این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تاریخ و فرهنگ تمدن مطهری pdf

  تاریخ و فرهنگ تمدن مطهری pdf را از این سایت دریافت کنید.

  کتاب تاریخ و فرهنگ تمدن شهید مطهری

  کتاب تاریخ و فرهنگ تمدن شهید مطهری را از این سایت دریافت کنید.

  کتاب تاریخ و فرهنگ تمدن شهید مطهری

  دسته بندی : نکس گرام مطالب سایت

  کتاب تاریخ و فرهنگ تمدن شهید مطهری را از این سایت دریافت کنید.

  مقدمه:

  کتاب "تاریخ و فرهنگ تمدن" نوشته شهید مطهری، یکی از شاخص‌ترین آثار تاریخی و فرهنگی ایران است. این کتاب به صورت سه جلد منتشر شده است که در آن تاریخ تمدن ایران از ابتدای تاریخ تا قرن چهاردهم میلادی به تفصیل بررسی شده است. در این مقاله به بررسی اجمالی این کتاب پرداخته خواهد شد.

  مطالب کتاب:

  در این کتاب، شهید مطهری به توصیف تاریخ ایران در دوران باستان، شخصیت‌های برجسته، شاخه‌های مختلف فرهنگی، نظام اداری، اقتصاد و تمدن ایران باستان می‌پردازد. همچنین در بخش دوم کتاب به بررسی تاریخ اسلامی ایران و اهمیت آن در تاریخ جهان پرداخته شده است. در این بخش، آغاز اسلام در ایران، دوره ساسانی، دوره سلجوقیان و دوره تیموریان به تفصیل بررسی شده‌اند.

  بخش سوم کتاب، به معرفی تاریخ ادبیات، فرهنگ و هنر در ایران می‌پردازد. در این بخش، شهید مطهری به بررسی شعر، داستان و نثر فارسی، فرهنگ و هنر در ایران و اثرات آن بر تمدن ایران می‌پردازد.

  نتیجه‌گیری:

  کتاب "تاریخ و فرهنگ تمدن" شهید مطهری، یکی از ارزشمندترین و جامع‌ترین آثاری است که به بررسی تاریخ و فرهنگ ایران پرداخته است. این کتاب برای دانشجویان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ ایران، به عنوان یکی از منابع اصلی و معتبر، توصیه می‌شود.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟

  بله خیر مهدی 3 روز پیش 0

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  1 پاسخ ادمین

  منبع مطلب : nexgram.ir

  مجموعه آثار استاد شهید مطهری

  دانلود و مطالعه آنلاین کتاب دیجیتال "مجموعه آثار استاد شهید مطهری" به همراه نسخه pdf. پدیدآور: مطهری، مرتضی

  star_outline

  مجموعه آثار استاد شهید مطهری

  نويسنده: مطهری، مرتضی

  زبان: فارسی

  ناشر: صدرا - تهران - ایران

  سال نشر: 1376-1394 هجری شمسی|1418-1436 هجری قمری

  کد کنگره: BP 4/6 3م6م

  نمایش متنی مجموعه آثار استاد شهید مطهری

  لینک کوتاه:

  RIS (پژوهیار, Reference Manager, ProCite, EndNote) BibTeX RefWorks

  مطهری، مرتضی. ۱۳۷۶–۱۳۸۴. . ۱ ج. تهران - ایران: صدرا.

  معرفی کتاب

  مجموعه آثار استاد شهيد مطهرى، دربردارنده مجموعه تأليفات و متن سخنرانى‌هاى ، به زبان فارسى مى‌باشد كه شوراى نظارت بر نشر آثار ايشان، از سال 1368ش به بعد، شروع به تهيه و تدوين آنها كرده است. گردآورندگان معتقدند كه مناسب‌ترين آثار از نظر صحّت، غناى محتوا، شيوايى بيان و پرداختن به شبهات القايى زمان براى معرّفى مكتب اسلام، آثار استاد مى‌باشد، ازاين‌رو اقدام به تنظيم اين مجموعه كرده‌اند. ساختار اكثر مجلدات، با مقدمه شوراى نظارت، در بيان محتواى هر جلد آغاز و مطالب در سى جلد ارائه گرديده است. همه آثار استاد، به حسب موضوع، در نه بخش، تقسيم‌بندى شده‌اند كه عبارتند از: بخش اصول عقايد، فلسفه، تاريخ، سيره معصومين(ع)، فقه و حقوق، اخلاق و عرفان، اجتماعى- سياسى، تفسير و متفرقات. «مجموعه آثار»، طرحى است كه در مورد آثار نويسندگان پراثر و ارزش‌مند به اجرا درمى‌آيد و هدف از آن، حفظ آن آثار و سهولت يافتن مطلب مورد نظر در آن است. آثار ، با انقلاب اسلامى پيوندى ناگسستنى داشته و معرّف تفكّر و خطّ مشى اين انقلاب الهى مى‌باشد و از طرفى نيز بارها از سوى (ره) مورد تأييد قرار گرفته و مطالعه آنها توصيه و تأكيد شده است؛ اين دو ويژگى، لزوم اجراى اين طرح در مورد آثار ايشان را افزون كرده است. اين مجموعه، بيشتر، به كار اهل تحقيق و كسانى مى‌آيد كه مى‌خواهند بارها و بارها به اين آثار مراجعه كنند. گزارش محتوا مجلد اول كه جلد اول بخش عقايد مى‌باشد، شامل سه كتاب زير است: «انسان و سرنوشت»: محصول يكى از بحث‌هاى عقيدتى استاد در هيئت‌هاى مؤتلفه اسلامى است كه هدف از آن، رفع شبهات مطرح شده در اطراف اسلام و هدايت مبارزه بر اساس مكتب خالص اسلام بوده است. مسئله قضا و قدر، آزادى و اختيار، تغييرناپذيرى در طبيعت و منطق اختصاصى قرآن از جمله مباحث مطرح شده در اين كتاب است. مقدمه اين كتاب، مقاله‌اى است تحت عنوان «ماترياليسم در ايران» كه براى برملا ساختن نقشه‌هاى جديد ماترياليست‌ها در ايران به رشته تحرير درآمده و طىّ آن، توطئه ماترياليست خواندن برخى عرفاى تاريخ اسلام و از آن مهم‌تر تفسير مادى كردن قرآن توسط برخى گروهك‌ها و افراد چپ آشكار و خنثى گرديده است. اين مقاله را مى‌توان از عوامل مهم ترور و شهادت استاد به شمار آورد. مجلد دوم، با عنوان «مقدمه‌اى بر جهان‌بينى اسلامى»، مشتمل بر شش بخش «انسان و ايمان»، «جهان‌بينى توحيدى»، «وحى و نبوت»، «انسان در قرآن»، «جامعه و تاريخ» و «زندگى جاويد يا حيات اخروى» است. اين كتاب، آخرين اثر قلمى استاد شهيد مى‌باشد و تاريخ نگارش آن به سال‌هاى دوره نهضت اسلامى بازمى‌گردد.

  اطلاعات بیشتر در ویکی‌نور

  کتب مرتبط

  کتب پیشنهادی

  یادداشتهای استاد مطهری

  مطهری، مرتضی جزئیات | نمایش

  آشنائی با قرآن مطهری، مرتضی جزئیات | نمایش

  دانشنامه امام خمینی جمعی از محققین جزئیات | نمایش

  تفکر فلسفی غرب (از منظر استاد شهيد مرتضی مطهری)

  دژاکام، علی جزئیات | نمایش

  سيمای فرزانگان سبحانی تبریزی، جعفر جزئیات | نمایش

  فرهنگ اصطلاحات علوم و تمدن اسلامی

  بنیاد پژوهشهای اسلامی، گروه ترجمه

  جزئیات | نمایش

  مطلع انوار

  حسینی طهرانی، محمدحسین

  جزئیات | نمایش

  بیست گفتار مطهری، مرتضی جزئیات | نمایش

  پانزده گفتار مطهری، مرتضی جزئیات | نمایش

  اسلام و نیازهای زمان

  مطهری، مرتضی جزئیات | نمایش

  آزادی معنوی مطهری، مرتضی جزئیات | نمایش

  دیدگاه کاربران

  دیدگاه کاربران در محصولات نور

  منبع مطلب : noorlib.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  بدار 14 روز قبل
  0

  باشه

  مهدی 22 روز قبل
  1

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید