این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بهترین کتاب انگیزشی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بهترین کتاب انگیزشی را از این سایت دریافت کنید.

  12 کتابی که حال‌تان را بهتر می‌کند؛ معرفی بهترین کتاب‌های انگیزشی

  بهترین کتاب‌ های انگیزشی به شما کمک می‌کنند حال بهتری داشته باشید و مطالعه کتاب‌های خودیاری و موفقیت باعث پیشرفت شما می‌شود.

  ۱۲ کتابی که حال‌تان را بهتر می‌کند؛‌ معرفی بهترین کتاب‌های انگیزشی

  بهار تهجد ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ | ۱۲:۲۱ ۱۴۰۰/۱۲/۰۲

  در دنیای پر از آشوب و اضطراب که سرعت گذر همه‌چیز بسیار تند و سرسام‌آور است، آن بخشی از انسان که بیشتر از هر زمانی نیاز به رسیدگی دارد، روان آدمی است. واقعیت این است که برای ادامه زندگی، پیشرفت، ارتقای شغلی، روان سالم و…، انگیزه داشتن بیشتر از هر زمان دیگری مهم شده و به همین بهانه کتاب‌های انگیزشی نقش پررنگ‌تری در زندگی کتاب‌خوان‌ها پیدا کرده‌اند. یا بهتر است بگوییم کتاب‌های انگیزشی، راهِ نجاتی شده‌اند که بتوانیم راه درست را پیدا کنیم، از سردرگمی نجات یابیم و به سمت بهترینِ خودمان رهسپار شویم. کتاب‌هایی که قصد داریم در این مقاله معرفی کنیم، همگی جزو بهترین کتاب‌ های انگیزشی هستند و مانند یک مرشد، دست شما را می‌گیرند و از تاریکی نجات‌تان می‌دهند.

  چطور روانشناسی بخوانیم؟

  چرا باید کتاب‌های انگیزشی بخوانیم؟

  شاید شنیدن عبارتِ «کتاب انگیزشی»، شما را یاد پیام‌هایی بیندازد که بر مثبت‌ اندیشی منفعلانه تاکید دارند؛ برای مثال‌ پیام‌هایی که باورِ «مثبت بیندیش تا کام‌روا شوی» را تبلیغ می‌کنند. اما واقعیت این است که کتاب‌های درست و حسابی این حوزه، به شما کمک می‌کنند تا استعدادهای خودتان را کشف کنید، بر فراسوی لذت‌ها و ناکامی‌های روان خود گام بردارید و با یک شناخت عمیق نسبت به خودتان، در راستای بهتر شدن تلاش کنید. در کل بهتر است بگوییم خواندن کتاب‌های ژانر انگیزشی و خودیاری، باعث ایجاد انگیزه‌های لازم در شما می‌شود تا بتوانید برای اهداف‌تان تلاش کنید. کتاب‌های انگیزشی را می‌توان در چندین دسته قرار داد:

  برخی از آن‌ها حالت معنوی دارند و به شما کمک می‌کنند تا معنای زندگی را در پرتو روان سالم‌تر و سبک زندگی ساده‌تر پیدا کنید.

  گروه دیگر، در دسته کتاب‌های انگیزشی و موفقیت قرار می‌گیرند که برای پیشرفت شغلی، یا پیشرفت در زندگی شخصی، مهم هستند.

  دسته دیگر، جنبه خودیاری دارند و به شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های شخصی‌تان را تقویت کنید.

  ۱- کتاب هنر ظریف بی‌خیالی؛ یکی از بهترین کتاب‌ های انگیزشی

  اگر به‌دنبال یک کتاب متفاوت در انبوه کتاب‌های خودیاری هستید، بهتر است کتاب هنر ظریف بی‌خیالی را از قفسه بیرون بکشید و بدون درنگ، شروع به خواندنش کنید. این کتاب به نویسندگی «مارک منسون»، در صدر لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار دارد و با فروش بیش از ۱۰ میلیون نسخه، توانسته به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در جهان تبدیل شود. علت موفقیت این کتاب انگیزشی را می‌توان در رویکرد متفاوتش نسبت به موفقیت، مورد بررسی قرار داد.

  پیام اصلی این کتاب را می‌توان در این جمله خلاصه کرد: «ما به اندازه‌ای وقت و انرژی نداریم که به همه چیزها به یک اندازه اهمیت بدهیم؛ بنابراین مجبوریم که بی‌رحمانه اولویت‌بندی و فقط روی موضوعات مهم تمرکز کنیم!» بسیاری از کتاب‌های این حوزه، خوانندگان را به سمت معروف‌تر، ثروتمندتر، خوشحال‌تر و خلاق‌تر بودن تشویق می‌کنند و مدام در تلاش هستند تا قدرت بی‌پایان انسان در مثبت‌اندیشی را به او یادآوری کنند. اما مارک منسون در کتابش، تمام این رویکردها را زیر سوال می‌برد و به شما یاد می‌دهد تا در کمال واقعیت، اولویت‌های خودتان را انتخاب کنید و از اجبارِ بهترین بودن، خلاص شوید.

  هنر ظریف بی‌خیالی

  ۲- کتاب خودت را به فنا نده؛ دست از سر خودت بردار

  حتما برای شما هم پیش آمده که در شرایط سختِ زندگی و وقتی هیچ‌ چیز خوب پیش نمی‌رود، شروع به سرزنش کردن خودتان کنید و تمام تلاش‌ها، توانایی‌ها و استعدادهای‌تان را زیر سوال ببرید. این وضعیت واقعا می‌تواند آزاردهنده باشد و شما را از حرکت نگه دارد. «گَری جان بیشاپ» در کتاب خودت را به فنا نده، خوانندگان را با وضعیتی به نام خودگویی یا همان Self-Talk آشنا می‌کند که فرد ممکن است به صورت ناخودآگاه، مدام خودش را سرزنش کند، خودش را در ذهن تحقیر کند در رفتار با خودش، ناملایم باشد.

  اینجاست که آموزش‌های بیشاپ اهمیت زیادی پیدا می‌کند و این نویسنده خوش‌فکر، با یک جمله نجات‌دهنده از راه می‌رسد: خودت را به فنا نده! یا در واقع، دست از سر خودت بردار! اگر یاد بگیرید در ناملایمتی‌ها، دست از سرزنش کردن خودتان بردارید، اضطراب‌های‌تان به‌صورت چشمگیری کاهش پیدا می‌کند و آن وقت است که می‌توانید با یک ذهن باز، به سمت تعالی پیش بروید. برخلاف بسیاری از نویسنده‌های خودیاری که اعتقاد دارند برای موفق بودن باید ذهن را آماده بهترین‌ها کرد، این نویسنده به شما یاد می‌دهد که چطور با خودتان مهربان باشید و بدون سرزنش کردن، راهِ زندگی را پیش بگیرید.

  خودت را به فنا نده

  ۳- کتاب هنر شفاف اندیشیدن، آشنایی با خطاهای رایج ذهن

  این کتاب در لیست بهترین کتاب‌ های انگیزشی قرار می‌گیرد و شما با خواندن آن می‌توانید از شر اشتباهات تکراری ذهن‌تان خلاص شوید! «رولف دوبلی» نویسنده این کتاب، مستقیما به سمت گوشزد کردن خطاهای معمول ذهن انسان می‌رود و به شما یاد می‌دهد که با شناخت، درک و پذیرش این اشتباهات رایج، از آن‌ها فاصله بگیرید. تغییر نگرش نسبت به خطاهای ذهنی، می‌تواند اولین قدم برای تصمیم‌گیری‌های بهتر و شفاف‌تر باشد.

  بسیاری از ما موقع تصمیم‌گیرهای‌ روزمره، به ذهن‌مان رجوع می‌کنیم و از خطاهای شناختی و قضاوتی آن، ناآگاهیم. دام‌های شناختی که ذهن برای ما درست می‌کند، در بسیاری از مواقع می‌تواند دردسرساز باشد و ما را به ورطه شکست بکشاند. راهِ نجات، شناخت این اشتباهات است که نویسنده در فصل‌های مختلف کتاب هنر شفاف اندیشیدن به آن‌ها پرداخته و با گردآوری مثال‌های دقیق و شفاف، موضوع را برای خوانندگان ملموس کرده است.

  منبع مطلب : fidibo.com

  بهترین کتاب های انگیزشی

  در این مقاله به معرفی بهترین کتاب های انگیزشی تاریخ جهان پرداخته ایم که می توانید خلاصه ای از هر کدام را در همیار آکادمی مطالعه کنید.

  خانه مقالات بهترین کتاب های انگیزشی جهان که باید بخوانید

  بهترین کتاب های انگیزشی جهان که باید بخوانید

  ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ 5 رای

  در هر حوزه‌ای فعالیت کنید کتاب خواندن به شما کمک می‌کند و به عبارت ساده‌تر کتابخوانی هیچوقت ارزش خود را از دست نمی‌دهد. خواندن کتاب‌های انگیزشی به مراتب تاثیر بسیار بیشتری روی افراد دارند و در این مقاله بهترین کتاب های جهان را معرفی کرده‌ایم که خلاصه‌ی هر کدام را می‌توانید در همیار آکادمی مطالعه کنید.

  فهرست مطالب

  مطالعه کتاب‌های انگیزشی این قدرت و توانایی را دارد که زندگی انسان را دگرگون کند. برخی از این کتاب‌ها توسط نویسندگان بزرگی مثل برایان تریسی و دارن هاردی نوشته شده است که این افراد خودشان از ثروتمندترین افراد جهان هستند و موفقیت‌ها و شکست‌های مختلفی را تجربه کرده‌اند و حاصل تجارب ارزشمند خود را در قالب یک کتاب به بشریت عرضه کرده‌اند. در این مقاله قصد داریم کلکسیونی از بهترین کتاب های انگیزشی را به شما معرفی کنیم و جزئیاتی از هر کدام از این کتاب‌ها را ارائه دهیم. در صورتی که تمایل دارید با این 20 کتاب عالی آشنا شوید و با کمک هر کدام از این کتاب‌های ارزشمند زندگی خود را دگرگون کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه شوید. مطمئن باشید که کتاب‌هایی که در این مقاله معرفی می‌شود، قدرتی فراتر از حد تصور شما دارد و می‌تواند زندگی شما را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. البته پیش از آنکه بخواهیم با این کتاب‌ها آشنا شویم، بهتر است به این مسئله بپردازیم که چرا مطالعه کتاب‌های انگیزشی برای رسیدن به موفقیت لازم است و تا چه حد می‌تواند به رشد فردی ما کمک کند؟

  چرا مطالعه کتاب‌های انگیزشی برای موفقیت لازم است؟

  مطالعه بهترین کتاب های انگیزشی تغییرات اساسی در نگرش و طرز فکر آدمی به وجود می‌آورد. کتاب‌های انگیزشی توانایی تحول در زندگی انسان را دارند و می‌توانند اشتیاق او برای رسیدن به اهدافش را چندین برابر افزایش دهند. در ادامه به صورت کاملاً مختصر به مهم‌ترین دلایل مطالعه کتاب‌های انگیزشی اشاره شده است:

  تقویت خودباوری: یکی از اساسی‌ترین تأثیرهایی که این کتاب‌ها روی انسان می‌گذارند، تقویت خودباوری است. در صورتی که خودباوری انسان تقویت شود و او بتواند به توانمندی‎‌های خود ایمان بیاورد، دیگر هیچ عاملی نمی‌تواند جلودار رشد و پیشرفت او باشد و جلوی موفقیت او را بگیرد.تشویق به اقدام و عمل: برخی از متخصصان و کارشناسان بر این باور هستند که کتاب‌های موفقیت و انگیزشی پر از حرف‌های زیبا و جذاب نیست و هیچ اثری از عمل و اقدام در آن‌ها نیست. این صحبت واقعاً غیرمنصفانه است؛ زیرا معمولاً کتاب‌های انگیزشی پر از مثال‌ها و نتایج مطالعات روان‌شناسی است و افراد را با تمام وجود به سوی اقدام و عمل فرامی‌خواند.تغییر نگرش: یکی از نتایج مهمی که مطالعه بهترین کتاب های انگیزشی برای انسان دارد، تغییر نگرش است. فرد زمانی به موفقیت می‌رسد و زندگی‌اش تغییر می‌کند که طرز نگاه یا نگرشش به دنیا و زندگی تغییر کند.مثبت اندیشی: گاهی در این زندگی متفاوت بودن خیلی مهم است. در حال حاضر در زمانه‌ای به سر می‌بریم که همه در فاز ناامیدی و منفی‌نگری به سر می‌برند. پس ما وقتی می‌توانیم موفق شویم که مثبت اندیش باشیم. مثبت اندیشی به معنای چشم بستن روی شکست‌ها نیست؛ بلکه به این معنا است که شکست‌ها را به عنوان عاملی برای موفقیت فرض کنیم.

  آشنایی با 20 مورد از بهترین کتاب های انگیزشی

  در بخش قبلی تلاش کردیم با چند مورد از آثار کلی مطالعه بهترین کتاب های انگیزشی آشنا شویم. اکنون زمان آن فرا رسیده است که 20 مورد از بهترین کتاب‌های موفقیت و انگیزشی که توسط بزرگان این حوزه نوشته شده است را معرفی کنیم و سپس نگاهی اجمالی به هر کدام از این موارد داشته باشیم. امید است که با مطالعه این آثار مهم بتوانید نگرش خود را تغییر دهید و اهدافی که همیشه آرزویش را در سر داشتید محقق کنید.

  1. کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی

  کتاب اثر مرکب

  دارن هاردی یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان کتاب‌های موفقیت و انگیزشی است که مدیریت مجله موفقیت (Success) را هم بر عهده دارد و تاکنون آثار بی‌نظیری مثل بهترین سال زندگی تو را به بازار عرضه کرده است. او در کتاب اثر مرکب که حقیقتاً یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است، به دو مسئله خیلی مهم اشاره می‌کند:

  نتایج خیلی بزرگ از اقدامات و تلاش‌های جزئی و کوچک حاصل می‌شود.

  برای رسیدن به موفقیت حتماً نباید تلاشی شبانه روزی داشته باشید. کافی است یک رویه منظم پیش بگیرید و هر روز مجموعه‌ای از اقداماتی که شما را به هدف می‌رساند انجام دهید. این کارهای جزئی با هم جمع می‌شود و یک نتیجه بزرگ به بار می‌آورد و این معنای اثر مرکب است.

  در این کتاب می‌خوانیم زندگی کنونی ما حاصل انتخاب‌هایی است در گذشته داشته‌ایم. اگر از زندگی امروز رضایت دارید که عالی است و به همان روال گذشته با تمام قدرت ادامه دهید ولی اگر زندگی امروزتان شما را راضی نمی‌کند باید روال خود را تغییر دهید و روالی انتخاب کنید که بتواند شما را به اهداف و رؤیاهایی که همیشه داشته‌اید برساند. در صورتی که روال مشخصی داشته باشید و تمام تلاش خود را بکنید مطمئن باشید که شانس هم با شما یار و همراه می‌شود. دارن هاردی در کتاب خود تعریفی از شانس ارائه داده است:

  شانس در واقع مجموع رشد شخصی یا همان میزان آمادگی، نگرش (باورها و طرز فکر)، فرصت و اقدام است.

  2. کتاب طرز فکر اثر کارول دوک

  کتاب طرز فکر

  یکی از بهترین کتاب های انگیزشی که می‌شود در این مقاله به معرفی آن بپردازیم، کتاب طرز فکر اثر کارول دوک (Carol Dweck) است. او در این کتاب نتیجه سال‌ها تحقیق و پژوهش خودش را منتشر کرده و در اختیار مخاطبان قرار داده است. از نگاه او طرز فکر ما تأثیر زیادی روی موفقیت ما در آینده دارد.

  این کتاب می‌کوشد به مزایا و معایبی اشاره کند که طرز فکر می‌تواند برای ما به همراه داشته باشد. انسان‌ها به خاطر طرز فکرهای متفاوتی که دارند از وقایع مختلف برداشت‌های متفاوتی دارد و خوشبختانه انسان این توانایی را دارد که طرز فکر و نگرش خود را تغییر دهد و با این کار زندگی و آینده خود را به طور کلی متحول کند. در کتاب طرز فکر جمله بسیار زیبایی وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

  منبع مطلب : hamyar.co

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید