این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تعداد تعویض های فوتبال

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تعداد تعویض های فوتبال را از این سایت دریافت کنید.

  اصلاحیه در قانون سوم فوتبال؛ تعداد تعویض‌ها افزایش یافت

  تهران- ایرنا- دپارتمان داوران فدراسیون از اصلاحیه موقت هیات بین‌المللی فوتبال در خصوص قانون سوم فوتبال مبنی بر افزایش تعداد تعویض‌ها خبر داد.

  ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۸

  کد خبر: 83786415 T T ۳ نفر نوید استاد رحیمی

  اصلاحیه در قانون سوم فوتبال؛ تعداد تعویض‌ها افزایش یافت

  تهران- ایرنا- دپارتمان داوران فدراسیون از اصلاحیه موقت هیات بین‌المللی فوتبال در خصوص قانون سوم فوتبال مبنی بر افزایش تعداد تعویض‌ها خبر داد.

  براساس آخرین تصمیمات هیات بین‌المللی فوتبال تغییراتی در قانون سوم فوتبال به دلیل ویروس کویید ۱۹ (کرونا) بطور موقت بوجود آمده است. برهمین اساس متن این اصلاحات به فدراسیون‌های عضو ابلاغ شده است.

  متن این اصلاحات به شرح زیر است:

  قوانین بازی ۲۱/۲۰۲۰ برای مسابقات رقابتی (و مسابقات غیر رقابتی) از اول ژوئن ۲۰۲۰ لازم الاجرا است، ولی مسابقاتی که به دلیل ویروس کووید ۱۹ به حالت تعلیق در آمدند، این اختیار را دارند تا بازی‌ها را با قوانین ۲۰/۲۰۱۹  یا ۲۱/۲۰۲۰ به پایان برسانند؛ حتی اگر مسابقات را بعد از اول ژوئن ۲۰۲۰ مجددا  شروع کنند.

  مسابقات دوستانه/ آماده سازی/ تمرینی در جهت آمادگی برای شروع مجدد بازی‌ها می‌بایست آن نسخه از قوانین را استفاده کنند که قرار است پس از شروع مجدد مسابقات به کارگیری شود.

  همچنین هیات بین‌المللی فوتبال از این فرصت استفاده می‌کند تا توجه برگزارکنندگان مسابقات را به گزینه‌های موجود در قوانین بازی در خصوص رفاه و ایمنی بازیکنان و سایر شرکت‌کنندگان، به ویژه موارد مربوط به استراحت برای نوشیدن مایعات و استراحت برای خنک شدن که در قانون هفت آمده جلب نماید.

  مسابقاتی که در آن کمک داور ویدیویی به کارگیری می‌شود، بنا به صلاحدید برگزارکننده مسابقات، مجاز هستند تا استفاده از آن را تا شروع مجدد مسابقات متوقف کنند. با این وجود، در صورت استفاده از کمک داور ویدیویی، کلیه موارد مربوط قوانین بازی و همچنین تشریفات بکارگیری کمک داور ویدیویی در جای خود باقی خواهد ماند.

  برگزارکننده مسابقات مستحق استفاده از اصلاحیه قانون سه یا هر یک از سایر گزینه‌های موجود می‌باشند و دیگر نیازی به دریافت مجوز برای انجام آن از بورد بین‌المللی فوتبال نیست.

  قانون ۳ - بازیکنان: تعداد تعویض‌ها

  ۲. تعداد تعویض‌ها: تعداد تعویض‌ها در هر مسابقه رسمی که برگزار می شود حداکثر پنج نفر است، که توسط فیفا، کنفدراسیون یا فدراسیون ملی مشخص خواهد شد،  به جز برای مسابقات مردان و زنان شرکت کننده در تیم‌های اول باشگاه‌ها در بالاترین دسته یا تیم‌های بین‌المللی الف بزرگسالان، که حداکثر تعویض سه نفر می‌باشد.

  اصلاحیه موقت: برگزارکنندگان مسابقات اختیار دارند تا یکی یا هر ۲ مورد زیر را اعمال نمایند:

  در طول مسابقه، هر تیم:

  می تواند حداکثر از پنج تعویض استفاده نماید.

  حداکثر سه فرصت* تعویض دارد.

  می‌تواند یک تعویض اضافه در بین ۲ نیمه انجام دهد.

  در صورتی که بازی در وقت اضافه بازی می‌شود، هر تیم:

  می‌تواند از یک تعویض اضافی استفاده کند (خواه تیم از حداکثر تعداد تعویض‌های خود استفاده کرده باشد یا نه)

  یک فرصت* تعویض اضافی دارد (خواه تیم از حداکثر تعداد فرصت‌های تعویض خود استفاده کرده باشد یا نه)

  می‌تواند یک تعویض اضافی انجام دهد:

  در زمان قبل از شروع وقت‌های اضافه

  در بین ۲ نیمه وقت‌های اضافه

  چنانچه تیمی از حداکثر تعداد تعویض‌ها یا فرصت‌های (تعویض) خود استفاده نکرده باشد، تعویض‌ها و فرصت‌های (تعویض) استفاده نشده می‌تواند در وقت اضافه مورد استفاده قرار بگیرد.

  * هرگاه ۲ تیم همزمان تعویضی انجام دهند، این به عنوان فرصت تعویض انجام شده برای هر تیم به شمار خواهد آمد.

  منبع: فدراسیون فوتبال

  برچسب‌ها

  ویروس کرونا فیفا لیگ برتر فوتبال سرخط اخبار ورزش

  شکست عجیب گیتی‌پسند در روز صدرنشینی موقت کراپ

  دیروز ۱۹:۱۹

  پیروزی تیم فوتسال پالما با درخشش ایرانی‌ها

  دیروز ۱۴:۰۱

  قهرمان المپیک در مسیر رقابت‌های جهانی کلمبیا؛ هفت وزنه‌بردار مشخص شدند

  دیروز ۱۲:۰۰

  آخرین رکوردگیری اعضای تیم ملی وزنه‌برداری برای مسابقات قهرمانی جهان

  دیروز ۰۰:۱۶

  منبع مطلب : www.irna.ir

  قانون پر حرف و حدیث دائمی شد/ تعداد تعویض‌های فوتبال چند عدد خواهد بود؟

  نهاد قانونگذار دنیای فوتبال در تازه‌ترین مجمع این سازمان، قوانین جدید این رشته ورزشی را ابلاغ کرد که استفاده از ۵ تعویض در تمامی تورنمنت‌های تحت نظارت فیفا جزو آنها است.

  صفحه اصلی

  فوتبال، اخبار و خلاصه بازی‌ها

  فوتبال جهان نظرات: ۱

  قانون پر حرف و حدیث دائمی شد/ تعداد تعویض‌های فوتبال چند عدد خواهد بود؟

  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵

  نهاد قانونگذار دنیای فوتبال در تازه‌ترین مجمع این سازمان، قوانین جدید این رشته ورزشی را ابلاغ کرد که استفاده از ۵ تعویض در تمامی تورنمنت‌های تحت نظارت فیفا جزو آنها است.

  اتحادیه بین‌المللی فوتبال (IFAB) به عنوان نهاد قانونگذار این رشته ورزشی امروز یکصدوسی‌وششمین اجلاس سالانه‌اش را در شهر دوحه قطر برگزار و در آن مصوباتی جدید را ابلاغ کرد که از روز نخست ماه جولای سال جاری لازم‌الاجرا خواهد بود.

  در این جلسه که به ریاست جانی اینفانتینو رئیس فیفا و حضور نمایندگانی از فیفا، اتحادیه فوتبال انگلیس، اتحادیه فوتبال ایرلند، اسکاتلند و ولز برگزار شد، یکی از مهمترین موضوعات مورد بحث، قانون مربوط به تعداد تعویض‌ها بود که از زمان آغاز شیوع کرونا به ۵ بازیکن افزایش پیدا کرد و از آن زمان به صورت مرتب تمدید شد. در جلسه امروز IFAB تصویب شد که از این پس تمامی تورنمنت‌های تحت نظارت فیفا با امکان انجام ۵ تعویض برای تیم‌ها برگزار شود اما در مورد تورنمنت‌های داخلی تصمیم‌گیری به فدراسیون‌های هر کشور واگذار شد. در همین راستا، حداکثر تعداد بازیکنان نیمکت‌نشین در لیست هر تیم از ۱۲ به ۱۵ نفر افزایش پیدا کرد.

  عدم احترام به داوران و امنیت آنها موضوع دیگری بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت و به عنوان یک معضل جهانی معرفی شد؛ از این رو اعضا به اتفاق تصمیم گرفتند که سازوکاری برای برطرف کردن این موضوع پیدا و اجرا کنند. یکی از راه حل‌های پیشنهادی استفاده از دوربین‌های همراه قابل نصب روی لباس‌ داوران برای شناسایی افراد خاطی بود.

  محاسبه منصفانه‌تر زمان‌های تلف شده، فرصت زدن ضربه دروازه، معرفی خطاهای هند منجر به اخراج مستقیم (گرفتن موقعیت گل به هر شکل و در هر موقعیت مکانی با استفاده عمدی از دست)، قرار داشتن هر دو پای دروازه‌بان روی خط دروازه هنگام ضربات پنالتی و در نهایت ادامه بررسی استفاده از ربات‌ پیش از تأیید نهایی استفاده از آنها برای کمک به تشخیص آفسایدها دیگر موضوعات جلسه اتحادیه بین‌المللی فوتبال در قطر بود.

  منبع: تسنیم کد خبر: 365647

  برچسب‌ها فیفا-Fifa خبر ویژه نظرات TeamMelli ۲۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ 0 0 پاسخ

  خدا به دادمون برسه. یکی‌ از ملال آور‌ترین دقایق فوتبال تعویض‌های پشت سر هم تو چند دقیقه آخر بازی بود مخصوصا در تیمی که تو نتیجه جلو بود. حالا فکرش رو بکنین پنج تا تعویض تو دقایق آخر و پنج تا بازیکن که یواش یواش از زمین بیرون میان. کاش میذاشتن فوتبال اون جوری که هست بمونه.

  نظر شما پربازدید امروز

  وریا غفوری با ۲ اتهام سنگین بازداشت شد

  تصویری معنادار از سرمربی تیم ملی ایران و رئیس فدراسیون فوتبال پس از حمله‌های شدید و بی‌رحمانه

  عکس| علیرضا فغانی با مچ بند مشکی در دیدار برزیل – صربستان

  طارمی: برای نخواندن سرود تحت فشار نیستیم/ راجع به مسائل سیاسی هر وقت که دوست داشته باشم صحبت می‌کنم/ بازی اول ما اصلاً فوتبال نبود

  پیغام مهم یک بازیکن برای شاگردان کی‌روش/ نگران نباشید، حمله کنید!

  ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل ولز/ تصمیم خوب کارلوس کی‌روش؛ با دو مهاجم بازی می‌کنیم

  بمب خبری فوتبال جهان در روزهای جام‌جهانی/ کمپانی اپل باشگاه بزرگ را می‌خرد؟

  سرمربی ولز آماده واکنش ایران بعد از شکست سنگین/ کمپین‌های آزادی بیان خود را جلو می‌بیرم

  دانلود قسمت 35 جیران/ دانلود قسمت سی و پنجم سریال جیران کامل و با حجم رایگان

  بیرانوند با محافظ هم نباید بازی کند/ دروازه‌بان دائم با بازیکنان خودی و حریف در برخورد است/ علیرضا جوان است؛ کادر فنی باید مراقبش باشد

  جاباما اجاره ویلاهای لاکچری در کردان

  خرید ووچر پرفکت مانی

  بلیط اتوبوس سررسید ۱۴۰۲ تور جام جهانی قطر سریال آفتاب پرست پیراهن پرسپولیس تور آنتالیا خرید تور خارجی

  جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲

  موضوعات داغ

  جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خبر ویژه

  اخبار و نتایج تیم ملی فوتبال ایران

  کارلوس کیروش

  صفحه اول روزنامه‌های ورزشی

  علیرضا بیرانوند تیم ملی ولز مهدی طارمی استقلال پرسپولیس تیم ملی آلمان جام جهانی فوتبال تیم ملی عربستان تیم ملی پرتغال تیم ملی آرژانتین کریستیانو رونالدو تیم ملی برزیل لیونل مسی پورتو تیم ملی اسپانیا تیم ملی ژاپن حسین حسینی تیم ملی کانادا تیم ملی کره‌جنوبی تیم ملی بلژیک

  منبع مطلب : www.khabarvarzeshi.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید