این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بافت مارپیچ

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بافت مارپیچ را از این سایت دریافت کنید.

  آپارات

  منبع مطلب : www.aparat.com

  آموزش بافت پیچ ساده

  آموزش بافت پیچ ساده

  آموزش بافت پیچ ساده

  نمونه بافت دومیل

  ارسال شده توسط مدیر سایت

  2016/09/06 23.25k بازدید

  سلام عزیزان دل هنربازار. امروز با بافت یکی از رایج ترین و زیباترین بافت های دومیل یعنی پیچ ساده در خدمتتون هستم. پیچ ها در مدل ها و سایزهای مختلف بافته می شوند و حتی در مدل های پیشرفته تر چندین پیچ باهم ادغام می شوند ولی اصل روش در تمام پیچ ها یکسان است و اگر کمی دقت کنید همه مدل ها را می توانید خودتان به راحتی ببافید. امروز آموزش بافت پیچ ساده و به عبارتی اولین مدل پیچ را آموزش می دهم و در آموزش های بعدی مدلهای پیشرفته تر را باهم می بافیم.

  بافتهای و ابزار مورد نیاز:

  برای بافت پیچ کافی است شما فقط بافت زیر و رو را بلد باشید بقیه کار فقط در جابجا کردن دانه ها خلاصه می شود. فقط برای جابجا کردن دانه ها بهتر است از قلاب های نگهدارنده که در تصویر زیر می بینید و یا از یک میل بافتنی اضافی یا سنجاق قفلی استفاده کنید.

  آموزش های مورد نیاز :

  بافت زیر و رو

  مراحل بافت پیچ به سمت راست

  آموزش اختصارات:

  در بسیاری از نقشه های بافتنی، از عبارت اختصاری tw که مخفف twist به معنی پیچ است برای این بافت استفاده میشود. عددی که بعد از tw می آید (مثلا tw2)، تعداد دانه های پیچ را مشخص میکند.

  تعداد دانه ها:

  تعداد دانه های یک پیچ هر تعدادی می تواند باشد ولی باید عددی زوج باشد، مثلا ما می خواهیم یک پیچ 6 تایی ببافیم. از طرفی برای اینکه پیچ بهتر خودش را نشان دهد بهتر است دو طرف این 6 دانه را به تعدادی دلخواه حاشیه از رو ببافید. در ادامه یک پیچ ساده 6 تایی را توضیح می دهم:

  پیچ 6تایی:

  1) ابتدا چند دانه به عنوان حاشیه از رو ببافید سپس 6 دانه زیر ببافید و مجددا به همان تعداد حاشیه از رو ببافید.(در تصویر زیر حاشیه حدود 10 عدد از رو است)

  این کار را چند رج تکرار کنید. در رج های برگشت هم هر دانه را همانطور که دیده می شود ببافید. (تعداد رج های تکرار هم دلخواه است ولی باید دقت کنید این تعداد باید بین تمام پیچ ها یکسان باشد)

  حالا وقت این است که پیچ را بیندازیم.

  جابجایی برای پیچ:

  * حاشیه ها را بافته، از 6 دانه زیر، 3 دانه اول را داخل میل بافتنی اضافی یا قلاب نگهدارنده کنید. (برای بافت پیچ به سمت راست باید میل های اصلی روی میل اضافی قرار بگیرند)

  2) حالا 3 دانه داخل میل اضافی را نبافته رها کنید و 3 دانه دوم که در میل سمت چپ قرار دارند را بدون بافتن به میل سمت راست منتقل کنید.

  3) خب حالا باید 3 دانه ای که روی میل اضافی است را بدون بافتن روی میل سمت راست بیندازید. شاید کمی سخت به نظر برسد ولی با کمی تمرین به راحتی این جابجایی را انجام خواهید داد.

  4) سپس دانه های حاشیه را تا آخر رج ببافید. مجددا رج برگشت دانه ها به همان شکلی که دیده می شوند بافته می شوند.

  حالا مثل مرحله 1 چند رج (به همان تعداد مرحله 1) ببافید تا پیچ شما به خوبی خود را نشان دهد.

  برای پیچ های بعدی کافی است مراحل را تکرار کنید.

  مراحل بافت پیچ به سمت چپ:

  برای اینکه پیچ به سمت چپ باشد تنها کافی است در مرحله 1 وقتی 3 دانه اول را داخل میل اضافی کردید، میل اضافی را روی میل های اصلی قرار دهید و سپس 3 دانه دوم روی میل سمت چپ را به میل سمت راست منتقل کنید.

  تفاوت پیچ چپ و راست:

  تنها تفاوت همین مورد است و بقیه مراحل کاملا مشابه پیچ سمت راست است. این هم تصویری از پیچ به سمت چپ.

  دقت کنید:

  در هر ردیف از پیچ ها، باید همه آنها سمت چپی یا سمت راستی باشند، اگر یک پیچ سمت چپی و یک پیچ سمت راستی را پشت سر هم ببافید دیگر شکل قشنگی ایجاد نخواهد شد. مانند پیچی که در تصویر زیر با فلش نشان داده شده است.

  ارتفاع پیچ:

  نکته: تعداد رج های تکرار بین پیچ ها، ارتفاع پیچ را مشخص می کند. هرچه تعداد این رج ها کمتر باشد پیچ کوتاهتر است. مانند تصویر زیر سمت راست که فقط 1 رج بین پیچ ها بافته شده است. و هرچه تعداد رج ها بین پیچ ها بیشتر باشد ارتفاع پیچ بلندتر است مانند شکل سمت چپ.

  آموزش بافت پیچ ساده را ملاحظه نمودید. ببافید و تمرین کنید .

  “به پایان آمد این دفتر… “

  منبع مطلب : honarbazaar.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید