این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تظاهرات نماز جمعه تهران

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تظاهرات نماز جمعه تهران را از این سایت دریافت کنید.

  فرارو

  تظاهرات نمازگزاران تهرانی با صدور قطعنامه‌ای پایان یافت.

  قطعنامۀ پایانی تظاهرات پس از نماز جمعه تهران

  تظاهرات نمازگزاران تهرانی با صدور قطعنامه‌ای پایان یافت.

  تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۰۱ مهر ۱۴۰۱

  پ

  متن قطعنامه پایانی تظاهرات نمازگزاران تهرانی به شرح زیر است:

  «بسم الله الرحمن الرحیم»

  بخوانید...

  (تصاویر) راهپیمایی مردم قم در واکنش به اعتراضات اخیر

  سردار تنگسیری: اعلام کرده‌اند دنبال تجزیه ایران هستند؛ کور خوانده‌اند

  «کردستان یک استان فرهنگی است و اجازه ندهیم آن را امنیتی کنند»

  «باید فکری فوری برای فضای مجازی رها و بی‌حساب و کتاب شود»

  «پلیس در جریان مرگ دختر کرد، مورد ظلم قرار گرفت»

  «وَلَنْ تَرْضَیٰ عَنْکَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَیٰ حَتَّیٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ ۗ قُلْ إِنَّ هُدَی اللَّهِ هُوَ الْهُدَیٰ»

  امت اسلام در شرایطی از یک آزمون بزرگ سربلند بیرون آمده و با خلق اربعینی بی نظیر شور و شکوه اسلامی، شیعی و انقلابی خود را نمایان ساخت و بر تمام معادلات باطل و ذهنیت‌های منفی دشمنان خط بطلان کشید؛ که امواج نورانی آن تمامی مرز‌های جغرافیایی و انسانی را درنوردیده، امّا با صدور دستور اهانت به ساحت قدسی قرآن و مقدسات و ارزش‌های دینی و برپایی آشوب و بلوا در شهر‌ها، از اتاق‌های فکر استکبارجهانی، چهره پلید دشمنان قسم خورده و معاند را بیش از پیش برای همگان نمایان و بار دیگر دشمنی، رذالت و زبونی دشمنان عنود و حسود اسلام و انقلاب را به نمایش گذاشت.

  امروز بیش از هر زمان دیگری درخت تومند و ریشه دار انقلاب اسلامی و ملت بزرگ و فهیم ایران اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار داشته و توانسته با توکل به ذات لایزال الهی و استمداد از عنایات خاصّۀ حضرت، ولی عصر مهدی موعود «عجل الله تعالی فرجه الشریف» و با تکیه بر مبانی اسلام ناب محمدی «صلی الله علیه و آله و سلم» برگرفته از رهنمود‌های رهبر فقید و بت شکن حضرت امام خمینی «رحمت الله علیه» و اطاعت از منویات حکیمانه قائد عظیم الشان حضرت امام خامنه‌ای «مدظله العالی»، یکی پس از دیگری قله‌های رفیع عزت و افتخار را فتح نموده و توطئه‌های شوم سران سلطه و استکبار جهانی را خنثی سازد.

  امروز همه شاهدند که با عزم و اراده‌ای جهادی و انقلابی و اِعمال سیاست‌های مدبرانه داخلی و خارجی نظام اسلامی، دشمنان در رسیدن به اهداف شومشان ناکام مانده و برای نیل به اهداف پلیدشان به هر حرکت شومی دست می‌زنند.

  بدخواهان نظام و دشمنان خارجی، گمان کرده اند خواهند توانست با ایجاد فتنه و آشوب‌های داخلی، حرکت بالنده و پیش روندۀ انقلاب الهی ما را سد کرده، حال آنکه پس از گذشت بیش از ۴ دهه از حیات طیبۀ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تمام فتنه‌های مذبوحانه آنان با شکست مواجه شده و انقلاب اسلامی با قدرت و اقتدار روز افزونش، همچنان به راه نورانی خود ادامه می‌دهد.

  آنچه که طی روز‌های اخیر در تهران و برخی شهرستان‌ها با فتنه انگیزی دشمنان بیرونی و نفوذی‌های داخلی سرسپرده و فریب خورده رخ داد، بیانگر طراحی شوم همه زخم خوردگان از نظام اسلامی و ایجاد خلل در مسیر اراده و پیشرفت ملت بصیر ایران اسلامی است.

  ما تظاهرکنندگان همراه، همدل و همصدا با مردم همیشه در صحنه و آگاه بیش از ۹۰۰ شهر ایران اسلامی، امروز جمعه در دومین روز از ایام نورانی هفتۀ بزرگداشت دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهدای گرانقدر، جانبازان غیور، آزادگان سرافراز و رزمندگان عزیز جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در هشت سال جنگ تحمیلی؛ آمده ایم تا با اجتماع باشکوه، وحدت بخش و دشمن شکن خود؛ ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های امامین انقلاب و شهدای والامقام، نفرت و انزجار و خشم انقلابی خود را از این گونه جنایت‌ها و خباثت‌های سران فتنه و عوامل مزدور و سرسپردۀ داخلی اشان فریاد کرده و با فریاد‌های کوبندۀ شعار «الله اکبر ـ خامنه‌ای رهبر» در پایان هر بند از این قطعنامه، مطالبات و مواضع رسمی خود را اعلام کنیم:

  ۱ـ جنایت و خباثت عده‌ای معدود از عناصر خودفروخته و فریب خورده و مزدوران سرسپرده در اهانت بی شرمانه به ساحت قدسی و آتش زدن کتاب رحمت و حِکمت، قرآن مجید واهانت وقیحانه به مقدسات و ارزش‌های دینی و اعتقادات عمومی و به آتش کشیدن تعدادی از مساجد و هتک حرمت حجاب و عفاف بانوان محترمه را کاملاً مردود و شدیداً محکوم می‌کنیم.

  ۲- ما حاضران در این تجمع؛ مراتب حمایت قاطع خود را از حافظان جان و مال وامنیت، نیروی محترم انتظامی که مظهر اقتدار جمهوری اسلامی است و سایر دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی اعلام داشته و یاد و خاطره شهدای گرانقدر نیروی انتظامی را که با تقدیم شهدای عزیز حافظ امنیت کشور هستند گرامی می‌داریم و از این جان برکفان می‌خواهیم تا با قوت و قدرت به وظایف قانونی خود عمل کرده و خواب راحت را از برهم زنندگان آرامش عمومی و امنیت کشور سلب نمایند.

  ۳ـ ما تظاهر کنندگان؛ از قوۀ محترم قضاییه می‌خواهیم دراولین فرصت ممکن در اقدامی سریع و انقلابی به جرائم اغتشاشگران و آشوبگران رسیدگی و با مجرمان این حوادث اخیر برخورد قاطع قانونی نموده و نتایج رسیدگی‌های خود را در اسرع وقت به اطلاع افکارعمومی برسانند.

  ۴- از همگان به ویژه جوانان و نوجوانان عزیز و آگاه و فهیم ایران اسلامی می‌خواهیم در این فتنه، همچون گذشته با شناخت حق وملاک‌های آن ودریافت روایت‌های صحیح و معتبر از رسانه‌های رسمی کشور به ویژه صدا و سیما، با بصیرت و حفظ هوشیاری خود، دشمنان را در نیل به اهداف پلید خود ناکام بگذارند و همچنین به معاندان و نفوذی‌ها و عوامل وابستۀ آنان اعلام داشته؛ اگر چه ملت ایران از بعضی عملکرد‌ها گله‌مند است، اما هرگزحرکات شوم و ضد اسلامی و ضد انقلابی شما را تحمل نخواهد کرد و اگر دست از رفتار‌های ننگین خود برندارید، یقیناً همانند فتنه‌های گذشته، درسی فراموش نشدنی و ضرب شستِ سختی از ملت شجاع و غیور ایران اسلامی دریافت خواهید کرد.

  ۵- سردار دل‌ها حاج قاسم عزیز فرمود: کل جمهوری اسلامی حرم است؛ امروز دشمنان با کمال وقاحت و بی شرمی به بهانه یک حادثه، به تمامی مقدسات دینی و انسانی جسارت کردند، به چادر زنان پاکدامن تعرض، به تمثال مبارک شهدا، پرچم جمهوری اسلامی که به فرمایش رهبری معظم پرچم انبیا و ائمه است اهانت کردند؛ مجموعه حوادث این روز‌ها نشان داد فوت یک خانم تنها بهانه است، اصل نظام و دین نشانه است و حکایت از آن دارد که به فرموده مصحف شریف، «دشمنان از شما راضی نخواهند شد مگر آنکه از راه و رسم آنان پیروی کنید.»

  منبع مطلب : fararu.com

  خطیب نماز جمعه تهران در اجتماع باشکوه نمازگزاران: مثل امیرالمومنین با سران جنایت قاطعانه برخورد کنید

  آیت‌الله خاتمی ضمن اظهار تاسف از فوت یک هموطن و تسلیت به خانواده ایشان، اظهارداشت: اغتشاشگران دلشان برای مقابله با نظام و شما مردم لک زده بود و عقده‌گشایی کردند، مسئله‌ای که اصلاً برای این اغتشاشگران مطرح نبوده، همان خانم است.

  سیاسی / سایر حوزه ها ۱۲:۲۲ ۱۴۰۱-۷-۱ ۱۳ ۷

  خطیب نماز جمعه تهران در اجتماع باشکوه نمازگزاران: مثل امیرالمومنین با سران جنایت قاطعانه برخورد کنید

  آیت‌الله خاتمی ضمن اظهار تاسف از فوت یک هموطن و تسلیت به خانواده ایشان، اظهارداشت: اغتشاشگران دلشان برای مقابله با نظام و شما مردم لک زده بود و عقده‌گشایی کردند، مسئله‌ای که اصلاً برای این اغتشاشگران مطرح نبوده، همان خانم است.

  به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز اول مهرماه نماز جمعه تهران ضمن دعوت به تقوا اظهارداشت: در نهج‌البلاغه از مولا علی (ع) نقل شده است که آن کس که حریم برای خدا نگه دارد، در فتنه‌ها قرار نخواهد شد و در تاریکی‌ها با نور اعتقاد به خدا مسیر درست را پیدا خواهد کرد. خداوند همه ما را مزین به این فضیلت بزرگ بفرماید.

  وی افزود: از صفات خداوند که در آیات فراوانی آمده علم گسترده خداوند به همه چیز و نسبت به انسان در همه ابعاد است. صفاتی همچون عالم، علیم، بصیر، حکیم و رغیب جزو این صفات است. مرحوم شیخ صدوق می گوید که رغیب به معنای حافظ است. به محل بلندی که به جاهای دیگر اشراف دارد، مرغب گفته می‌شود.

  امام جمعه موقت موقت تهران اضافه کرد: خداوند فعل‌های انسان را هم می‌بیند و هم می‌داند. رشوه از گناهانی است که در قانون هم مجازات سختی برای آن تعیین شده اما، گاهی هم رشوه‌دهنده و هم رشوه‌گیرنده کاری می‌کنند که دست شیطان را هم از پشت می‌بندند و هیچ سندی باقی نمی‌گذارند، اما، خداوند نسبت به آن آگاه است.

  وی ادامه داد: ریزه‌کارترین مواردی که ما فکر نمی‌کنیم را ذات مقدس ربوبی می‌بیند، او حافظ و نگهبان و رغیب است.

  آیت‌الله خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه تقوا، جامع‌ترین فضیلت اخلاقی است که در پیکره سیستم اخلاقی اسلام جریان دارد، تأکید کرد: این ویژگی، سبب تحقق سبک زندگی دینی است.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اغتشاشات اخیر بیان داشت: درباره اغتشاشات می خواهم چند مطلب را خدمت شما خوبان عزیزان و عزیزانی که این صحبت را می بینند، تقدیم کنم. مطلب اول این است که فوت یک هموطن مایه تأسف و جای تسلیت به خانواده ایشان و آرزوی صبر برای ایشان است.

  وی ادامه داد: مطلب دوم این است که در این قضیه، همه مقامات کشور اعم از رئیس‌جمهور، رئیس قوه قضائیه و رئیس قوه مقننه وارد شده و بر پیگیری دقیق مسئله تأکید دارند، این‌ مسئولان امین نظام اسلامی هستند، ما به امنای خودمان اعتماد داریم و مردم عزیزمان هم در این عرصه به قول این امنا اعتماد دارند. قطعاً این موضوع پیگیری شده و نتیجه به مردم گفته خواهد شد.

  آیت الله خاتمی تصریح کرد: مطلب سوم این است که این روزها در جهان اسلام و ایران اسلامی حوادث مهم اتفاق افتاده است، حضور بیش از ۲۱ میلیون نفر در کربلا، مانور کمی نیست. تحقیقاً بی‌سابقه است و چیز کمی نبود و جز عنایت خدا چیزی دیگری پشت آن نبود.

  وی با اشاره به حضور مردم کشورمان در راهپیمایی و پیاده‌روی اربعین تصریح کرد: حضور بیش از ۳ میلیون نفر از هموطنان‌مان در راهپیمایی و پیاده‌روی اربعین کار کمی نبود و بسیار باشکوه بود. همچنین، حضور بیش از ۳ میلیون نفر در راهپیمایی اربعین تهران چون بسیار بزرگ است و کمتر مانور داده می‌شود، کم نیست.

  امام جمعه موقت تهران با اشاره به حضور آیت‌الله رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: حضور رئیس محترم جمهور در سازمان ملل و ملاقات با سران بسیاری از کشورهای جهان نشان داد که ایران به عنوان یک کشور مطرح در جهان است و برخلاف آنچه برخی می‌گویند ما با دنیا قطع رابطه کرده‌ایم، نیست.

  وی ادامه داد: ایران روابط دوجانبه خود را دارد و آن چیز که منزوی است، شیطنت‌های آمریکا در منطقه است.

  آیت‌الله خاتمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای گفت: امروز ایران در شانگهای که تأثیر قابل توجهی در عرصه اقتصادی دارد، عضو شده است و این دستاوردها چیز کمی نیستند.

  وی افزود: این موارد توفیقات کمی نیستند و دشمنان در صدد این بودند که این توفیقات تحت‌الشعاع قرار بگیرد، این اغتشاشات در پی تحت تأثیر قرار دادن این موفقیت‌ها هستند که رئیس‌جمهور آمریکا در سازمان ملل بر روی آن مانور می‌دهد. اغتشاشاتی که آمار آن‌ها را دارم که حداکثر بسیار اندک هستند، امروز پس از نماز جمعه سراسر کشور عدد را مردم می‌فهمند.

  خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه دشمنان شما مردم از مدت‌هاست در پی اغتشاش هستند و دنبال سوژه بودند، بیان داشت: آن‌ها موفق نشده بودند تا این که این سوژه برای آن‌ها پیش آمد که بسیار سوژه دندان‌گیری برای آن‌ها شده و آن‌ها سوار بر این موج شدند.

  وی ادامه داد: این‌ها دلشان برای آن خانم نسوخته بود، این‌ها دلشان برای مقابله با نظام و شما مردم لک زده بود و عقده‌گشایی کردند، مسئله‌ای که اصلاً برای این اغتشاشگران مطرح نبوده، همان مسئله آن خانم است. به دلیل اینکه مسئولان ما به جد در صحنه هستند، دیگر غیر از بررسی دقیق چه می‌خواهید و مسئولان هم در حال انجام این کار هستند.

  آیت‌الله خاتمی گفت: قصه، قصه مقابله با دین بود، دلیل آن سوزاندن قرآن، سوزاندن مسجد و کشیدن چادر از سر زن مسلمان‌ و کار رضاخانی کردن است و این یعنی ضدیت با دین.

  وی با بیان اینکه اغتشاشات اخیر علیه شما مردم بود، تأکید کرد: به دلیل اینکه، پرچم جمهوری اسلامی ایران که نماد اقتدار و عزت مردم است به آتش کشیده شد. اقدام علیه مردم یعنی بیش از ۶۰ آمبولانس را تخریب کرده‌ و تعدادی را به آتش کشیده‌اند. برای چه آمبولانس‌ها را می‌سوزانید؟ این آمبولانس‌ها برای چه کسی است؟ برای این مردم است. پس شما ضد مردم هستید. آتش زدن بانک‌ها یعنی آتش زدن سرمایه مردم، شرمتان باد.

  امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: این اغتشاشات بی‌سابقه نیستند، سال‌های ۷۸، ۸۸ همین اغتشاشات بودند، آدم‌های آن‌ها نیز همین افراد و اغتشاشگران امروزی بودند، شعارها همین شعارهای امروزی بود؛ اما این بار مردم با آن‌ها همراهی نکرده‌اند، حتی نفرینشان کردند. گفتند اعتراض دارید، چرا اموال مردم را به آتش می‌کشید. پس، قصه این اغتشاشات قصه اعتراض نبوده و نیست؛ اغتشاشاتی که به لطف خدا لحظات پایانی خود را می‌گذراند.

  منبع مطلب : www.farsnews.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید