این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جام جهانی چند کیلو طلا دارد

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جام جهانی چند کیلو طلا دارد را از این سایت دریافت کنید.

  قیمت واقعی کاپ جام جهانی چقدر است؟

  کارشناسان طلا اعلام کردند میزان طلای بکار رفته در کاپ جام جهانی بیش از ۶ کیلو گرم است که قیمت هر گرم طلا برای آن باید ۴۰ دلار در نظر گرفت.

  اقتصاد بین الملل عمومی

  26 تير 1397 - 11:17

  قیمت واقعی کاپ جام جهانی چقدر است؟

  کارشناسان طلا اعلام کردند میزان طلای بکار رفته در کاپ جام جهانی بیش از ۶ کیلو گرم است که قیمت هر گرم طلا برای آن باید ۴۰ دلار در نظر گرفت.

  کد خبر : ۸۸۵۳۴

  به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، پرافتخارترین جام قهرمانی در دنیای فوتبال بی تردید کاپ جام جهانی است. کاپ فعلی جام جهانی برای اولین بار توسط «سیلویو گازانیگا» هنرمند ایتالیایی طراحی و در سال ۱۹۷۴ میلادی در جام جهانی آلمان غربی رونمایی شد.

  شرکت طلا سازی صاحبنام «بولین استار» سنگاپور اعلام کرد ارتفاع این جام ۳۶.۸ سانتیمتر و قطر آن ۱۲.۵ سانتیمتر است. مجموع وزن این جام پرافتخار ۶ کیلو و ۱۷۵ گرم و میزان طلای بکار رفته در آن ۴ کیلو ۹۲۷ گرم است؛ ضمن اینکه طلای آن ۱۸ عیار است. اما طلای خالص بکار رفته در آن ۳ کیلو ۶۹۵.۲۵ گرم است.

  بر همین اساس اگر قیمت فعلی طلا را در هر گرم ۴۰ دلار در نظر بگیریم، قیمت کاپ جام جهانی تقریبا ۱۵۰ هزار دلار است. کاپ جام جهانی فوتبال از سال ۱۹۷۴ تا سال ۲۰۱۸ میلادی، ۱۴ بار به بالا برده شده است و فیفا از نمونه اولیه آن با دقت حفاظت می کند و کاپ قهرمانی هر کشور از مدل اولیه این جام تهیه شده است.

  برچسب ها: دلار روسیه جام جهانی ارسال‌ نظر

  منبع مطلب : www.ibena.ir

  همه‌چیز درباره جام قهرمانی جام‌جهانی فوتبال/ وزن جام‌جهانی چقدر است و چند کیلو طلا دارد؟/ ارزش مالی این جام چقدر است؟

  داستان جام قهرمانی جام‌جهانی داستان خواندنی و جالبی است؛ جامی که در ابتدا ویکتوری و سپس ژول ریمه نام داشت و سپس یک طراح ایتالیایی برای آن طرح جدیدی ارائه کرد که تا امروز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  صفحه اصلی

  فوتبال، اخبار و خلاصه بازی‌ها

  اخبار جام جهانی نظرات: ۰

  از سرقت جام ژول‌ریمه تا طرح زیبای هنرمند ایتالیایی

  همه‌چیز درباره جام قهرمانی جام‌جهانی فوتبال/ وزن جام‌جهانی چقدر است و چند کیلو طلا دارد؟/ ارزش مالی این جام چقدر است؟

  نسیم فرزین

  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰

  داستان جام قهرمانی جام‌جهانی داستان خواندنی و جالبی است؛ جامی که در ابتدا ویکتوری و سپس ژول ریمه نام داشت و سپس یک طراح ایتالیایی برای آن طرح جدیدی ارائه کرد که تا امروز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  جام‌جهانی یک جام طلایی است که به برندگان مسابقات جهانی فوتبال اهدا می‌شود. از زمان ظهور جام‌جهانی در سال ۱۹۳۰، دو جام به این منظور استفاده شده است: جام ژول ریمه از سال ۱۹۳۰ تا ۱۹۷۰ و جام‌جهانی فوتبال از سال ۱۹۷۴ تا به امروز. این یکی از گران‌ترین جام‌ها در تاریخ ورزش است که ارزش آن به ۲۰ میلیون دلار می‌رسد.

  جام‌های جهانی از چه موادی تشکیل شده است؟

  اولین جام، که در ابتدا «ویکتوری» (به معنای پیروزی) نام داشت، اما بعداً به افتخار «ژول ریمه» (رئیس وقت فیفا) تغییر نام داد، از نقره استرلینگ با روکش طلا و لاجورد ساخته شده بود و نیکه، الهه یونانی پیروزی را به تصویر می‌کشید. برزیل در سال ۱۹۷۰ جام را به طور کامل دست آورد و باعث شد که برای جایگزینی آن اقدام شود. جایزه اصلی ژول ریمه در سال ۱۹۸۳ به سرقت رفت و هرگز پیدا نشد.

  جام بعدی، به نام «جام‌جهانی فیفا» در سال ۱۹۷۴ معرفی شد. ساخته شده از طلای ۱۸ عیار که ۳۶٫۸ سانتی‌متر ارتفاع و ۶٫۱ کیلوگرم وزن دارد. این جام توسط شرکت Stabilimento Artistico Bertoni در ایتالیا ساخته شد و دو مجسمه انسانی را نشان می‌دهد که کره زمین را بالا نگه داشته‌اند. دارنده فعلی این جام، فرانسه، قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ است.

  جام ژول ریمه

  جایزه ژول ریمه جایزه اصلی قهرمانی در جام جهانی فوتبال بود. در ابتدا «پیروزی» نامیده می‌شد، اما در سال ۱۹۴۶ به افتخار رئیس فیفا، ژول ریمه که در سال ۱۹۲۹ به آغاز مسابقات رأی داد، تغییر نام داد. این جام توسط مجسمه‌ساز فرانسوی «آبل لافلور» طراحی شد و از نقره استرلینگ با روکش طلا بر روی پایه لاجورد ساخته شد. در سال ۱۹۵۴ این پایه با یک نسخه بلندتر جایگزین شد تا جزئیات بیشتری در مورد برنده بر روی آن در نظر گرفته شود. ارتفاع آن ۳۵ سانتی متر و وزن آن ۳٫۸ کیلوگرم بود. پایه ده ضلعی داشت و یک پیکر بالدار نماد الهه پیروزی یونان باستان «نیکه» بر روی آن خودنمایی می‌کرد. جام ژول ریمه در تاریخ ۲۱ ژوئن ۱۹۳۰ با کشتی Conte Verde به اروگوئه برده شد تا برای اولین بار در جام جهانی فوتبال از آن استفاده شود. ژول ریمه و فوتبالیست‌هایی از فرانسه، رومانی و بلژیک که در آن سال در مسابقات شرکت داشتند هم با این کشتی سفر کردند. اولین تیمی که این جام را دریافت کرد، اروگوئه، قهرمان جام جهانی ۱۹۳۰، بود.

  در طول جنگ جهانی دوم، این جام در دست ایتالیا قهرمان سال ۱۹۳۸ بود. اوتورینو باراسی، نایب رئیس ایتالیایی فیفا و رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا، به طور مخفیانه جام را از بانکی در رم منتقل کرد و آن را در جعبه کفش زیر تخت خود پنهان کرد تا دست نازی‌ها نیافتد.

  جام جهانی ۱۹۵۸ در سوئد آغازگر یکی از سنت‌های مربوط به جام شد. هنگامی که عکاسان از کاپیتان برزیلی هیلدرالدو بلینی درخواست کردند که جام را طوری نگه دارد که بهتر دیده شود، او جام را بالای سر برد. هر کاپیتان برنده جام از آن زمان تاکنون این حرکت را تکرار کرده است.

  در ۲۰ مارس ۱۹۶۶، چهار ماه قبل از جام جهانی فوتبال ۱۹۶۶ در انگلیس، جام در نمایشگاه عمومی در سالن مرکزی وست مینستر به سرقت رفت. هفت روز بعد یک سگ سیاه و سفید به نام پیکلز آن را که در روزنامه پیچیده شده و زیر پرچین باغی در حومه شهر در نوروود، جنوب لندن پنهان شده بود پیدا کرد.

  اتحادیه فوتبال در اقدامی امنیتی کپی این جام را برای نمایش در نمایشگاه‌ها ساخت. این ماکت در موارد بعدی تا سال ۱۹۷۰ استفاده شد و جام اصلی باید برای مسابقات بعدی به فیفا بازگردانده می‌شد. از آنجایی که فیفا صراحتاً مجوز اتحادیه برای ایجاد یک ماکت را رد کرده بود، ماکت نیز باید از دید عموم پنهان می‌شد. این ماکت در نهایت در یک حراجی در سال ۱۹۹۷ به قیمت ۲۵۴۵۰۰ پوند فروخته شد.

  تیم برزیل برای سومین بار در سال ۱۹۷۰ برنده مسابقات شد و به آن‌ها اجازه داده شد تا جام واقعی را برای همیشه نگاه دارند، همانطور که ژول ریمه در سال ۱۹۳۰ شرطش را قید کرده بود. جام در مقر کنفدراسیون فوتبال برزیل در ریودوژانیرو در کابینتی با شیشه‌های جلویی ضد گلوله به نمایش گذاشته شد.

  در ۱۹ دسامبر ۱۹۸۳، پشت چوبی کابینت به زور باز شد و جام دوباره به سرقت رفت. چهار مرد به صورت غیابی محاکمه و محکوم شدند. اعتقاد بر این است که این جام ذوب شده و فروخته شده است. تنها یک قطعه از جام ژول ریمه پیدا شده، که فیفا قبل از سال ۲۰۱۵ در زیرزمینی در مقر فدراسیون در زوریخ از آن نگهداری می‌کرد.

  جام جدید

  فیفا برای جام‌جهانی ۱۹۷۴ سفارش ساخت جام جدید را داد. پنجاه و سه مورد ارسالی از مجسمه‌سازان در هفت کشور دریافت شد. و در نهایت طرح هنرمند ایتالیایی «سیلویو گازانیگا» پذیرفته شد. این جام ۳۶٫۵ سانتی‌متر ارتفاع دارد و از ۶٫۱۷۵ کیلوگرم طلای ۱۸ عیار به ارزش تقریبی ۱۶۱۰۰۰ دلار آمریکا در سال ۲۰۱۸ ساخته شد و پایه آن به قطر ۱۳ سانتی‌متر حاوی دو لایه سنگ مالاکیت است. گازانیگا این جایزه را اینگونه توصیف کرد: «خطوط از پایه بیرون می‌آیند، به صورت مارپیچی بالا می‌آیند تا جهان را دریافت کنند. از کشمکش‌های پویا در بدن فشرده مجسمه، چهره‌های دو ورزشکار در لحظه هیجان‌انگیز پیروزی برمی‌خیزند.»

  منبع مطلب : www.khabarvarzeshi.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید