفت گیری می کنند سپس  کرم نر از بین می رود. در این مرحله کرم ماده که بارور شده به سمت رکتوم یا همان راست روده حرکت می کند تا شب ها وارد کانال و دهانه مقعد شده و در آنجا تخم ریزی کند و سپس خود از بین می رود. تخم های ریخته شده در طی ۶ ساعت جنین دار شده و برای ۲ الی ۳ هفته اجازه حیات می یابند. جنین کرم (لارو) خارج شده به طرف روده بزرگ میرود تا چرخه ذکر شده تکرار شود. این چرخه در حدود ۳ الی ۴ هفته ادامه دارد.

  انتقال کرمک

  در اغلب موارد تخم کرمک از طریق خوردن تخم کرم منتقل می شود. این انتقال می تواند با مصرف غذای آلوده و یا در دهان بردن دستان آلوده رخ دهد. این تخمک بسیار ریز است و امکان انتقال آن از طریق هوا وجود ندارد.

  جلوگیری از انتقال کرمک به دیگران

  برای جلوگیری از انتشار کرمک نکات زیر را به یاد داشته باشید :

  از خارش مقعد اجتناب ورزید

  ناخن های فرد مبتلا را کوتاه نگه دارید.

  کلیه لباس ها و ملافه های بیمار را بشویید

  پس از هر اجابت مزاج دست ها با آب و صابون بشویید.

  نکات بهداشتی را رعایت نمایید.

  به یاد داشته باشید پس از ابتلا به این انگل مصونیت در برابر آن نداشته و هنوز هم احتمال انتقال آن وجود دارد.

  درمان انگل کرمک

  قبل از اقدام به درمان توجه داشته باشید؛ درمان این مشکل باید به صورت خانوادگی انجام گیرد زیرا که احتمال انتقال آن زیاد است.  همچنین برای درمان نیاز است که همه انواع کرم های احتمالی نظیر ژیاردیا و کرمک و آسکاریس و آمیب مورد درمان قرار گیرند. یکی از راهکارهای اصلی برای درمان انگل کرمک مصرف مترونیدازول در کنار مبندازول است، مبندازول قرص جویدنی است و نباید همراه با آب خورده شود. اغلب کودکان به علت مزه خوب این قرص آن را مصرف می کنند ولی اگر کودک شما از مصرف آن امتناع ورزید، می توانید قرص را پودر کرده و در آب و غذای کودک از آن استفاده نمایید. مصرف این قرص برای کودکان زیر ۲ سال ممنوع است. مهمترین داروهای خوراکی که برای درمان انگل کرمک کاربرد دارد به این شرح است :

  مبندازول البندازول پیرانتل پاموات

  این دارو ها شامل دوز اولیه و ثانویه هستید و معمول در طول یک دوره سه هفته ای مصرف می شوند، همچنین در صورتی که درمان به صورت کلی انجام نشود، ممکن است مجدداً مصرف دارو تجویز شود. علاوه بر مصرف دارو خوراکی، در صورتی که کودک دچار خارش در ناحیه مقعد باشد، پزشک مصرف پماد و کرم هایی مخصوص را تجویز می کند.

  درمان خانگی کرمک

  علاوه بر روشهای ذکر شده رعایت بهداشت و پاکیزه نگه داشتن محیط زندگی به شدت در از بین رفتن این کرمک ها تاثیرگذار است. برای این منظور می توانید تا بهبودی کامل ملحفه ها و لباس زیر ها کودک را بجوشانید. همچنین شستن منظم و مرتب دستها با آب و صابون به از بین بردن این کرمک ها کمک می کند.

  مطالب مرتبط

  علت خونریزی مقعد و واژن بعد از رابطه جنسی + درمان

  علت ترشحات و بوی بد مقعد و باسن

  درمان عفونت قارچی مقعد با دارو و پماد | علائم + عکس واقعی

  تنگی مقعد چیست؟ علت ها، علائم و روشهای درمان

  16

  دیدگاه بگذارید 7 9 0 9 Subscribe سمیه فرهادی

  سلام. آیا بچه شیر خواره هم میتونه انگل کرمک بگیره؟

  پاسخ jarahi

  سلام. به ندرت چنین اتفاقی می افتد.

  پاسخ سحر

  قویترین داروی ضد کرمک برای کودکان چیست؟

  پاسخ jarahi

  داروی مبندازول در رفع کرمک موثر است، اما قبل مصرف هریک از این داروها حتما با پزشک کودکان مشورت کنید.

  منبع مطلب : jarah.clinic

  10 روش خانگی برای مقابله با عفونت انگلی در کودکان

  عفونت انگلی در کودکان چیست؟ وقتی، جانی شش ساله از درد شکم خود ناله می کرد، امیلی در این اندیشه بود که او برای نرفتن به مدرسه بهانه گیری می کند. جانی از مدرسه برگشت ولی هنوز از درد شکم خود شکایت داشت.

  بیماری ها

  10 روش خانگی برای مقابله با عفونت انگلی در کودکان

  عفونت انگلی در کودکان چیست؟ وقتی، جانی شش ساله از درد شکم خود ناله می کرد، امیلی در این اندیشه بود که او برای نرفتن به مدرسه بهانه گیری می کند. جانی از مدرسه برگشت ولی هنوز از درد شکم خود شکایت داشت. امیلی زمانی که دید جانی ساندویچ PB&J مورد علاقه خود در کیسه ناهارش را نخورده است دلیلی برای نگرانی پیدا کرد. مشاهدات شبانه پزشک نشان داد که جانی در روده اش کرم دارد. کرم روده ای در کودکان شایع است و می تواند به سرعت، عفونت را گسترش دهد. بنابراین، کودکان دچار عفونت به زودی علائم آن را نشان می دهند. این مقاله از بخش سلامت کودک و بیماری های دکتر سلام، راه های آلوده شدن کودکان به عفونت انگلی و چگونگی شناسایی علائم را توضیح می دهد.

  عفونت انگلی چیست؟

  عفونت انگلی، روندی است که شامل مصرف دارو برای رفع آلودگی با کرم روده ای می باشد. هدف درمان از بین بردن کرم ها و هر گونه عفونتی هست که باعث ناراحتی بیمار می شود. کرم های روده ای کودک به راحتی توسط مقابله با عفونت انگلی از بین می روند. اگر کرم ها از بین نروند، تخم گذاری می کنند و تکثیر می شوند و آسیب شدیدی به روده می رسانند. در صورتی که انگل های روده نادیده گرفته شوند، می توانند برای میزبان مرگ آور باشند.

  علائم عفونت انگلی در کودکان

  یکی از خطرات کرم های روده ای این است که علائم آن ظریف و جزئی هستند و اغلب، توسط والدین نادیده گرفته می شوند. کودکانی که مبتلا به کرم های روده ای هستند، ممکن است علائم و نشانه های زیر را نشان دهند:

  شکم درد: کودک شما ممکن است از درد شکم شکایت کند.

  از دست دادن اشتها: فرزند شما ممکن است اشتهای خود را از دست بدهد و اعتصاب غذا کند.

  او ممکن است کاهش وزن داشته باشد.

  و همیشه احساس گرسنگی کند.

  و تهوع و استفراغ داشته باشد.

  در صورتی که کودک در روده خود کرم های قلابی شکلی داشته باشد، کم خونی او شایع است.

  جوش (معمولا ورم کهیر)، خارش در ناحیه مقعد، به ویژه در اطراف مخرج که از طریق آن کرم ها وارد بدن می شوند. این موارد به طور معمول در مورد کرمک و کرم هسته ای صادق می باشند.

  مشاهده خون در مدفوع و اسهال، هرچند نادر باشد.

  تحریک پذیری و مشکل خواب در اثر ناراحتی های ناشی از خارش.

  ادرار مکرر و دردناک.

  سرفه مداوم.

  عفونت انگلی به طور قابل توجهی بر تغذیه کودک اثر می گذارند و اگر بلافاصله درمان نشوند، می توانند سوء تغذیه ایجاد کنند و باعث کاهش قابل توجهی در وزن کودک شوند.

  چگونه کودکان آلوده به کرم می شوند؟

  کودکان در مقایسه با بزرگسالان، در برابر کرم های روده ای آسیب پذیرتر هستند. آنها ممکن است ناخودآگاه از طریق فعالیت های ساده ای چون پا برهنه راه رفتن بر روی چمن، کرم ها را وارد بدن خود کنند.

  راه های دیگری که کودکان از طریق آن می توانند آلوده به کرم شوند عبارتند از:

  خاک آلوده، شایع ترین علت ابتلای کودکان به کرم است. خاکی که نم و مرطوب است، دارای کرم های مختلفی از جمله انگل های هلمینتس (کرم روده ای) می باشد که به بدن انسان وارد می شوند.

  محیط های غیر بهداشتی و عادات نداشتن به شستن دست ها پس از دفع می تواند باعث عفونت انگلی شود.

  آب آلوده.

  مواد غذایی خام و میوه ها یا سبزیجات آلوده به کرم، گوشت خام و به ویژه گوشت خوک، ممکن است کرم هایی داشته باشند که حتی باعث زوال مغزی نیز شوند.

  حیوانات آلوده ای مثل حیوانات خانگی و کنه ها و کرم ها و همچنین گاو و ماهی ای که در محل زندگی کودک زندگی می کند.

  در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی، کودکان، از طریق سایر بچه ها و بزرگسالان نیز می توانند آلوده به کرم شوند. تخم کرم ها می توانند در زیر ناخن ها زندگی کنند و در صورت عدم شستشو، می توانند به راحتی به فرد دیگری منتقل شوند.

  خطرات عفونت انگلی در کودکان

  کودکان، بیشتر در معرض ابتلا به کرم هستند و اگر درمان نشوند، عفونت در سراسر بدن شان گسترش می یابد. کرم ها، انگل هایی هستند که از بدن میزبان تغذیه می کنند و در نهایت سبب سوء تغذیه می شوند و بر رشد عادی کودک اثر می گذارند.

  کرم های روده ای با تخمگذاری درون بدن کودک، تکثیر می شوند تا جایی که به راحتی توسط داروها از بین نمی روند. بنابراین مهم است که حداقل هر شش ماه یک بار عفونت انگلی فرزندتان کنترل شود. با پزشک خود مشورت کنید تا درک بهتری از دوز و فرکانس داروی مورد نیاز برای مقابله با عفونت انگلی کودکتان ارائه دهد.

  تشخیص کرم در کودکان

  درد شکم، خستگی و اسهال، می توانند نشانه های بیماری های دیگری نیز باشند. برای اطمینان از صحت این علائم در بیماری کرم روده ای، پزشک ممکن است انجام گرفتن چند آزمایش دیگری را توصیه کند.

  تست نوار چسبناک آزمایش استانداردیست که ممکن است پزشک برای بررسی وجود کرم در روده کودک انجام دهد. در این آزمایش، قطعه نواری به مخرج کودک، برای جمع آوری تخم کرم- در صورت وجود- وصل می شود و برای بررسی های بیشتر، به آزمایشگاه فرستاده می شود.

  کرم ها، زیر ناخن تخم گذاری می کنند و پزشک این تخم ها را به عنوان نشانه مورد بررسی قرار می دهد.

  معاینه مدفوع نیز می تواند وجود کرم در روده را نشان دهد.

  در صورت آلودگی کرمی شدید، ممکن است سونوگرافی توصیه شود.

  درمان عفونت انگلی در کودکان

  درمان عفونت انگلی ، بسته بر نوع کرمی که روده را آلوده کرده است، متفاوت است. پزشک ممکن است داروهای کرم کشی تجویز کند که در شکل شربت برای کودکان نوپا و در شکل قرص برای بچه های بزرگتر موجود باشند. برخی از داروهای رایج برای درمان کرم روده ای در کودکان عبارتند از:

  Mebendazole (مبندازول)، برای درمان انواع بیماری های انگلی در کودکان استفاده می شود.

  Pyrantel (پیرانتل)، یکی دیگر از داروهای درمان عفونت انگلی کودکان است که پزشک ممکن است تجویز کند.

  برای بچه های بزرگتر، شما می توانید داروی عفونت انگلی قابل اعتمادی چون کرمک Rees را امتحان کنید.

  منبع مطلب : www.hidoctor.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید