این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جاهای دیدنی بندر

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جاهای دیدنی بندر را از این سایت دریافت کنید.

  جاهای دیدنی بندرعباس

  لیست کامل جاهای دیدنی بندرعباس ⏪ معرفی جامع تفریحات و مکان های دیدنی بندر عباس + عکس، آدرس و قیمت ورودیه ها (بهار و تابستان1401) ⭐ قبل از سفر حتما بخوانید.

  دیدنی های بندر عباس

  مرتب سازی بر اساس : فیلتر بر اساس

  موقعیت مکانی

  مسجد جامع اهل سنت بندر عباس (مسجد جامع دلگشا)

  4

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  حمام گله‌ داری

  3.56

  معبد هندوهای بندرعباس

  3

  عمارت کلاه‌ فرنگی بندرعباس

  1

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  قلعه فین

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  حمام بزرگ (حمام گپ)

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  پارک ساحلی سورو

  4.5

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  امامزاده سید مظفر (ع)

  3.8

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  بازار مرکزی سیتی سنتر بندر عباس

  3

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  فرودگاه بین المللی بندرعباس

  3

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  چشمه آب گرم گنو

  غار خرسین

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  آبشار تزرج

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  بازار قدیم بندر عباس

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  بازار ماهی فروشان بندر عباس

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  بازار لاری ها و اوزی ها

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  محله باستانی سورو

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  موزه مردم شناسی خلیج فارس

  موزه آب بندر عباس

  آب انبارهای برکه باران

  صفحه 1 از 2 ‹ 1 2 ›

  جاهای دیدنی بندر عباس که هرگز نباید از دست بدهید

  بندرعباس که در گذشته با نام بندر گمبرون شناخته می‌شد، یکی از مراکز مهم فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در کشور است. از این رو افراد زیادی به منظور یافتن کار به این شهر مهاجرت می‌کنند. اما آیا در مورد سفر به بندرعباس و بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن فکر کرده‌اید؟ زمستان‌ها این شهر بوی بهار می‌دهد و بهترین زمان برای سفر به بندرعباس است. شاید به جاذبه‌های گردشگری بندرعباس کمتر پرداخته شده و اکثر هموطنان نمی‌دانند چه بناها و جاذبه‌هایی در این دل این شهر نهفته است. در ادامه همراه ما باشید تا دیدنی‌های بندرعباس را به شما معرفی کنیم.

  معبد هندوها (پرستشگاه بت‌گوران)

  معبد هندوها که با نام پرستشگاه بت گوران نیز شناخته می‌شود، یکی از بناهای تاریخی بندرعباس است که در خیابان امام خمینی این شهر، روبه روی بازار روز قرار دارد. این معبد در سال ۱۲۱۰ هجری قمری، در دوران حکومت محمدحسن خان اسعدالملک (حاکم وقت بندرعباس)از محل جمع‌آوری هدایای هندوها توسط تاجران هندی ساخته شده است. از سال ۱۳۰۰ شمسی تا ۱۳۴۴، برخی از هندوها در بندرعباس سکوت داشته و تجارت می‌کردند. این معبد برای نیازهای آن‌ها ساخته شد و آن را می‌توان یکی از نقاط مهم ارتباط فرهنگی و هنری بین ایران و هند برشمرد.

  منبع مطلب : www.kojaro.com

  جاهای دیدنی بندرعباس

  در این نوشته سفری مجازی به جاهای دیدنی بندرعباس خواهیم داشت؛ از نوار ساحلی و همسایگی تنگه هرمز گرفته تا بازار ماهی، حمام و معبد هندوها.

  بندر عباساستان هرمزگانایران‌گردی

  جاهای دیدنی بندرعباس: از نوار ساحلی تا معبد هندوها

  جاهای دیدنی بندرعباس: از نوار ساحلی تا معبد هندوها بندر فقط در آب و ماسه خلاصه نمی‌شود...

  به قلم امیر تخت‌روان 16,097 5

  شاید اگر سفر به جاهای دیدنی بندرعباس را جذاب‌ترین مسافرت داخلی هر ایرانی معرفی کنیم کمتر کسی با ما مخالفت کند. شهری که خلیج همیشه فارس را از دریای عمان جدا کرده، یکه و تنها روی پاشنه مرزهای آبی ایران برای انبوه کشورهای ریز و درشت همسایه خط و نشان می‌کشد و در عین حال، متواضعانه و بی‌منت داشته‌هایش را در اختیار خط راه‌آهن قرار می‌دهد تا تمامی ساکنان این دیار از آن‌ها بهره‌مند شوند.

  سرفصل‌های مقاله نمایش

  در این نوشته از مجله گردشگری علی‌بابا سفری مجازی به جاهای دیدنی بندرعباس خواهیم داشت؛ از نوار ساحلی و همسایگی تنگه هرمز گرفته تا بازار ماهی، حمام و معبد هندوها. به خصوص اگر در آینده‌ای نزدیک عازم بندرعباس می‌شوید؛ همراهی ما تا انتهای این نوشته خالی از لطف نیست.

  بهترین ساحل بندرعباس کدام است؟

  پارک های بندرعباس کدامند؟

  بازارهای بندرعباس کدامند؟

  بهترین زمان سفر به بندرعباس چه موقع است؟

  قدمت مکان های تاریخی بندرعباس مربوط به چه دوره‌ای است؟

  جاهای دیدنی اطراف بندرعباس

  جاهای دیدنی بندرعباس اسم رمز مکان‌های تاریخی و پرطرفداری است که در منطقه جنوب ایران قرار دارند. شما می‌توانید به‌قصد حضور در این شهر حرکت کنید، اما در مسیر، ده‌ها شهر و مکان دیدنی را هم ببینید که در این بخش از مقاله تعدادی از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد. اطراف این شهر پر است از جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی، غارهای طبیعی، قلعه‌های تاریخی و بافتی تاریخی که تماشای آن هر چشمی را شگفت‌زده خواهد کرد.

  آبگرم گنو از معروف‌ترین جاهای دیدنی بندرعباس

  برای آغاز ماجراجویی در بندرعباس چه چیزی بهتر از حضور در آبگرم؟ عده‌ای معتقدند آبگرم‌ها به دلیل خواص ویژه‌ی معدنی، بسیاری از بیماری‌های استخوانی، حرکتی و پوستی را درمان می‌کنند؛ اما اگر برای این مدعا دلیل علمی هم پیدا نشود؛ صرف رفع خستگی سفر می‌ارزد تا به یکی از دو میلیون نفری بیپوندیم که سالانه به ۳۴ کیلومتری شمال بندرعباس می‌روند تا از جکوزی و وان انفرادی آبگرم گنو استفاده کنند.

  @=img=@#=img=#

  در نظر داشته باشید که تنها پیشنهاد منطقه گنو برای شما آب گرم بیرون آمده از دل زمین نیست؛ بلکه پوشش گیاهی ویژه با زیره و پونه و آویشن؛ نخلستان‌های باصفا، نهرهای بالا دست و آبشارهای پایین دست آبگرم در کنار پیست دورچرخه و درشکه سواری آماده‌اند تا خاطره‌ای فراموش نشدنی برای بازدیدکنندگان فراهم آورند.

  آدرس آب گرم گنو روی گوگل مپ

  سفر به تاریخ در بین جاهای دیدنی بندرعباس

  برای تجسم دوران باستانی بندرعباس، باید ۹۵ کیلومتر به شمال غربی شهر سفر کنیم. هم جاده و هم راه‌آهن در خدمت ما هستند تا به قلعه فین برویم و ببینیم مردم تاریخ گذشته چگونه روی بلندی قلعه می‌ساخته‌اند تا در زمان حملات احتمالی دشمنان، بر آن‌ها اشراف داشته باشند. دیدنی دوم ما در این نوشته، قلعه فین است که با شایستگی در فهرست جاهای دیدنی بندرعباس قرار گرفته است.

  @=img=@#=img=#

  متاسفانه زلزله سال ۱۳۸۶ بخش قابل توجهی از قلعه فین بندرعباس را تخریب کرده اما هنوز هم می‌توان دریافت که این ارگ به طور تقریبی ابعادی ۳۰۰ در ۲۰۰ متری داشته و درکنار آن برج‌هایی استوانه‌ای شکل برای قرارگیری ادوات جنگی ساخته شده بوده‌اند. با مشاهده زیرساخت‌های امروزی‌تر در مسیر صعود نیز مشخص می‌شود در روزهای معاصر تاریخ، خان‌های محلی از این قلعه استفاده می‌کرده‌اند. روی هم رفته اگر دوست دارید ساعاتی را در تونل زمان بندرعباس سپری کنید؛ قلعه فین انتخابی فوق العاده خواهد بود.

  آدرس قلعه فین روی گوگل مپ

  غار خرسین، نزدیک به بندر با آب‌وهوایی متفاوت

  یکی از از جاذبه های گردشگری دیدنی اطراف بندرعباس غار خرسین است. معجزه‌ای نمکی وسط کویر که بیشتر مرا یاد فیلم افسانه جومونگ و کوه نمک گوسان می‌اندازد. گنبدی نمکی و دیدنی که علاوه‌بر پوشش گیاهی بین سنگ‌های نمکی، غاری بزرگ دارد و درواقع موقعیتی همه‌چیز تمام است. غار خرسین محیط دیدنی و پوششی صیقلی و زیبایی دارد ولی حرکت در آن باید محتاطانه باشد. پوشش نمکی این غار ناپایدار و سست است پس اصلا با دل شیر به دل این غار نزنید و مراقب باشید زیباییش چشمان شما را سحر نکند.

  @=img=@#=img=#

  این غار کنار روستای خرسین از شهرستان بندرعباس قرار دارد و درواقع فاصله چندانی تا خود شهر ندارد. برای تماشایش عزم جزم و خودرو که جزو بدیهیات است، باید بلد مسیر و وسایل حرفه‌ای غارنوردی هم داشته باشید.

  آدرس غارخرسین روی گوگل مپ

  موزه حیات وحش بندر عباس

  آیینه تمام‌نمای حیات‌وحش منطقه بندرعباس را می‌توان در موزه حیات وحش این استان دید. ساختمان و بنایی دو طبقه با مساحت ۱۸۵ متری که طراحی شده تا گونه‌گونه‌های زیست محیطی منطقه هرمزگان را مشاهده کنید. در این موزه گونه‌های مختلف جانوری مثل حیوانات، پستانداران، پرنده‌ها و ماهی‌ها آماده خودنمایی مقابل چشمان شما هستند.

  @=img=@#=img=#

  در این موزه باتوجه به کثرت در گونه‌های جانوری و گیاهی سعی شده آن‌ها را به‌صورت منطقه‌ای دسته‌بندی کنند. مثلا محیط و حیوانات مناطق حواظت شده مثل حرا، جزایر فارو، دشت طارم و…. شبیه‌سازی شده‌اند.

  آدرس موزه حیات وحش روی گوگل مپ

  مراکز خرید و جاهای گردشگری بندرعباس

  بعد از سیروسیاحت در مسیر بالاخره به بندرعباس می‌رسید. بندرشهر قدیمی ایران که در دامن خلیج فارس محل زندگی مردم خونگرم جنوب است. اگر از روز اول تا ده روز هم برنامه‌ای دقیق و فشرده برای بازدید از جاهای گردشگری بندرعباس داشته باشید بازهم زمان کم می‌آورید. این شهر پر است از مراکز خرید دیدنی، جاذبه‌های تاریخی و مکان‌های دوست‌داشتنی مثل موزه‌باغ و پارک که برای استراحت مسافران ساخته شده است.

  بازار مرکزی سیتی سنتر بندر عباس

  ایستگاه چهارم سفر ما به جاهای دیدنی بندرعباس یک مرکز خرید درجه یک به نام سیتی سنتر است. در این بازار چیزی بالغ بر پانصد غرفه، انواع و اقسام کالاهای برند را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. از موبایل گرفته تا پوشاک و از لوازم خانگی تا آرایشی و بهداشتی، همه چیز در سیتی سنتر بندرعباس قابل دسترسی است.

  منبع مطلب : www.alibaba.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید