این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  حق بیمه شخص ثالث

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  حق بیمه شخص ثالث را از این سایت دریافت کنید.

  خرید بیمه شخص ثالث + ارزان ترین قیمت و صدور آنی

  بیمه شخص ثالث خودرو (ماشین)⏪ محاسبه، استعلام، تمدید و خرید آنلاین بیمه ثالث 1401✔️ارزان ترین قیمت صدور لحظه ای پشتیبانی 24 ساعته سراسر ایران | بیمه دات کام

  بیمه دات کامبیمه شخص ثالث خودرو

  خرید بیمه شخص ثالث خودرو

  مرحله اول: مشخصــات خــودرو

  پرسش های متداول

  انتقال تخفیفات پلاک قبلی به خودروی جدید چگونه امکان پذیر است؟

  پوشش های مالی چه تفاوتی دارند؟

  مراحل عودت وجه در بیمه دات کام چگونه است؟

  اگر شرکت بیمه قبلی را تغیر دهیم، تخفیفات حذف می‌گردد؟

  چقدر زودتر از موعد اتمام بیمه‌نامه می‌توان آن را تمدید کرد؟

  چه خسارت‌هایی تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیستند؟

  راهنمای خرید

  استعلام و خرید بیمه شخص ثالث خودرو

  استعلام و خرید بیمه شخص ثالث که زیرشاخه بیمه خودرو محسوب می‌شود، نیازمند اطلاعات خاصی است. اطلاعاتی نظیر: تعریف بیمه شخص ثالث، پوشش‌ها، نحوه محاسبه قیمت و... به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

  بیمه شخص ثالث چیست؟

  بیمه شخص ثالث، برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی اجباری است. طبق قانون بیمه مرکزی، خسارات جانی و مالی مالک وسیله نقلیه‌ای که تحت پوشش بیمه شخص ثالث باشد، بر عهده‌ی شرکت بیمه‌گر او خواهد بود.

  به عبارت دیگر، تمامی اشخاصی كه در یك حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند. این بیمه هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می‌كند.

  در بیمه شخص ثالث، مالك وسیله نقلیه شخص اول به شمار می‌آید كه در اكثر بیمه‌نامه‌ها تحت عنوان بیمه‌گزار شناخته می‌شود. شخص ثانی شركت بیمه است كه متعهد به جبران هزینه‌ها طبق قرارداد است كه در بیمه‌نامه با عنوان بیمه‌گر درج می‌شود. و در نهایت شخص ثالث، فرد زیان‌دیده در حوادث رانندگی است.

  به عبارت دیگر، منظور از اشخاص ثالث کلیه سرنشینان مجاز وسیله نقلیه بیمه‌شده است.

  در قانون جدید بیمه شخص ثالث، راننده مقصر حادثه‌دیده هم تحت پوشش‌های بیمه اجباری وسایل نقلیه یعنی پوشش‌های بیمه ثالث قرار می‌گیرد.

  پوشش‌های بیمه شخص ثالث

  بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی یا خسارات بدنی شخص ثالث را پوشش می‌دهد. بیمه‌گر متعهد به پرداخت حداکثر پوشش بیمه شخص ثالث اتومبیل برای جبران خسارت های‌جانی و مالی مطابق حداکثر تعهدات توافقی در بیمه‌نامه شخص ثالث است.

  خسارت مالی: خسارت‌هایی كه به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث. چنین خسارت‌هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می‌گردد.

  خسارت بدنی: خسارت‌های جانی به اشخاص ثالث مانند: فوت، نقص عضو و هزینه‌های درمان پزشکی ناشی از حادثه باشد. خسارت بدنی پرداختی یا ارش به نوعی از دیه گفته می‌شود که مقدار آن در شرع مقدس تعیین نشده است. این خسارت‌ها صدماتی مانند: شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی جزئی یا کلی، دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث در اثر حوادث را در برمی‌گیرد.

  پوشش حوادث راننده: خسارت جانی راننده مقصر آسیب‌دیده به‌شرط داشتن گواهینامه معتبر و مرتبط با خودرو، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد.

  استعلام و محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث

  عوامل زیادی در محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث دخیل هستند. در ادامه به معرفی این موارد می‌پردازیم.

  حق بیمه پایه ابلاغی توسط سازمان بیمه مرکزی

  حق بیمه شخص ثالث را بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر در خودروهای سواری، موتورسیکلت و ظرفیت بار (تناژ) در خودروهای بارکش به شرکت‌های بیمه اعلام می‌کنند.

  مبنای محاسبه حق بیمه شخص ثالث، میزان پوشش مالی و بدنی آن، دیه کامل یک انسان در ماه حرام است. چهار ماه‌: ذی القعده، ذی الحجه، محرم و رجب ماه‌های حرام در تقویم قمری به شمار می‌آیند. میزان دیه شخص فوت شده در حادثۀ رانندگی برحسب مبالغ مذکور تعیین می‌شود.

  بر همین اساس، هر ساله، بیمه مرکزی حداقل و حداکثر حق بیمه شخص ثالث را بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر وسیله نقلیه به شرکت‌های بیمه اعلام می‌کند. مبلغ دیه کامل تعیین شده توسط قوه قضاییه در سال 1401 معادل 800 میلیون تومان در ماه حرام و 600 میلیون تومان در سایر ماه‌ها است. میزان پوشش مالی بیمه ثالث هر ساله بر اساس 2.5 درصد دیه ماه‌های حرام اعلامی در سال جاری محاسبه می گردد.

  جدول نرخ بیمه شخص ثالث (نرخ پایه بیمه ثالث) سال 1401

  اشاره شد که، نرخ بیمه شخص ثالث با توجه به نرخ سالیانه دیه، نوع و تعداد سیلندر خودرو تعیین می‌شود. در جدول‌ زیر، قیمت پایه بیمه شخص ثالث 1401 را مشاهده می‌کنید:

  نوع وسیله نقلیه مبلغ پایه حق بیمه به تومان

  ماشین‌های کمتر از 4 سیلندر 2344000

  پیکان، پراید و سپند 2776000

  ماشین‌های چهار سیلندر 3263000

  سایر ماشین‌های بالای چهار سیلندر 3652000

  کاربری خودرو

  کاربری خودرو به شرکت‌های بیمه نشان می‌دهد که ریسک احتمالی ماشین بیمه‌گزار برای بیمه‌گر چقدر است. خودروهایی نظیر تاکسی‌ها یا خودروهای آموزش رانندگی به‌دلیل نوع کاربری بیشتر در معرض حوادث رانندگی قرار دارند. ازاین‌ رو، بیمه‌گزاران این خودروها، باید حق بیمه شخص ثالث بیشتری بپردازند. کاربری‌هایی که باعث افزایش حق بیمه شخص ثالث می‌شوند:

  آمبولانس آتش‌نشانی

  تاکسی درون شهری و برون شهری

  بارکش کاربری صنعتی

  جریمه دیرکرد بیمه‌‍ شخص ثالث

  دیرکرد در تمدید بیمه شخص ثالث جریمه دیرکرد و افزایش قیمت بیمه شخص ثالث را در پی دارد. جریمه دیرکرد به صورت روزشمار محاسبه می‌شود. اگر مدت اعتبار بیمه نامه شخص ثالث منقضی شده‌ باشد و خسارت مالی یا جانی رخ دهد، بیمه‌گر تعهدی در قبال پرداخت خسارت ندارد. بنابراین، مالک خودرو یا وسیله نقلیه زمینی باید خسارت را پرداخت کند. جریمۀ دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت زیر محاسبه می‌شود:

  مالک باید به ازای هر روز دیرکرد، معادل تقسیم حق بیمه کامل بدون تخفیف یک سال خودرو بر تعداد متعارف روزهای سال یعنی ۳۶۵ بپردازد.

  جدول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث 1401

  جریمه دیرکرد بیمه ثالث به‌صورت روزشمار و براساس نوع و تعداد سیلندر محاسبه می‌شود. مبلغ جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث 1401 را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

  وسیله نقلیه مبلغ جریمه روزانه به تومان

  ماشین‌های کمتر از 4 سیلندر 6422

  پیکان، پراید و سپند 7605

  ماشین‌های چهار سیلندر 8716

  سایر ماشین‌های بالای چهار سیلندر 9755

  میزان پوشش مالی بیمه ثالث

  هر سال، کمترین و بیشترین میزان پوشش مالی بیمه‌های شخص ثالث ماشین از جانب بیمه مرکزی تعیین می‌گردد؛ اما بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی بیشتری دریافت کند.

  منبع مطلب : bimeh.com

  بیمه شخص ثالث

  بیمه نامه شخص ثالث - بیمیتو

  بیمه شخص ثالث

  شماره پلاک خودرو و کدملی صاحب پلاک را وارد کنید.

  در صورتی که شماره پلاک ندارید اینجا کلیک کنید.

  بر روی برگ سبز یا کارت خودرو قابل مشاهده است.

  یــا می‌دونستی که...

  اگه سفارشت رو تا ساعت ۲۱ ثبت کنی، بیمه‌نامه امروز صادر می‌شه و از ساعت ۲۴ قابل استفاده‌ است.

  درباره بیمه نامه شخص ثالث

   بیمه نامه شخص ثالث

  در میان انواع طرح‌های بیمه‌ای که از جانب شرکت‌های مختلف ارائه می‌شوند، بیمه شخص ثالث همچنان پرمخاطب‌ترین نوع بیمه است. بدون شک یکی از دلایل اصلی سهم بالای بیمه شخص ثالث در بازار ایران، اجباری بودن این بیمه است. به‌صورتی‌که اگر وسیله نقلیه‌ای تحت این پوشش نباشد، ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد که به آن خواهیم پرداخت.

  اما به‌راستی بیمه شخص ثالث چه مواردی را پوشش می‌دهد و علت نام‌گذاری این بیمه چیست. در پوشش بیمه شخص ثالث، شخص اول مالک وسیله نقلیه یا بیمه‌گزار، شخص ثانی شرکت بیمه یا بیمه‌گر و شخص ثالث فرد زیان‌دیده غیر از راننده مقصر در حادثه هستند.

  برای مثال در یک حادثه رانندگی هزینه درمان، فوت و خسارت وارد شده به اموال تمامی افراد زیان‌دیده، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد. راننده مقصر نیز تحت پوشش بیمه حوادث راننده که به تازگی جزئی از بیمه شخص ثالث شده است قرار می‌گیرد. با این تفاوت که بیمه حوادث راننده تنها خسارت‌های جانی را پوشش می‌دهد و در برابر خسارات مالی مسئولیتی ندارد.

  بیمه شخص ثالث را تمامی شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند و نرخ بیمه در شرکت‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. همچنین تفاوت در کیفیت ارائه خدمات این بیمه می‌تواند تأثیر بسزایی در میزان رضایت بیمه‌گزار داشته باشد. در ادامه به بررسی بهترین بیمه شخص ثالث نیز خواهیم پرداخت.

   بیمه شخص ثالث چطور محاسبه می شود؟

  در اولین قدم به این می‌پردازیم که حق بیمه شخص ثالث بر چه اساسی تعیین می‌شود و سپس به عوامل مؤثر بر قیمت نهایی خواهیم پرداخت.

   حق بیمه پایه ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی

  اساس تعیین حق بیمه شخص ثالث و میزان پوشش مالی و جانی که به آن خواهیم پرداخت مبلغ تعیین‌شده برای دیه کامل یک انسان در ماه حرام است. هر ساله قوه قضائیه میزان مشخصی را به عنوان حق دیه کامل در ماه حرام اعلام می‌کند. در سال 1400 دیه کامل در ماه حرام 640 میلیون تومان و در ماه غیرحرام 480 میلیون تومان تعیین شده است. در تقویم قمری چهار ماه‌ ذی‌القعده، ذی‌الحجه، محرم و رجب ماه‌های حرام به شمار می‌آیند. بدین معنی که اگر فوت ناشی از حادثه رانندگی در یکی از این چهار ماه رخ دهد میزان دیه 640 میلیون تومان و در باقی ماه‌های سال 480 میلیون تومان خواهد بود. بر همین اساس حداقل پوشش مالی نیز در سال 1400، 16 میلیون تومان تعیین شده است که یک چهلم دیه کامل در ماه حرام است. بیمه مرکزی بر اساس این مبلغ، حق بیمه‌ را به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌کند. این مبلغ پایه حق بیمه خواهد بود. در مراحل بعدی می‌توان با استفاده از تخفیف‌ها و تغییر برخی از فاکتورهای مؤثر بر حق بیمه، قیمت بیمه شخص ثالث را کاهش یا افزایش داد.

  2. تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالثبرتری یک شرکت به شرکت‌های دیگر کیفیت خدمات‌دهی آن است که البته این عامل نیز در سامانه بیمیتو بر اساس نظرسنجی‌ها و آمار بیمه مرکزی قابل مقایسه است.

  سوالات متداول

  برای اعمال تخفیف‌ روی بیمه‌نامه، سال جدید رو خودمون باید اضافه کنیم؟

  بیمه شخص ثالث چیست؟

  منظور از شخص ثالث در بیمه شخص ثالث چیست؟

  داشتن بیمه شخص ثالث برای چه کسانی اجباری است؟

  نداشتن بیمه شخص ثالث برای من چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

  بیمه شخص ثالث برای من چه فایده‌ای دارد؟

  خسارت مالی در بیمه شخص ثالث چیست؟

  خسارت جانی در بیمه شخص ثالث به چه معناست؟

  آیا بیمه شخص ثالث زیان واردشده به راننده خودرو مقصر را جبران می‌کند؟

  اگر گواهینامه نداشته باشم، آیا بیمه شخص ثالث خسارت واردشده به من را جبران می‌کند؟

  الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست؟ چه زمانی به الحاقیه بیمه شخص ثالث نیاز دارم؟

  تخفیف بیمه شخص ثالث ماشین من چگونه محاسبه می‌شود؟

  مشتریان ازکی (بیمیتو) چه می گویند؟

  محمد امیری

  ازکی (بیمیتو) با ۷ هزار تومان ناقابل ‎دفترچه بیمه ‎تامین اجتماعی رو میاد می‌گیره، می‌بره تمدید می‌کنه و مجدداً تحویل می‌ده! یعنی سرویسی به این خوبی داریم مگه؟!

  مهدی حمیدبیگی

  پنج‌شنبه ظهر بود که رفتم بیمه بخرم. اما دفتر بیمه بسته بود. همونجا با موبایل سرچ کردم؛ دیدم میشه بیمه‌م رو آنلاین خرید. خیلی سریع کارم رو راه انداختن و نذاشتن جریمه بیمه‌م بیشتر شه.

  ایران‌دخت امیدوار

  اینکه تو همون روزی که می‌خواستم بیمه‌م رو تمدید کنم تونستم پیشنهادهای شرکت‌های مختلفو با هم مقایسه کنمو همون روز هم بیمه‌م رو تحویل بگیرم خیلی برام جالب بود.

  مهدی یزدان‌پناه

  بیمه بدنه خریدم از ازکی (بیمیتو) . اینکه کارشناستون صادقانه تلاش می‌کرد تا بتونم بهترین بیمه بدنه رو بخرم برام خیلی ارزشمند بود.

  آزاده حسینی

  من ماشین صفرم رو براش از ازکی (بیمیتو) بیمه بدنه خریدم؛ انقدری هم ازتون راضی بودم که به همه دوستام معرفی کردمتون.

  حمیدرضا عباسی

  وقتی پرداخت رو انجام دادم پسرام گفتن فک کردی بیمه رو می‌شه اینترنتی خرید؟!! اما وقتی پیکتون برام بیمه رو اورد بهشون گفتم ببینین اینم بیمه!

  جعغر صالحی شندی

  همیشه دوست داشتم ماشینمو بیمه بدنه کنم اما نمی‌دونستم اصلاً چه خسارتایی رو پوشش می‌ده. خلاصه با سرچ و ... به یکی از مطالب بلاگتون رسیدم که خیلی ساده و کاربردی جواب سؤالامو ‌داد. بعد که دیدم خودتون بیمه هم می‌فروشین دیگه از شما خریدم.

  منبع مطلب : bimito.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید