این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تمدید ثبت نام سامانه یکپارچه خودرو

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تمدید ثبت نام سامانه یکپارچه خودرو را از این سایت دریافت کنید.

  تمدید زمان ثبت‌نام خودروهای داخلی تا ۲۹ اسفند

  سخنگوی وزارت صمت گفت: زمان ثبت‌نام در سامانه برای خرید خودروهای داخلی حداقل یک روز، یعنی تا ۲۹ اسفند تمدید شد.

  اقتصاد صنعت و معدن و تجارت

  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱،‏ ۱۵:۰۸

  تمدید زمان ثبت‌نام خودروهای داخلی تا ۲۹ اسفند

  سخنگوی وزارت صمت گفت: زمان ثبت‌نام در سامانه برای خرید خودروهای داخلی حداقل یک روز، یعنی تا ۲۹ اسفند تمدید شد.

  به گزارش خبرنگار مهر، امید قالیباف امروز در نشستی خبری اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ میلیون نفر در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو حضور پیدا کرده‌اند، سامانه‌ای که فقط برای ۹۰۰ هزار نفر طراحی شده است و تاکنون نیز ۳۶۰ هزار نفر توانستند ثبت نام کامل خود را انجام دهند.

  خرداد ۱۴۰۲ زمان ثبت نام مجدد خودرو از طریق طرح یکپارچه

  سخنگوی وزارت صمت افزود: در این طرح ۵۱ مدل خودرو به ۹۰۰ هزار نفر تعلق خواهد گرفت، اما در پایان بهار آینده برای خودروهایی که تقاضای آنها متعادل و کم است یک بار دیگر از طریق طرح یکپارچه خودرو ثبت نام به عمل خواهیم آورد. بر این اساس افرادی که نتوانستند در این طرح ثبت نام کنند در پایان خرداد ماه سال آینده می‌توانند یک بار دیگر شانس خود را برای ثبت نام برخی خودروها امتحان کنند.

  وی در مورد مشکلات سامانه گفت: از کسانی که مراجعه کردند و نتوانستند ثبت نام کنند، عذرخواهی می‌کنم‌. قول می‌دهیم تا نفر آخری که حساب وکالتی ۱۰۰ میلیون تومانی دارد زمان برای ثبت نام باشد.

  قالیباف افزود: زمان ثبت‌نام در سامانه برای خرید خودروهای داخلی حداقل یک روز، یعنی تا ۲۹ اسفند تمدید شد.

  وی با اشاره به اینکه ۷۴ هزار حمله به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از ابتدای فعالیت آن تاکنون صورت گرفته است، گفت: فقط در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵ هزار حمله به این سامانه انجام شده است که برخی از آنها بسیار جدی بوده است و موجب کندی سامانه شده است.

  سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه در مورد قیمت لاستیک گفت: در شرایطی که متغیرهای خارج از کنترل وزارت صمت می‌تواند به تحریک تقاضا پرداخته و تقاضای غیرمصرفی را در کالایی همچون خودرو، لاستیک و غیره به وجود آورد، نمی‌توان بازار را رها کرد و باید به نحوی در آن دخالت کرد.

  وی افزود: وقتی اقتصاد در حال تحمل شوک ارزی است تقاضاهای سنگینی از جمله تقاضای سرمایه گذاری و تقاضای آینده ایجاد می‌شود؛ بر این اساس مداخلات وزارت صمت از این جنس خواهد بود که تا حد ممکن بازار تنظیم شود.

  افزایش ۲۰ درصدی قیمت تایر

  قالیباف با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی قیمت تایر سواری خاطرنشان کرد: اکنون تولیدکنندگان با همه قوا در حال تولید هستند، این در حالی است که در ماه‌های اخیر قیمت‌های کف بازار بیش از سه برابر قیمت‌های مصوب بوده است.

  وی اضافه کرد: بر این اساس وزارت صمت بستری فراهم و سامانه‌ای ایجاد کرد که در آن سامانه برخی پلتفرم‌ها در کنار فروشندگان خرد به عرضه لاستیک پرداختند و شاهد کاهش تدریجی قیمت‌ها در این فضا هستیم.

  این مقام مسئول تصریح کرد: بر همین اساس قیمت یک جفت تایر پراید که در بازار تا سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هم عنوان می‌شود در این سامانه به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کاهش داشته است.

  سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد وضعیت تجارت خارجی نیز گفت: از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه ۴۸.۸ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که انتظار می‌رود تا پایان سال به ۵۳ میلیارد دلار برسد.

  وی ادامه داد: همچنین مجموع تجارت ما در این مدت به ۱۰۲.۲ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۳.۸ درصد رشد داشته است.

  تخصیص یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن

  به گفته قالیباف، در ۱۱ ماهه امسال یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن تخصیص یافته که معادل ۳۶ درصد کل تسهیلات بانکی است. ۶۰ هزار میلیارد تومان از این مبلغ از طریق تأمین مالی زنجیرهای انجام شده است.

  مشاور وزیر صمت همچنین از سه برابر شدن وصول حقوق دولتی معادن در ۱۱ ماهه امسال در مقایسه با پارسال خبر داد که بیشتر از طریق فرایندهای هوشمند بوده است.

  قالیباف در مورد وضعیت تولید خودرو اظهار کرد: رشد تولید خودرو در سال جاری نسبت به سال گذشته در کشورمان مطابق گزارش‌های جهانی ۳۱ درصد بوده است که بیشترین رشد تولید در جهان به شمار می‌رود.

  وی همچنین در خصوص واردات خودروهای دست دوم خاطرنشان کرد: اگر این موضوع در قانون تکلیف و به وزارت صمت ابلاغ شود، ساز و کار آن را وزارتخانه فراهم خواهد کرد.

  البته فارغ از بودجه سال ۱۴۰۲، در بهمن ماه گذشته موضوع واردات خودرو از مناطق آزاد از سوی این وزارتخانه عملیاتی شد.

  مشاور وزیر صمت درباره واگذاری سهام‌های تودلی دو خودروساز بزرگ کشور نیز گفت: در این زمینه آنچه که از سوی وزارت صمت باید انجام می‌شده به انجام رسیده است و باقی کار در سازمان خصوصی سازی باید پیگیری شود.

  شورای رقابت قیمت جدید خودرو را اعلام می‌کند

  سخنگوی وزارت صمت در ادامه درباره قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت گفت: شورای رقابت در فروردین ۱۴۰۲ قیمت جدید خودروها را اعلام خواهد کرد و قیمت خودروها در طرح عرضه یکپارچه نیز بر همین اساس تغییر خواهد کرد.

  قالیباف افزود: البته درصدهایی نیز برای افزایش قیمت خودرو عنوان شده است که اعلام دقیق آن در حیطه شورای رقابت است.

  قالیباف به تولید خودرو اشاره کرد و ادامه داد: از ابتدای امسال تا امروز یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه خودروی سواری در کشور تولید شده است.

  وی گفت: همچنین تعهدات خودروسازان برای سال آینده ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو است و با توجه به ثبت‌نام ۹۰۰ هزار نفر در طرح یکپارچه تخصیص خودرو، در مجموع یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه تعهد ایجاد شده است.

  تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو در سال آینده

  سخنگوی وزارت صمت اضافه کرد: صنعت خودروسازی برای سال آینده به راحتی برای دستیابی به تیراژ یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه آماده شده است و بر این اساس تحویل خودروهای یادشده در سال ۱۴۰۳ منتفی است و تولید داخل توان تأمین نیازها را خواهد داشت.

  وی گفت: تحویل خودرو در سال جاری نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد رشد داشته، خودروی کف پارکینگ به صفر رسیده و قرعه کشی خودرو نیز حذف شده است.

  وی درخواست کرد کسانی که می‌دانند واجد شرایط خرید خودرو نیستند وارد سامانه نشوند و افزود: ساعاتی پیش تارای دستی در طرح عادی فروش در سامانه اضافه شد. اما تارای اتومات فقط برای طرح جوانی جمعیت است.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  زمان ثبت نام خودروهای داخلی تا 29 اسفند تمدید شد

  سخنگوی وزارت صمت از تمدید زمان ثبت نام در سامانه خرید خودروهای داخلی حداقل یک روز، یعنی تا 29 اسفند خبر داد.

  زمان ثبت‌نام خودروهای داخلی تا ۲۹ اسفند تمدید شد

  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵اخبار اقتصادیاخبار صنعت و تجارت

  سخنگوی وزارت صمت از تمدید زمان ثبت‌نام در سامانه خرید خودروهای داخلی حداقل یک روز، یعنی تا ۲۹ اسفند خبر داد.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امید قالیباف امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته 50 میلیون نفر در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو حضور پیدا کرده‌اند، گفت: تاکنون نیز 360 هزار نفر توانستند ثبت نام کامل خود را انجام دهند.

  سخنگوی وزارت صمت افزود: در این طرح 51 مدل خودرو به 900 هزار نفر تعلق خواهد گرفت، اما در پایان بهار آینده برای خودروهایی که تقاضای آنها متعادل و کم است یک بار دیگر از طریق طرح یکپارچه خودرو ثبت نام به عمل خواهیم آورد. بر این اساس افرادی که نتوانستند در این طرح ثبت نام کنند در پایان خرداد ماه سال آینده می‌توانند یک بار دیگر شانس خود را برای ثبت نام برخی خودروها امتحان کنند.

  وی در مورد مشکلات سامانه افزود: از کسانی که مراجعه کردند و نتوانستند ثبت نام کنند، عذرخواهی می‌کنم‌. قول می‌دهیم تا نفر آخری که حساب وکالتی 100 میلیون تومانی دارد زمان برای ثبت نام باشد.

  قالیباف افزود: زمان ثبت‌نام در سامانه برای خرید خودروهای داخلی حداقل یک روز، یعنی تا 29 اسفند تمدید شد.

  وی با اشاره به اینکه 74 هزار حمله به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از ابتدای فعالیت آن تاکنون صورت گرفته است، گفت: فقط در 24 ساعت گذشته 55 هزار حمله به این سامانه انجام شده است که برخی از آنها بسیار جدی بوده است و موجب کندی سامانه شده است.

  سخنگوی وزارت صمت در ادامه با اشاره به قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت گفت: شورای رقابت در فروردین 1402 قیمت جدید خودروها را اعلام خواهد کرد و قیمت خودروها در طرح عرضه یکپارچه نیز بر همین اساس تغییر خواهد کرد.

  وی اضافه کرد: البته درصدهایی نیز برای افزایش قیمت خودرو عنوان شده است که اعلام دقیق آن در حیطه شورای رقابت است. البته از ابتدای امسال تا امروز یک میلیون و 350 هزار دستگاه خودروی سواری در کشور تولید شده است.

  وی گفت: تعهدات خودروسازان برای سال آینده 400 هزار دستگاه خودرو است و با توجه به ثبت‌نام 900 هزار نفر در طرح یکپارچه تخصیص خودرو، در مجموع یک میلیون و 300 هزار دستگاه تعهد ایجاد شده است.

  مشاور وزیر صمت اضافه کرد: صنعت خودروسازی برای سال آینده به راحتی برای دستیابی به تیراژ یک میلیون و 600 هزار دستگاه آماده شده است و بر این اساس تحویل خودروهای یادشده در سال 1403 منتفی است و تولید داخل توان تامین نیازها را خواهد داشت.

  وی افزود: تحویل خودرو در سال جاری نسبت به سال گذشته 36 درصد رشد داشته، خودروی کف پارکینگ به صفر رسیده و قرعه کشی خودرو نیز حذف شده است.

  قالیباف در ادامه با اشاره به رشد تولید خودرو در سال جاری نسبت به سال گذشته در خصوص واردات خودروهای دست دوم گفت: اگر این موضوع در قانون تکلیف و به وزارت صمت ابلاغ شود، ساز و کار آن را وزارتخانه فراهم خواهد کرد. مشاور وزیر صمت در عین حال خاطرنشان کرد: فارغ از بودجه سال 1402، در بهمن ماه گذشته موضوع واردات خودرو از مناطق آزاد از سوی این وزارتخانه عملیاتی شد.

  وی در رابطه با واگذاری سهام های تودلی دو خودروساز بزرگ کشور نیز افزود: در این زمینه آنچه که از سوی وزارت صمت باید انجام می‌شده به انجام رسیده است و باقی کار در سازمان خصوصی سازی باید پیگیری شود.

  قالیباف با اشاره به افزایش 20 درصدی قیمت تایر سواری خاطرنشان کرد: اکنون تولیدکنندگان با همه قوا در حال تولید هستند، این در حالی است که در ماه‌های اخیر قیمت های کف بازار بیش از سه برابر قیمت های مصوب بوده است.

  قیمت یک جفت تایر پراید به 2 میلیون و 600 هزار تومان رسید

  وی اضافه کرد: بر این اساس وزارت صمت بستری فراهم و سامانه‌ای ایجاد کرد که در آن سامانه برخی پلتفرم‌ها در کنار فروشندگان خرد به عرضه لاستیک پرداختند و شاهد کاهش تدریجی قیمت‌ها و در این فضا هستیم، به طوری که قیمت یک جفت تایر پراید که در بازار تا سه میلیون و 300 هزار تومان هم عنوان می‌شود در این سامانه به 2 میلیون و 600 هزار تومان کاهش داشته است.

  سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه 48.8 میلیارد دلار تجارت خارجی اتفاق افتاد که انتظار می‌رود تا پایان سال به 53 میلیارد دلار برسد.

  وی ادامه داد: همچنین مجموع تجارت ما در این مدت به 102.2 میلیارد دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 13.8 درصد رشد داشته است.

  قالیباف بیان داشت: در 11 ماهه امسال یک‌هزار و 100 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن تخصیص یافته که معادل 36 درصد کل تسهیلات بانکی است.

  وی افزود: 60 هزار میلیارد تومان از این مبلغ از طریق تامین مالی زنجیرهای انجام شده است.

  مشاور وزیر صمت همچنین از سه برابر شدن وصول حقوق دولتی معادن در 11 ماهه امسال در مقایسه با پارسال خبر داد که بیشتر از طریق فرایندهای هوشمند بوده است.

  انتهای پیام/

  R1012122/P1012122/S7,78,1415/CT12

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید