این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تعطیلی بورس در نوروز

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تعطیلی بورس در نوروز را از این سایت دریافت کنید.

  بورس در چه روز‌هایی از عید نوروز ۱۴۰۲ تعطیل خواهد بود؟

  سال ۱۴۰۱ با تمام اتفاقات خوب و بد، با تمام روز‌های مثبت و منفی شاخص کل رو به پایان است.   حال برای سهامداران و فعالان بازار بورس تهران سوال مطرح است که بورس در چه روز‌هایی از عید نوروز ۱۴۰۲ تعطیل خواهد بود؟

  بورس در چه روز‌هایی از عید نوروز ۱۴۰۲ تعطیل خواهد بود؟

  ۱۰:۲۲ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  ۱ پ

  سال ۱۴۰۱ با تمام اتفاقات خوب و بد، با تمام روز‌های مثبت و منفی شاخص کل رو به پایان است.   حال برای سهامداران و فعالان بازار بورس تهران سوال مطرح است که بورس در چه روز‌هایی از عید نوروز ۱۴۰۲ تعطیل خواهد بود؟

  به گزارش نبض بورس،   سال ۱۴۰۱ با تمام اتفاقات خوب و بد، با تمام روز‌های مثبت و منفی شاخص کل رو به پایان است.

  حال برای سهامداران و فعالان بازار بورس تهران سوال مطرح است که بورس در چه روز‌هایی از عید نوروز ۱۴۰۲ تعطیل خواهد بود؟

  لازم به ذکر است که: لحظه تحویل سال ساعت ۵۴ دقیقه و ۲۸ ثانیه بامداد روز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ هجری شمسی، مطابق ۲۸ شعبان ۱۴۴۴ هجری قمری و ۲۱ مارس ۲۰۲۳ میلادی خواهد بود.

  به طور کلی بورس تهران طبق روال  تعطیلات رسمی تقویم؛ تعطیل می‌باشد  و فعالیت بورس تهران وابسته به فعالیت بانک‌ها می‌باشد.

  حال تعطیلات نوروزی بورس تهران در سال ۱۴۰۲ از روز دوشنبه ۲۹ اسفند ماه آغاز می‌شود و تا روز جمعه مورخ ۴ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

  بعد از آن ۵ الی ۹ فروردین ۱۴۰۲ (شنبه تا چهارشنبه)  اولین هفته کاری بازار سهام در سال ۱۴۰۲ به حساب خواهد آمد. سپس بورس تهران بعد از یک هفته کاری، مجدد در روز‌های شنبه و یکشنبه مورخ ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه طبق تعطیلات رسمی تقویم تعطیل می‌شود.

  بنابراین در تعطیلات ۲ هفته‌ای عید نوروز، روز‌های اول، دوم، سوم، چهارم، دوازدهم و سیزدهم که تعطیلات رسمی هستند، بازار بورس نیز تعطیل می‌باشد. علاوه بر این، روز‌های پنجشنبه و جمعه در اولین هفته در عید نوروز نیز میتوان اشاره کرد.

  مطالب مشابه

  برنامه‌های ویژه تحویل سال در اپلیکیشن شاد اعلام شد

  با عرضه اولیه این هفته آشنا شوید | وهامون کی عرضه اولیه می شود؟

  پیش بینی بورس فردا ۲۶ دی ماه | فردا این نماد‌ها با تقاضا همراه هستند

  بورس تا کی تعطیل است؟ | امروز بورس تعطیل است؟

  تگ ها: بورس‌ تعطیلی بانک ها عید نوروز 2 ۱ دیدگاه علیرضا ۱۵:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ 0 1

  ماشاالله تعداد تعطیات در ایران بسیار زیاد است .

  پاسخ پاسخ دهید

  منبع مطلب : nabzebourse.com

  ✅ ساعت کار بورس اوراق و کالا تهران سال 1401

  آگاهی از ساعات معامله در بازار بورس و سایر بازارهای مالی بسار اهمیت دارد. ساعت کاری بازار بورس ایران، از روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت 9 الی 12.30 می‌باشد.

  ساعت کاری بازار بورس اوراق بهادار، فرابورس و بورس کالا ۱۴۰۱

  ساعت کاری بورس و شروع معاملات آن از اولین مواردی است که هر معامله‌گری باید از آن اطلاع داشته باشد. ساعت کاری بازار بورس اوراق بهادار در سال ۱۴۰۱، از روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت 9 الی 12:30می‌باشد. همچنین ساعت ثبت سفارش در سال 1401، در بازه‌ زمانی 8:45 الی 9 صبح صورت می‌گیرد. در ادامه با این مقاله از سری محتواهای آموزش بورس کارگزاری اقتصاد بیدار همراه باشید تا با جزییات دقیق ساعت کاری انواع بازار بورس ایران، بیشتر آشنا شوید.

  ساعات معاملات در بازارهای مالی ایران

  در ایران بازارهای مالی مختلفی فعال هستند که می‌توان به بازار بورس اوراق بهادار تهران، بورس کالا و آتی، بازار اختیار معامله و… اشاره کرد. ساعت معامله در هر کدام از این بازارها متفاوت است. در ابتدا برای فعالیت در هر کدام از این بازارها، لازم است با ساعات معاملات و ثبت سفارش آن‌ها آشنا شوید.

  ساعت کار بازار بورس و شروع معاملات چند است؟

  بازار بورس ایران از یک ساعت کاری معینی پیروی می‌کند. در خارج از ساعات کاری بازار سهام، امکان خرید و فروش سهم وجود ندارد، معاملات بسته می‌شوند و فقط امکان دسترسی به پرتفوی خود را به منظور بررسی دارید.

  ساعت کاری تعیین شده برای بازار بورس ایران، از روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت 9 الی 12:30می‌باشد. باید خاطر نشان شد که شروع معاملات از ساعت 9 صبح امکان پذیر است.

  ساعت ثبت سفارش در بورس

  همچنین در بازه‌ زمانی 8:45 الی 9 صبح، سهامداران و معامله‌گران امکان ثبت سفارشات خود را دارند. ثبت سفارش به این معناست که معامله‌گران مابین این ساعت سفارش خرید و فروش سهم را ثبت کرده و با توجه به ترتیب ثبت سفارش، در صف قرار می‌گیرند تا ساعت 9 تمامی سفارشات به مرحله پرداخت و ثبت برسند.

   ساعات کاری تمامی بازارهای بورس ایران

  نام بازار مالی روزهای کاری ساعات کاری ساعت ثبت سفارش

  بازار بورس اوراق بهادار تهران

  شنبه – چهارشنبه 12:30 – 9:00 8:45 - 9:00 نام بازار مالی روزهای کاری ساعات کاری

  بازار قراردادهای مشتقه (آتی و اختیار معامله) سهام

  شنبه - چهارشنبه 12:30 – 9:00

  بازار قراردادهای مشتقه (آتی و اختیار معامله) کالا

  شنبه - چهارشنبه 17:00 – 10:00 پنجشنبه 16:00 – 10:00

  معاملات نمادهای گواهی سپرده کالایی سکه تمام بهار آزادی تحویل یک روزه

  شنبه - چهارشنبه 15:30 – 12:30

  معاملات نمادهای گواهی سپرده کالایی محصولات کشاورزی

  شنبه - چهارشنبه 15:30 – 8:30 تالار پتروشیمی شنبه - چهارشنبه 13:30

  تالار محصولات صنعتی و معدنی

  شنبه - چهارشنبه 11:00 تالار صادراتی شنبه - چهارشنبه 11:30

  تالار فرآورده های نفتی

  شنبه - چهارشنبه 12:00 تالار طلا شنبه - چهارشنبه 12:30 تالار پریمیوم شنبه - چهارشنبه 14:30

  تالار املاک و مستغلات

  شنبه - چهارشنبه 12:30 – 9:00

  تالار معاملات مناقصه

  شنبه - چهارشنبه 14:30 تالار حراج باز شنبه - چهارشنبه 14:30

  تالار محصولات کشاورزی

  شنبه - چهارشنبه 13:00 بازار فرعی شنبه - چهارشنبه 12:30

  با توجه به اینکه در بازار بورس بازه‌ی زمانی خاصی برای انجام معاملات در نظر گرفته شده است می‌توان گفت نحوه معاملات در این بازار، پیوسته است. در مقابل، نحوه معاملات در برخی از تالارهایی که در جدول بالا آمده‌اند به صورت گسسته و حراج تک قیمت است. به این صورت که در این تالارها، افراد سفارش خود را به کارگزاری مربوطه اعلام می‌کنند و در زمان ذکر شده، کارگزار سفارش را ثبت می‌کند.

  ساعت ثبت سفارش عرضه اولیه

  در رابطه با زمان خرید عرضه اولیه همیشه سوالاتی همچون "در روز ارائه عرضه اولیه، چه ساعتی می‌توان خرید را شروع کرد؟"پیش می‌آید. در جواب این سوال باید گفت: ساعت سفارش‌گذاری توسط ناظر بازار اعلام می‌شود و معمولا یک بازه زمانی 2 ساعته به منظور ثبت سفارش تعیین می‌گردد.

  معاملات برخی نمادها خارج از ساعات کاری

  گاهی اوقات با توجه به مشکلاتی که در هسته معاملات رخ می‌دهد، معاملات برخی از نمادها به ساعات بعد از بازار موکول می‌شود. در چنین شرایط، برای اطلاع از ساعات دقیق معاملات نمادهای مورد نظر، پیغام ناظر بازار را مشاهده کنید.

  علاوه بر این، در خارج از چارچوب ساعات کاری هم امکان ثبت معاملات همراه با مبلغ آن وجود دارد ولی کارگزاری مربوطه در اولین فرصت در روز کاری بعد، سفارش شما را ثبت نهایی می‌کند.

  بورس چه روزهایی تعطیل است؟

  بازار بورس و اوراق بهادار ایران در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته تعطیل می باشد. همچنین در تمامی تعطیلات رسمی کشور که در تقویم آورده شده‌اند، بازار بورس اوراق بهادار ایران نیز تعطیل است.

  تعطیلات نوروز

  همچنین در تعطیلات 2 هفته‌ای عید نوروز، روزهای اول، دوم، سوم، چهارم، دوازدهم و سیزدهم که تعطیلات رسمی هستند، بازار بورس نیز تعطیل می‌باشد.

  علاوه بر این، به روزهای پنجشنبه و جمعه در عید نوروز که در هر سال متغیر هستند، هم توجه شد.

  ساعت طلایی خرید و فروش سهم

  در کل، مدت زمان مجاز برای انجام معاملات در بازار بورس سه ساعت و نیم است. در واقع، در بعضی از ساعات، حجم معاملات سهم بیشتر از ساعات دیگر است.

  یکی از ر‌وش‌های تحلیل بازار در ساعات آخر، تکنیک الگوی ساعت است. با بهره‌گیری از این الگو در ساعات آخر بازار می‌توانید شرایط روز آینده سهم را تشخیص دهید و به منظور نوسان‌گیری، خرید و فروش به موقعی داشته باشید. معمولا بیشترین حجم معاملات را بین ساعت ۹ تا ۹:۱۵ صبح و همچنین ساعت ۱۲:۱۵ تا ۱۲:۳۰ ظهر شاهد هستیم. حال این سوال پیش می‌آید که بهترین زمان خرید یک سهم در چه ساعتی است؟ به طور کلی زمان به تنهایی عامل مناسبی برای خرید یک سهم نیست ولی معمولا بهترین زمان برای خرید یک سهم بررسی شده، بین ساعت 12:15 تا 12:30 است. در واقع نیم ساعت اولیه به علت هیجانی بودن معاملات، زمان مناسبی برای خرید سهم نیست و توصیه می‌شود در این بازه‌ زمانی برای فروش سهم اقدام کنید.

  منبع مطلب : bidarex.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید