این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  خواص سنگ کهربا

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  خواص سنگ کهربا را از این سایت دریافت کنید.

  خواص سنگ کهربا

  خواص سنگ کهربا Amber

  خواص سنگ کهربا  Amber :

  ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای سوم وشبکه خورشیدی

  کهربا به رنگ آفتاب آبگونه است... زرد به رنگ خورشید وسط روز و نارنجی به رنگ غروبهای آتشین و جزو اولین سنگها یا موادی بوده که توسط انسانهای اولیه آسیا، افریقا و اروپا برای حرز و تزیین استفاده می شده است

  دو منبع مهم کهربا در بازار امروز از کشورهای بالتیک و جمهوری دومنیکن است. کهربای کشورهای بالتیک قدیمیتر است و در بازار ارجحیت دارد اما احتمال دارد درون کهربای جمهوری دومنیکن، حشرات نیز وجود داشته باشند . کهربای روسیه و لهستان ( پولونیا ) مهمترین بخش تامین بازار کهربا هستند

  نقل است که کهربا بیماری و انرژی منفی را از بدن بیرون می کشد و به این دلیل عده ای می گویند کهربا شانس می آورد!

  سختی کهربا 2.5 است و ساختار کریستالی بی شکل دارد.

  مشهور است که کهربا، صمغ فسیل شده درختان است. اغلب کهرباها از زرد طلایی تا زرد نارنجی متفاوتند اما گونه های سبز، قرمز، بنفش و سیاه نیز وجود دارند.

  کهربای شفاف یا مات به شکل غده کوچک یا توده های نامنظم با سطح ترک دار یا هوازده دیده می شوند.

  همچنین احتمال دارد کهربا حاوی حشراتی باشد که میلیونها سال پیش که صمغ هنوز چسبناک بوده، در آن گیر افتاده اند. بسیار نادر است که قورباغه، وزغ یا حتی مارمولک نیز در آن یافت شود.

  کهربا یکی از چند سنگی است که میتواند با الکتریسیته شارژ شود. وقتی آنرا به جسمی مالش دهید، انرژی الکتریکی منفی ایجاد می کند که گرد و غبار را جذب می کند

  بر اساس این حقیقت که کهربا نوعی فسیل است با زمان، چرخه ها و طول عمر رابطه مستقیم دارد. از آنجا که زمانی ماده ای دارای حیات بوده، با آکاشا در ارتباط است که همان عنصری است که "عنصر پنجم" خوانده می شود و بر خاک، هوا، آتش و آب حکمرانی می کند و آنها را متصل به هم نگه می دارد و از جهتی منبع غایی آن عناصر است. همچنین آکاشا سمبل زندگی و موجودات زنده مانند گیاه، حیوان و انسان است.

  کهربای زرد، طلایی و نارنجی، دارنده اش را زیباتر می سازد و برای گنجاندن انرژی خورشید استفاده می شود.

  کهربا برای موفقیت، فراوانی، شفادهی، زنده دلی و شادی مفید است.

  سنگ کهربا برای آنانی که استفاده اش می کنند، شکیبایی، حفاظت، سپر روانی، عشق رمانتیک، لذت جویی، تطهیر، تعادل و آرامش به ارمغان می آورد و بعنوان جذابیت در ازدواج به کار می رود.

  کهربا سنگ قدرتمندی است و برای شفادهی جسم فیزیکی استفاده می شود. این سنگ بیش از هفت هزار سال بعنوان محرک سوخت و ساز و درمان بیماریهای پوستی که به علت برهم خوردن تعادل سوخت و ساز بوجود می آید، استفاده می شده است.

  همچنین در درمان آسم و مشکلات تنفسی آلرژیک استفاده می شود.

  به طور کلی به همراه داشتن کهربا به شکل گردنبند، در درمان بیماری موثر است.

  کهربا دارای انرژی الکتریکی منفی است و بنابراین برای وارد کردن انرژی و قدرت به دارنده آن مفید است.

  کهربا انرژی آرام بخش و سبکی می دهد که همزمان هم آرام کننده و هم انرژی زاست.

  سنگ کهربا به بیداری امیال کمک کرده و تواناییهای فکری، وضوح فکر و معرفت را ارتقاء می بخشد. این سنگ با بیرون کشیدن انرژی منفی از محیط آنرا پاکسازی کرده و به همین روش درد فیزیکی را تسکین می دهد.

  تسکین دهنده اعصاب و روح است و در حفاظت نقش دارد.

  کهربا با شفادهی، تسکین دهندگی و هماهنگ کنندگی به ثبات انرژی کوندالینی کمک می کند و درک معنوی را بالا می برد.

  برای فعالیت کودک درون و زندگی گذشته، عالی است و روی چاکرای سوم یا شبکه خورشیدی و گاهی روی چاکرای دوم یا خاجی مؤثر است.

  منبع :  DANAGEM

  جهت خرید انواع محصولات و زیوآلات و نگین و دستبند و انگشتر از سنگ کهربا

  به صفحه اول وب سایت مراجعه فرمائید

  منبع مطلب : www.stoneeshop.com

  کهربا

  کهربا و خواص آن را در این بخش گام به گام مطالعه می کنیم و مطالب مهمی را در مورد سنگ جواهر کهربا ( Amber ) می آموزیم- با مرکز آموزش های جواهرسازی همراه شوید

  کهربا Amber ، خواص و کاربرد آن در جواهرسازی

  مکان شما: خانه / مقالات جواهرسازی / سنگ شناسی /

  کهربا Amber ، خواص و کاربرد آن در جواهرسازی...

  کهربا ، خواص و کاربردهای آن :

  خواص کهربا :

  کهربا یک تصفیه کننده طبیعی می باشد و با جذب انرژی های منفی موجود در محیط و تبدیل آن به انرژی مثبت نقش بسیار مؤثری در افزایش شور و نشاط و کمک به بازسازی سلول های بدن دارد و هم چنین موجب کاهش درد و بهبود روحی و عاطفی افراد می گردد.

  سنگ کهربا در پاکسازی و فعال سازی مجدد چاکراها بسیار تأثیر گذار است و یک وسیله مناسب برای پاکسازی محیط زیست به شمار می رود.

  سنگ کهربا انرژی های مثبت را از خود ساطع می کند و دارای اثر تسکین دهنده می باشد و منجر به افزایش سلامت و رفاه می گردد و به عنوان یک سپر قوی در برابر انرژی های منفی می باشد.

  کهربا یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین گنجینه های جهان است که از آن با عنوان طلای دریا، یاد می شود؛ زیرا زیبایی و درخشندگی آن طلسمی از زیبایی و حفاظت را ایجاد می کند.

  سنگ کهربا

  یکی از سنگ های شگفت انگیز است که دارای خواص متافیزیکی بسیاری می باشد و از آن برای محافظت روح و روان استفاده می شود.

  سنگ کهربا سبب ایجاد تعادل در احساسات، روشن شدن ذهن و کاهش انرژی های منفی می گردد و تأثیر بسیار زیادی در از بین بردن ترس دارد.

  کهربا یکی از بهترین سنگ ها برای محافظت از کودکان می باشد و بهتر است از سنگ کهربا به عنوان دستبند و گردنبند برای کودکان استفاده شود و یا این سنگ به لباس کودکان دوخته شود؛ زیرا به همراه داشتن این سنگ سبب دفع انرژی های منفی از اطراف کودکان می گردد و آنان را از آسیب های مختلف محفوظ می دارد. همچنین استفاده از سنگ کهربا در کاهش دردهای ناشی از دندان در آوردن کودکان نیز تأثیرگذار است.

  به همراه داشتن سنگ کهربا در دوره نقاهت پس از بیماری سبب افزایش نشاط و شادابی و بهبود سریع فرد بیمار می گردد.

  سنگ کهربا به عنوان نمادی از عشق شناخته می شود و در رنگ های طلایی و نارنجی نمادی از زیبایی و حس لطافت می باشدو از آن به عنوان طلسمی طبیعی برای جذب عشق پایدار استفاده می شود.

  سنگ کهربا قادر به درمان ناتوانی های جنسی و یرد مزاجی می باشد و در باروری زنان بسیار تأثیر گذار است.

  ایجاد تماس بدن با سنگ کهربا سبب تخلیه انرژی های منفی موجود در بدن می گردد و نشاط و شادابی و انرژی مثبت را برای بدن به ارمغان می آورد برای ایجاد تماس بدن و سنگ کهربا، می توانید از این در جواهرات خود استفاده کنید و یا به عنوان تسبیح در هنگام نماز از آن استفاده نمایید.

  سایه های طلایی و نارنجی کهربا در رفع انسداد جریان انرژی و بازگرداندن حس تعادل و انعطاف پذیری در زندگی تأثیرگذار می باشد. این سنگ بر روی عملکرد چاکرای خاجی مؤثر می باشد و تعادل در این چاکرا سبب ایجاد تعادل در زندگی و همچنین کاهش سردرگمی و ترس می گردد و احساس لذت از زندگی را درافراد ایجاد می کند.

  رنگ زرد سنگ کهربا نیز در کنترل سیستم ایمنی و گوارش بدن تأثیرگذار است و قدرت بدن را در مبارزه با میکروب ها و عفونت ها افزایش می دهد.

  درخشش طلایی رنگ سنگ کهربا موفقیت، شور و شوق، شادی و قدرت را برای افراد به ارمغان می آورد و حس از خودگذشتگی و تعهد را در انسان تقویت می کند.

  استفاده از سنگ کهربا در مراقبه و مدیتیشن نیز توصیه می شود؛ زیرا این سنگ تأثیر بسیار زیادی در روشن شدن ذهن دارد و سبب هوشیاری و آگاهی روح و جسم می گردد. کهربا یک ابزار فوق العاده برای اکتشاف در زندگی می باشد و انرژی های منفی موجود در محیط را از بین می برد. بنابراین می توانید از سنگ کهربا برای مراقبه استفاده کنید و با در دست گرفتن آن در طری جلسات مراقبه به آرامش و انرژی مثبت دست یابید و از فواید این سنگ برخوردار شوید.

  کهربا با بهره گیری از انرژی آب، انرژی سکون، قدرت آرامش بخشی و تصفیه سبب ایجاد توانایی های بالقوه در افراد می گردد و قدرت بازسازی و تولد دوباره را به ارمغان می آورد، به همین دلیل بهترا است از این سنگ در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید و تعادل انرژی را در فضای زندگی خود ایجاد نمایید. به این ترتیب می توانید محیطی سرشار از آرامش و انرژی را برای اعضای خانواده خود فراهم آورید.

  مطالعه بیشتر

  موکائیت Mookaite ، خواص و کاربرد آن در جواهرسازی

  کهربا به صمغ (انگم) فسیل شده درخت گفته می شود که معمولا به خاطر رنگ زیبایش دارای ارزش و قیمتی است که با گروه فسیل های سمغی در ترکیب های آبی (سنگهای ارگانیک) که منشا جانوری یا گیاهی دارند قرار دارد. عمر عمده کهرباهای جهان بین 30 تا 90 میلیون سال است. گاهی در داخل کهربا حشرات و حتی پستانداران کوچک به دام افتاده روزگاران پیش از تاریخ نیز یافت می شود.

  خواص درمانی کهربا زیاد است و بیشتر از همه موثر در درمان بیماری های پوستی می باشد. کهربا ضد آلرژی و ضد اگزما و ضد ناراحتی های پوستی است و چاکرای مربوطه چاکرای سوم می باشد.

  تاریخچه و خلاصه ای از سنگ جواهر کهربا

  کهربا از طریق فرآیند فسیل سازی رزین درخت تشکیل می شود. کهربای رزین شباهتی با عصاره ی درخت ندارد. منبع اصلی آن به ویژه از درخت کاج فسیلی نشات می گیرد. فسیل سازی کهربا به دوران سوم زمین شناسی باز می گردد، و این یعنی سنگ کهربا در حدود ۵۰ میلیون سال قبل شکل گرفته است. به این معنی است که سنگهای کهربا حدود 50 میلیون سال پیش تشکیل شده است. از آنجاییکه کهربا از رزین نرم و چسبناک تشکیل شده است، کهربا اغلب حاوی ترکیبات گیاهی و حیوانی اغلب پشه ها و سایر گونه های حشرات می باشد. کهربایی که در درزهای زغال تشکیل می شوند، اغلب «رزین» نام دارند، و گونه هایی که در درزهای زغال نیوزیلند شکل می گیرند، با نام «امبریت» شناخته می شوند. کهربا یکی از گونه های سنگ جواهر ارگانیک است. از شایع ترین گونه های جواهرات ارگانیک می توان به کهربا، مروارید، مرجان و عاج اشاره نمود.

  منبع مطلب : javahersazi.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید