این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  خاله لویسیا

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  خاله لویسیا را از این سایت دریافت کنید.

  معرفی نرگس درختی

  معرفی نرگس درختی

  نگارنده: باغ شیشه‌ای در تاریخ: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

  معرفی نرگس درختی

  نام انگلیسی

  sweet mock-orange و English dogwood

  نام علمی

  philadelphus coronarius

  فارسی رایج

  نرگس درختی

  فارسی اصیل

  ندارد

  معیار زیبایی

  گل

  رنج قیمت

  100000

  از خانواده

  Hydrangeaceae

  خاستگاه

  جنوب اروپا

  این گیاه خزان دار بومی ارمنستان و اروپای جنوبی است. اواخر بهار گلهای سفید رنگ و بسیار معطر ان به قطر ۳ سانتی متر ظاهرمیشود. برگهای قلبی شکل،نوک تیز و به رنگ سبز روشن و طول آن ۲/۵-۱۰ سانتی متر میباشند. حداکثر بلاندای ۲/۵-۳ متر و حداکثر گستردگی آن ۲ متر است.

  نیازها:

  نیاز به محل آفتابی دارد ولی در نواحی که دارای تابستان های گرم هستند بهتر است در محل آفتاب-سایه کاشته شود.خاک معمولی باغبانی و آبیاری  معمولی برای آن مناسب است.بلافاصله بعد از پایان گلدهی درختچه را هرس میکنند به این ترتیب که شاخه های چوبی شده و مسن و ساقه های اضافی را که شکل درختچه را نامتناسب کرده،از انتها حذف می کنند.

  کاربرد:

  برای کاشت در میان چمنکاری ،گوشه سایه-آفتاب ،ایجاد پرچین با فرم طبیعی درختچه و ایجاد زمینه سبز برای گلهای فصلی مناسب است.هنگام گلدهی عطر دلپذیری در فضای اطراف خود پخش میکند.

  ازدیاد:

  ۱-گرفتن قلمه چوب سخت در اوایل بهار.قلمه ها را در شاسی یا گلخانه تکثیر ریشه دار میکنند.قلمه چوب نرم را اوایل تابستان می گیرند و در گلخانه ریشه دار میکنند.

  ۲-جدا کردن پاجوش با مقداری  ریشه از پای گیاهان مسن در بهار

  ۳-خوابانیدن شاخه در پاییز

  ۴-کاشت بذر در بهار،که در هوای آزاد میکارند.

  نرگس درختی و

  نرگس درختی +۲۳ -۲

  برچسب ها English dogwood philadelphus philadelphus coronarius sweet mock-orange آبیاری نرگس درختی ازدیاد نرگس درختی انواع نرگس درختی بذر نرگس درختی بیماریها و آفات نرگس درختی تکثیرنرگس درختی خاک نرگس درختی درخت نرگس دمای نرگس درختی رطوبت نرگس درختی روش های ازدیاد نرگس درختی فصل قلمه نرگس درختی فصل کاشت نرگس درختی فصل گلدهی نرگس درختی قلمه نرگس درختی کاربرد درختان در فضای سبز کاربرد نرگس درختی در فضای سبز کوددهی نرگس درختی گل نرگس گلدهی نرگس درختی گونه های نرگس درختی گیاه نرگس درختی نحوه ی تکثیرنرگس درختی نرگس نرگس درختی نگهداری نرگس درختی نور نرگس درختی نیازهای نرگس درختی هرس نرگس درختی

  باغ شیشه‌ای

  و بوی باغچه را ، باد، روی فرش فراغت نثار حاشیه صاف زندگی می کرد. و مثل بادبزن ، ذهن ، سطح روشن گل را گرفته بود به دست و باد می زد خود را ......

  این گیاه در فروشگاه موجود نمیباشد

  برای خرید کود مناسب این گل کلیک کنید

  پیشنهاد شاعر...

  شکر آن که خواب می‌گیرد به شب

  رحمتی بر دیدهٔ بیدار ما

  ای که با هر کس چو گل بشکفته‌ای

  بیش ازین نتوان نهادن خار ما

  منبع مطلب : glassy-garden.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید