این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جشن شکوفه ها 1401

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جشن شکوفه ها 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  دوم مهر آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱/ جشن شکوفه‌ها ۳۰ شهریور برگزار می‌شود

  تهران - ایرنا - معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح ملی بازگشایی مدارس روز شنبه دوم مهر برگزار می‌شود.

  ۳ شهریور ۱۴۰۱،‏ ۹:۲۰

  کد خبر: 84864606 T T ۰ نفر نازنین میرزایی

  معاون وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایرنا:

  دوم مهر آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱/ جشن شکوفه‌ها ۳۰ شهریور برگزار می‌شود

  تهران - ایرنا - معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح ملی بازگشایی مدارس روز شنبه دوم مهر برگزار می‌شود.

  محمدمهدی کاظمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه ایرنا درباره برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: طرح ملی بازگشایی مدارس یکی از فعالیت‌ها و برنامه‌هایی است که همه ارکان در درون این نهاد و در سایر دستگاه‌ها نقش‌آفرینی می‌کنند. فرایند برنامه‌ریزی برای اجرای این طرح ملی از ماه‌ها پیش آغاز و برنامه‌ریزی‌های لازم در این راستا از ستاد وزارت آموزش و پرورش با حضور مقام عالی و معاونان وزارت انجام شده است،.

  معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در طرح ملی بازگشایی مدارس صرفا مسائل مربوط به آن روز مطرح نیست، خاطرنشان کرد: همه این تلاش‌ها را انجام می‌دهیم و تجلی آن در روز اول مهر نمایان می‌شود اما آنچه که اتفاق می افتد، برنامه ریزی و تلاش برای یک سال تحصیلی از اول مهر تا پایان خرداد است.

  کاظمی یادآورشد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای ساماندهی فضا، تجهیزات و امکانات همچنین برنامه‌ریزی برای ساماندهی و توزیع کتب درسی و ثبت‌نام دانش‌آموزان با توجه به مباحث آموزشی، پرورشی و تندرستی انجام شده است.

  وی با تاکید بر نظارت‌های سیستمی و میدانی گفت: ضرورت دارد که برنامه‌ریزی برای نظارت بیشتر انجام شود تا یک سال تحصیلی را با برنامه ریزی مناسب آغاز کنیم.

  آموزش مدارس کاملا حضوری است

  معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: امسال آموزش کاملا به صورت حضوری خواهد بود و عبارتی با عنوان تعطیلی مدارس نداریم و اگر به اقتضای شرایط مانند آلودگی هوا یا حوادث غیرمترقبه دیگر، آموزش از حالت حضوری به غیر حضوری تغییر کند، با صدور، ابلاغ و اطلاع‌رسانی مصوبات و مجوزهای لازم توسط استانداری یا وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شود.

  کاظمی ادامه داد: اصل بر آموزش حضوری است و در طول سال تحصیلی آموزش به صورت حضوری تداوم می‌یابد.

  برگزاری روز ملی بازگشایی مدارس شنبه دوم مهر

  معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری طرح ملی بازگشایی مدارس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اول مهر روز جمعه است، روز شنبه دوم مهر را به عنوان روز ملی بازگشایی مدارس خواهیم داشت.

  کاظمی خاطرنشان کرد: جشن شکوفه‌ها ۳۰ شهریور است که در موعد خود برگزار خواهد شد.

  به گزارش ایرنا، وزیر آموزش و پرورش ۵ تیر در حکمی، «محمد مهدی کاظمی» را به سمت «رئیس ستاد طرح مهر سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱» منصوب کرد. در این حکم عنوان شده است که اقداماتی مانند تشکیل ستاد مرکزی طرح مهر به منظور هماهنگی و انسجام‌بخشی در ستاد و تفویض اختیار به مدیران‌کل و شورای آموزش و پرورش استان در امور اجرایی، پیش‌بینی ساز و کارهای مؤثر نظارتی (سیستمی و میدانی) زمینه‌ساز اقدامات به هنگام و مطلوب بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با رویکرد شعار «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین»، پیش‌بینی روش‌های مناسب جهت نظارت بر امور مهم و کلیدی مرتبط با بازگشایی مدارس، رصد و پایش مستمر دامنه فعالیت مدیران و کیفیت برنامه‌ریزی آنان و ارائه بازخورد مناسب برای اصلاح و بهبود فرآیندهای اجرایی، ارزیابی نهایی عملکرد استان‌ها و ستاد در سطوح مختلف مدیریتی با توجه به تحقق اهداف پیش‌بینی شده، استفاده از ظرفیت‌های محلی، بهره‌برداری بهینه از منابع موجود و سازماندهی نیروی انسانی و کیفیت بازگشایی مدارس صورت گیرد.

  وزیر آموزش و پرورش نیز دوم شهریور به ایرنا گفت که کلاس‌های دانش‌آموزان قطعا از اول مهر ماه حضوری برگزار می‌شود.

  یوسف نوری افزود: با توجه به اینکه امسال برای حدود ۲ میلیون دانش‌آموزان دوره تعمیق و تثبیت یادگیری در طول تابستان برگزار شد، بازگشایی مدارس از اول ماه مهر است.

  وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: کلاس‌های دانش‌آموزان از مهرماه بی‌شک به صورت حضوری برگزار می‌شود، با شنیده‌ها از وزارت بهداشت شیوع کرونا افت پیدا کرده است اما حتما دانش‌آموزان را به تزریق دز یادآور توصیه می‌کنیم.

  برچسب‌ها

  مدارس بازگشایی مدارس دانش‌آموزان اخبار مرتبط

  وزیر آموزش و پرورش:

  برگزاری حضوری کلاس‌های مدارس از اول مهر/ توصیه تزریق دز یادآور

  سرخط اخبار جامعه

  فوت ۳ بیمار و شناسایی ۴۲۱ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

  ۱ دقیقه قبل

  هفته دفاع مقدس یادآور حماسه ملت قهرمان ایران است

  ۳ ساعت قبل

  رتبه‌بندی کودکستان‌ها با نگاه افزایش کیفیت ایجاد می‌شود

  ۳ ساعت قبل

  پوشش امدادی پیاده‌روی زائران حرم رضوی با مشارکت ۷ استان

  ۴ ساعت قبل

  منبع مطلب : www.irna.ir

  بازگشایی مدارس از دوم مهر/ برگزاری «جشن شکوفه‌ها» در آخرین پنج‌شنبه شهریور

  وزیر آموزش و پرورش از آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس از روز شنبه دوم مهر خبر داد.

  شنبه / ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۶:۴۳

  دسته‌بندی: آموزش و پرورش

  کد خبر: 1401061209568

  خبرنگار : 71424

  وزیر آموزش و پرورش در ایسنا خبر داد

  وزیر آموزش و پرورش در ایسنا خبر داد بازگشایی مدارس از دوم مهر/ برگزاری «جشن شکوفه‌ها» در آخرین پنج‌شنبه شهریور

  وزیر آموزش و پرورش از آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس از روز شنبه دوم مهر خبر داد.

  به گزارش ایسنا، یوسف نوری امروز شنبه و در آستانه ماهِ مهر، ماهِ بازگشایی مدارس با حضور در ایسنا و بازدید از تحریریه، به تشریح برنامه‌های آتی، تمهیدات و مقدمات بازگشایی مدارس پرداخت.

  وی درخصوص زمان آغاز سال تحصیلی و برگزاری «جشن شکوفه‌ها» گفت: جشن شکوفه‌ها روز پنج‌شنبه ۳۱ شهریورماه برگزار می‌شود.

  نوری ادامه داد: اول مهر جمعه است و سال تحصیلی جدید از روز شنبه دوم مهرماه آغاز می‌شود. به عبارت دیگر مدارس کشور از دوم مهر بازگشایی می‌شوند و همه دانش‌آموزان در تمام مقاطع به مدرسه می‌روند.

  وزیر آموزش و پرورش در ادامه اظهار کرد: برای برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی نیز باید با رئیس جمهور هماهنگ شویم که چه روزی فرصت می‌دهند که احتمالا همان روز شنبه، دوم مهرماه خواهد بود.

  نوری همچنین با بیان اینکه رسانه یکی از ارکان فرایند تربیت محسوب می‌شود اظهار کرد: رسانه در کنار ارکانی چون خانواده، حکومت و نهادهای غیردولتی قرار می‌گیرد و به عنوان حلقه واسطی میان این ارکان نقش ایفا می‌کند. رسانه می‌تواند در راستای ماموریت‌ها و رسالت‌هایی که دارد به ما در پیشبرد اهداف آموزش‌وپرورش کمک کند.

  مشروح گفت‌وگوی ایسنا با وزیر آموزش و پرورش طی روزهای آتی منتشر می‌شود.

  انتهای پیام

  خبرنگار فاطمه اسماعیلی

  دبیر سولماز خوان

  اخبار مرتبط

  حضور وزیر آموزش و پرورش در ایسنا

  نظرات

  منبع مطلب : www.isna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید