این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تزیین سماق هفت سین

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تزیین سماق هفت سین را از این سایت دریافت کنید.

  تزیین سماق برای سفره هفت سین با خلاقیت های شیک و جدید

  ایده های خلاقانه و جالب برای تزیین سماق پودر شده و خوشه سماق در سفره هفت سین مخصوص افراد با سلیقه های مختلف را در این مطلب مشاهده خواهید کرد.

  تزیین سماق برای سفره هفت سین با خلاقیت های شیک و جدید

  ندا خوشرو ۲ اسفند ۱۴۰۰ ۰

  در این مطلب با انواع روش های ساده و خلاقانه برای تزیین سماق آشنا خواهید شد که امیدواریم این ایده های جالب مورد توجه تان قرار بگیرند و از مشاهده آن ها نهایت لذت را ببرید.

  برای تزیین سماق سفره هفت سین ایده های خلاقانه و ساده ای وجود دارد و بهتر است شما این جزء اصلی هفت سین را به زیباترین شکل ممکن بیارآیید تا زینت بخش سفره شما باشد.

  ایده هایی برای تزیین سماق هفت سین

  سماق، سنجد، سکه، سمنو، سبزه، سیر و سرکه از مهم ترین اجزای سفره هفت سین محسوب می شوند که بهتر است برای زیبایی هر یک از این اجزاء از تزیینات خاص و جالبی استفاده شود. در مطالب قبلی روش هایی برای تزیین سبزه و تزیین سنجد و تزیین سکه هفت سین را مشاهده کردید، در ادامه این مطلب ایده های خلاقانه برای تزیینات سماق را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

  مدل های تزیینات سماق مخصوص هفت سین

  سماق، در هفت سین بیانگر طلوع خورشید و پیروز شدن خیر بر شر می باشد همچنین این جزء مهم هفت سین نماد بردباری و صبر و مظهر شروع سال جدید است بنابراین بهتر است از آن در تزئین سفره هفت سین استفاده نمایید.

  از پودر سماق یا سماق خوشه ای می توانید در سفره هفت سین استفاده نمایید که برای زیباسازی سماق های خوشه ای روش های بیشتری وجود دارد و شما می توانید برای زیباسازی این نوع سماق ها دور آن ها روبان با رنگی مناسب را بپیچید.

  همچنین می توانید خوشه سماق را از لبه جام و ظروف هفت سین آویزان کنید. اگر ظروف مورد استفاده در هفت سین شما از جنس کریستال و سفال و مسی و فیروزه کوب و … هستند بهتر است سماق را در کف این ظرف ها بریزید سپس برای زیباسازی آن از یک بند مروارید استفاده نمایید.

  زیباسازی سماق با گل مصنوعی

  زیباسازی سماق برای هفت سین

  تزیینات سماق با مروارید

  تزیینات ساده و خلاقانه سماق

  یکی دیگر از انواع ایده های جالب برای زیباسازی سماق ریختن پودر سماق درون پارچه توری و ساختن گلوله هایی کوچک به شکل دانه انگور است و شما می توانید این دانه های زیبا را به صورت خوشه انگور به یکدیگر متصل نمایید و آن ها را از لبه جام آویزان کنید.

  اگر از جام برای چیدن سفره هفت سین استفاده می کنید می توانید سماق را در کف جام بریزید سپس برای زیباسازی جام از روبان و تور و گل های تزیینی و مروارید و … استفاده کنید. همچنین می توانید روی پودر سماق سکه های تبریک سال نو را قرار دهید و یا در کنار آن دانه های سنجد را بچینید.

  تزیینات سماق و سنجد

  ایده های ساده برای زیباسازی سماق هفت سین

  تزیینات ساده برای پودر سماق

  زیباسازی سماق به شکل آبشار

  تزئینات جدید برای سماق هفت سین

  چیدن سفره هفت سین در ایام نوروز یک سنت زیبا و پسندیده در بین ایرانیان است، هفت سین دارای اجزای مختلفی همچون سماق، سمنو، سبزه، سیب و … است که در کنار قرآن و آینه ترکیب زیبایی را ایجاد کرده و هر یک دارای نماد خاصی می باشند، در این مطلب تصاویری ازتزئینات سماق هفت سین را به اشتراک گذاشته ایم؛ حال سماق در هفت سین که از اجزای مهم آن است به نشانه طلوع خورشید و پیروزی خیر بر شر می باشد، ضمن اینکه می تواند به عنوان نماد بردباری و صبر و مظهر آغاز سال نو استفاده شود. برای مشاهده انواع تزئینات دیگر سماق هفت سین می توانید در ادامه همراه ما شوید.

  ایده های شیک و متنوعی برای تزئین اجزای مختلف سفره هفت سین از جمله سماق وجود دارد، اغلب افراد معمولا از سماق به شکل ساده و در داخل ظرف های ساده یا شیک سفال، کریستال، مسی، نقره و … برای سفره هفت سین استفاده می کنند، در اینجا مدلهای متنوع تری از دیزاین سماق برای سفره هفت سین ایرانی را قرار داده ایم که می توانید ببینید و ار آنها برای تزئینات هفت سین خود الهام بگیرید.

  منبع مطلب : arga-mag.com

  چگونه سماق سفره هفت سین را تزیین کنیم؟

  در این گزارش قصد داریم تزیین سماق سفره هفت سین را به شما عزیزان آموزش دهیم.

  ۰۸:۳۷ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ ۷۶۹۴۲۱۴

  وب‌گردی وبگردی نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

  چگونه سماق سفره هفت سین را تزیین کنیم؟

  در این گزارش قصد داریم تزیین سماق سفره هفت سین را به شما عزیزان آموزش دهیم.

  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،برای تزیین سماق هفت سین می‌توان از پودر سماق یا سماق خوشه‌ای استفاده کرد. گیاه سماق دارای درختچه ایست کوهستانی که میوه‌های خوشه‌ای دارد و میوه آن پس از کوبیده شدن به عنوان چاشنی، همراه با غذا‌هایی همچون کباب استفاده می‌شود. طعم آن گرایش به ترشی دارد و طبیعت آن سرد و خشک است.

  بسیاری از بانوان باسلیقه و هنرمند، در طی تدارک وسایل سفره هفت سین، اجزای آن را با استفاده از وسایل مختلفی مانند روبان‌های رنگی، مروارید، اکلیل، گل خشک، کاغذ‌های رنگی و … تزیین می‌کنند.

  سماق شاید یکی از این اجزا باشد که کمتر از بقیه به تزیین آن می‌پردازیم و خیلی ساده آن را داخل بشقاب یا جام قرار می‌دهیم.

  ۱. تزیین سماق خوشه‌ای سفره هفت سین

  می‌توانید دور سماق خوشه‌ای را با روبان تزیین کنید و یا این که خوشه سماق را به صورت آبشاری از لبه جام آویزان کنید و با گل‌های ریز آن را دیزاین کنید.

  ۲. تزیین سماق هفت سین با بند مرواریدی

  یکی از روش‌های بسیار آسان تزیین سماق هفت سین، این است که مقداری پودر سماق را در ظرف هفت سین ریخته و روی آن بند‌های مروارید قرار دهیم و به همین راحتی زیبایی را به سفره هفت سین خود هدیه کنیم.

  ۳. تزیین سماق روی جام

  سماق را به دلیل اینکه پودر است نمی‌توان مثل سایر اجزای هفت سین تزیین نمود، اما با بکارگیری روش‌های خاص می‌توان این کار را انجام داد.

  یکی از روش‌های تزیین سماق هفت سین این است که پودر سماق را در تور‌های کوچک ریخته و در آن را با نخ محکم کنیم تا هر کدام از آن‌ها به اندازه یک سنجد شود.

  سپس آن‌ها را توسط سیم‌های گلسازی روی جام چسبند و با گل‌های تزیینی دیزاین کرد.

  ۴. تزیین سماق هفت سین بیرون ریخته از جام

  یکی از روش‌های مرسوم تزیین سفره هفت سین، قرار دادن اجزای هفت سین در جام‌های کوتاه یا بلند و تزیین جام‌ها با گل خشک، روبان و … است.

  در صورتی که از این روش استفاده می‌کنید می‌توانید پودر سماق را داخل یک جام ریخته و جام را با استفاده از وسایل مختلف تزیین کنید و یا از تکنیک نقاشی روی شیشه استفاده کرده و جام سماق را از سادگی و یکنواختی بیرون آورید.

  ۵. تزیین سماق هفت سین به شکل گل

  برای تزیین سماق می‌توانید مقداری پودر سماق را در ظرف مورد نظر بریزید و آن را با استفاده از کاردک یا قاشق به شکل گل درآورید.

  در آخر برای زیباتر شدن آن یک عدد سکه سال نو در وسط آن قرار دهید.

  ۶. تزیین سماق هفت سین در ظرف‌های تزیینی

  یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای تزیین سماق هفت سین این است که آن‌ها را در ظروف تزیینی بریزید.

  بسیاری از افراد به دلیل مشغله‌های مختلف وقت کافی برای تزیین ندارند پس بهترین گزینه برای آن‌ها استفاده از این ظروف است تا به راحتی و بدون دردسر بتوانند هفت سین زیبایی داشته باشند.

  ۷. تزیین سماق هفت سین با گل‌های تزیینی

  یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید به راحتی سماق را برای سفره هفت سین آماده کنید این است که پودر سماق را در ظرف مورد نظر بریزید. سپس گل و شکوفه‌های تزیینی را کنار آن بگذارید و به همین راحتی زیبایی سفره هفت سین خود را چند برابر کنید.

  ۸. تزیین سماق هفت سین در جام

  شما عزیزان می‌توانید مقداری پودر سماق را در جام هفت سین بریزید، سپس گل و روبان‌های تزیینی را به جام بچسبانید. برای زیباتر شدن سفره هفت سین بهتر است رنگ گل و روبان را متناسب با سایر اجزای هفت سین انتخاب کنید.

  سماق در هفت سین بیانگر طلوع خورشید و پیروز شدن خیر بر شر می‌باشد همچنین این جزء مهم هفت سین نماد بردباری و صبر و مظهر شروع سال جدید است بنابراین بهتر است از آن در تزئین سفره هفت سین استفاده کنید.

  به طور کلی، کار‌های تزییناتی کاملا سلیقه‌ای هستند و هرکس می‌تواند بسته به سلیقه و نظر خود و با استفاده از لوازمی که در دسترس دارد، هرطور که بخواهد سفره هفت سین خود را تزیین کند.

  منبع:دلگرم انتهای پیام/

  باشگاه خبرنگاران جوان وب‌گردی وبگردی

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید