این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  داستان سیاوش در زمان ناصرالدین شاه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  داستان سیاوش در زمان ناصرالدین شاه را از این سایت دریافت کنید.

  سیاوش در زمان ناصرالدین شاه که بود

  سیاوش در زمان ناصرالدین شاه که بود داستان سریال درباره عشق ناصرالدین‌شاه به یکی از زنان حرم‌سرایش به نام جیران است. جیران یکی از همسران محبوب و اولین سوگلی ناصرالدین‌شاه بوده. جیران، با سایر زنان دربار ناصرالدین‌شاه فرق داشته. شیفته شکار و اسب‌سواری بوده و هنگام سواری، چکمه و لباس مردانه می‌پوشیده. اولین‌بار برای فراگرفتن […]

  سیاوش در زمان ناصرالدین شاه که بود

  اخبار روز

  بوسیله ساتین در ۶ اسفند ۱۴۰۰

  0به اشتراک گذاری

  سیاوش در زمان ناصرالدین شاه که بود

  داستان سریال درباره عشق ناصرالدین‌شاه به یکی از زنان حرم‌سرایش به نام جیران است. جیران یکی از همسران محبوب و اولین سوگلی ناصرالدین‌شاه بوده. جیران، با سایر زنان دربار ناصرالدین‌شاه فرق داشته. شیفته شکار و اسب‌سواری بوده و هنگام سواری، چکمه و لباس مردانه می‌پوشیده. اولین‌بار برای فراگرفتن رقص به دربار قاجار راه پیدا می‌کند ناصرالدین‌شاه در اولین نگاه به او دل می‌بندد.

  باید خاطرنشان کرد که این سریال دارای منبع تاریخی است و وقایع موجود در آن همگی بر اساس واقعیات نگاشته شده. جیران در واقع نام خدیجه خانم تجریشی یا همان فروغ‌السلطنه است. او نخستین سوگلی ناصرالدین‌شاه بود و ابتدا برای یادگیری رقص به دربار ناصرالدین‌شاه راه پیدا کرده بود. اما پادشاه در همان نگاه اول عاشق وی شده و به سبب چشم‌های درشتی که داشته، نام جیران را بر روی او گذشته است.

  داستان سیاوش و خدیجه در سریال جیران

  داستان این سریال به ماجرای مثلث عشقی ناصرالدین‌شاه و سیاوش و خدیجه برمیگردد خدیجه و سیاوش پسر و دختر روستایی بوده که به یکدیگر علاقه زیادی دارند آنها عاشق هم هستند و می خواهند ازدواج کنند اما یک روز ناصرالدین شاه که در حال شکار بوده به نزدیکی روستای محل زندگی خدیجه می آید و در این زمان خدیجه را می بیند و عاشق او می شود و تلاش می‌کند تا خدیجه را به دست بیاورد و از این رو وقتی که سیاوش موضوع را با خبر می‌شود به مقابله با ناصرالدین شاه بر می‌آید اما کاری از پیش نمی برد.

  مطالب مرتبط

  امیر جعفری در نقش میرزا آقاخان نوری در سریال «جیران» + عکس

  نهال دشتی در نقش ستاره خانمِ سریال جیران+ عکس

  فاطمه مسعودی‌ فر در سریال «جیران» تا تولد کوروش سلیمانی

  مروری بر جدیدترین سریال های نمایش خانگی + تصاویر

  حضور هنرمندان در اکران خصوصی سریال «جیران» + تصاویر

  سریال جیران از چه شبکه ای پخش میشود

  فیلم جیران چند شنبه ها پخش میشود

  کفایت خاتون قاجار کیست +عکس

  سریال جیران چند قسمت است

  سریال جیران کی پخش میشود و چند قسمت آمده

  منبع مطلب : saten.ir

  داستان جیران و سیاوش واقعی است‌؟

  داستان جیران و ناصرالدین شاه و سیاوش به مثلث عشقی در زمان قاجار معروف است، با اینکه خدیجه و سیاوش عاشق یکدیگر بودند اما با آمدن ناصرالدین شاه، سیاوش باید از عشق خود دست بکشد، داستان جیران و سیاوش واقعی نبوده و شخصی به نام سیاوش وجود واقعی نداشته.

  صفحه نخستفرهنگ و هنر

  تاریخ انتشار

  چهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  کد مطلب : ۴۴۹۴۰۳

  داستان جیران و سیاوش واقعی است‌؟

  ۹ ۹

  داستان جیران و ناصرالدین شاه و سیاوش به مثلث عشقی در زمان قاجار معروف است، با اینکه خدیجه و سیاوش عاشق یکدیگر بودند اما با آمدن ناصرالدین شاه، سیاوش باید از عشق خود دست بکشد، داستان جیران و سیاوش واقعی نبوده و شخصی به نام سیاوش وجود واقعی نداشته.

  کبنا ؛

  داستان جیران و ناصرالدین شاه و سیاوش به مثلث عشقی در زمان قاجار معروف است، با اینکه خدیجه و سیاوش عاشق یکدیگر بودند اما با آمدن ناصرالدین شاه، سیاوش باید از عشق خود دست بکشد، داستان جیران و سیاوش واقعی نبوده و شخصی به نام سیاوش وجود واقعی نداشته.

  به گزارش کبنا، در سریال جیران، خدیجه و سیاوش پسر و دختری جوان در روستا بودند که به یکدیگر علاقه مند شده بودند و قصد ازدواج با هم را داشتند اما به دلیل عشقی که ناصرالدین شاه به او پیدا می کند این دو به هم نمی رسند. برای بسیاری این سوال پیش آمده است که آیا داستان جیران و سیاوش واقعی بوده است؟

  جیران اولین سوگلی ناصرالدین شاه و از زنان محبوب وی بوده است، جیران با تمامی زنان دیگر ناصرالدین شاه فرق داشت و آن هم این بود که او عاشق اسب سواری و شکار بود، داستان جیران و ناصرالدین شاه در واقعیت کمی با آنچه در سریال می بینیم متفاوت است. داستان واقعی جیران ازینجا شروع شد که این دختر برای برای یادگیری رقص به دربار ناصرالدین‌شاه راه پیدا کرده بود. اما پادشاه در همان نگاه اول عاشق وی شده و به دلیل چشم‌ های درشتی که داشت، نام جیران را بر روی او گذاشت.

  داستان جیران و سیاوش واقعی است

  داستان جیران و سیاوش یا بهتر است بگوییم سیاوش و خدیجه در زمان ناصرالدین شاه به ماجرای مثلث عشق ناصرالدین شاه و سیاوش و خدیجه باز می گردد، دختر و پسری که در روستا زندگی میکردند و عاشق یکدیگر بوده و قصد ازدواج با یکدیگر را داشتند. سریال جیران از روی منابع تاریخی ساخته شده و تمامی وقایع در آن بر اساس واقعیات گذشته ساخته شده اند حتی اسم شخصیت ها و زنان ناصرالدین شاه. اما داستان جیران و سیاوش تنها برای زیبایی بیشتر قصه آورده شده است و در واقعیت شخصی به نام سیاوش وجود نداشته و جیران عاشق شخص دیگری نبوده است.

  اما در داستان به این شکل است که یک روز ناصرالدین شاه که در حال شکار بوده به نزدیکی روستای محل زندگی خدیجه می آید، او خدیجه را می بیند و عاشق او می شود و از او می خواهد تا همسر وی شود، از سوی دیگر وقتی که سیاوش از موضوع با خبر می‌ شود با ناصرالدین شاه به مقابله و جنگ می پردازد اما هرگز موفق نمی شود.‌

  اشتراک گذاری : Facebook Twitter Telegram برچسب ها : داستان جیران مینو خانوم داستانش عالیه 👏👌 ۶ ۴ هستی درسته ۴ ۱

  اصلا خوب نبود به نظر من باید داستان رو طوری مینوشتند تا جیران و سیاوش به هم برسند

  ۹ ۱۵ احسنت ۳ ۴ Zahra

  عزیزم چه توقعایی داریا😐😂

  جیران یکی از زنای شاه بوده که تو تاریخ هم نوشته شده چجور بیان تاریخو دور بزنن جیرانو بدن سیاوش

  ۱۶ ۱

  به نظرم سیاوشروجود داشته اما این پول وقدرت لعنتی هستش که اینها رو از هم جدا کرد عشق واقعی مال جیران وسیاوش بود اما ناصرالدین ..

  ۷ ۰ مریم

  بابا تو تاریخ اومده که جیران و ناصرالدین شاه باهم ازدواج میکنن و زندگی میکنن، حالا ندیسنده بنده خدا بیا جوری بنویسه که اون دوتابه هم برسن😂😂😂😂

  ۳ ۰

  روایت شما کاملا غلط است . اولا در خصوص نحوه آشنایی شاه با جیران سه روایت مختلف وجود داره که یکی از روایت ها همان روایتی عست که در سریال آمده. دو روایت دیگه هم در ماون مختلف وجود داره که یکیش روایتی هست که سما گفتید . در خصوص سیاوش هم این کاملا بدیهی هست که به فرض واقعی بودن یا نبودنش چنین دادستانی نمیتونسته بصورت علنی نشر داده بشه و شاه هم اجازه نمیده طبعا چنین چیز خصوصی در متون تاریخ اون موقع ثبت بشه پس این ادعای شما ساده انگاری هست. ضمنا بر طبق یک سری روایات در برخی متون دیگه سیاوش واقعا وجود داشته ولی با یک نام دیگه و از پهلوانان به نام و معروف تهران بوده. در کل توقع نداشته باشید چنین داستانی بصورت علنی و آشکار ثبت شده باشه. داستانی که همه طرف ها سعی در مخفی کردنش داشتند

  ۳۱ ۱ الیسا 😄 ۱ ۰

  اعترافات ملکه انگلیس؛ پسر به مادر وفادار می ماند؟

  عصر الیزابت به پایان رسیده؛ یکی از چهره های با نفوذ سلطنت بریتانیا که میراث عصر کلاسیک ...

  «صیانت» درجاده فرعی

  روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه شورای عالی فضای مجازی به ریاست رئیس جمهوری بخشی ...

  روایت «هزار درد بی درمان»

  دولت حسن روحاني با نقاط قوت و ضعفي که داشت پايان يافت؛ اما پرسش‌هايي از اتفاقات، تصميمات ...

  منبع مطلب : www.kebnanews.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید