این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بافت دستکش با قلاب

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بافت دستکش با قلاب را از این سایت دریافت کنید.

  آموزش رایگان بافت دستکش قلاب بافی شیک مناسب تمامی سنین

  آموزش قلاب بافی

  آموزش رایگان بافت دستکش قلاب بافی شیک مناسب تمامی سنین

  آموزش بافت دستکش قلاب بافی شیک مناسب تمامی سنین

  بنام خدا. سلام. بهار هستم.

  توضیحات ویدئو برای افراد کم شنوا و ناشنوا می باشد.

  اندازه های مورد نیاز:

  دور مچ، پهنای دست، بلندی دست ( از مچ تا نوک انگشت سوم)، دور انگشت شست، طول انگشت شست.

  این دستکش زیبا رو میتوانید برای کودکان و هم برزگسالان ببافید.

  اگر از قلاب متناسب با ضخامت نخ استفاده کنید. کشسانی دستکش کم خواهد بود.

  اما اگر از قلاب بزرگتر از ضخامت نخ استفاده نمایید دستکش کش خواهد آمد. بدلیل ظاهر شدن فضاهای خالی بر روی بافت، بهتر هست داخل دستکش را با خزهای متری بپوشانید.

  من از قلاب 6.5 و نخ دولا استفاده کردم. کشسانی دستکش کم خواهد بود.

  به همان اندازه که دوست دارین دور مچ پوشانده شود، 2 برابر آن باید زنجیره بزنید.

  مثلا برای 5 سانت، باید به اندازه ی 10 سانت زنجیره بزنید.

  برای کودک سه ساله به اندازه ی 7 سانت زنجیره می زنیم.

  با توجه به ضخامت نخ، 13 زنجیره زدم. مثلا برای یه فرد بزرگسال ممکن است تعداد زنجیره ها 23 عدد شود.

  بافت ردیف اول: از زنجیره ی 12 تا زنجیره ی ول، داخل هر کدام از زنجیره ها باید یه پایه کوتاه بزنید. در انتهای ردیف 1 زنجیره بزنید. بافت رو برگردونید.

  ردیف دوم: داخلِ شیار پشتیِ هر کدام از خونه ها باید 1 پایه کوتاه بزنیم. در انتهای ردیف 1 زنجیره بزنید. کار رو برگردونید.

  ردیف دوم رو تا جایی تکرار کید که طولِ بافت به اندازه ی دور مچ برسد. من به اندازه ی 12 سانت و 16 ردیف بافتم.

  توجه کنید تعداد ردیف ها باید حتما زوج باشد. مانند 16، 22 و 26 ردیف.

  در اتهای ردیف 16 یه زنجیره بزنید. مطابق فیلم دو قسمت بافت رو روی هم تطبیق بدین. طوریکه هر خونه با شیار روبروییش تطبیق پیدا کنه. حالا قلاب رو ابتدا از داخل آخرین خونه ی ردیف 16 و شیار روبروییش وارد کنید. یه بست بزنید. با توجه به 12 زنجیره ای که بافتم باید 12 تا بست بزنم. اگه شم 22 زنجیره رو بافتین باید در این قسمت 22 تا بست بزنید.

  یه زنجیره بزنید. حالا میخوایم ردیف اولِ رویه ی دستکش رو ببافیم.

  با توجه به 16 ردیفی که بافتم، در این ردیف باید 16 پایه کوتاه بزنم. این پایه کوتاه رو در راستای هر ردیفی که ایجاد کردم بر روی شیارهایی که روی لبه ی بافت ظاهر شدند باید بزنم. اگر شما 26 ردیف بافتین. باید 26 پایه کوتاه در این ردیف بزنید. در انتهای ردیف یه بست و دو زنجیره بزنید. کار رو برگردونید.

  ردیف دوم بافت رویه: قلاب رو از داخل بافت وارد نمایید. در این ردیف روی 16 خونه باید یه بافت پایه بلند جناغی بزنید. توجه کنید اولین خونه، شیار بغلِ دو زنجیره نیست.

  بافت پایه بلند جناغی: نخ روی قلاب بندازین. قلاب رو وارد خونه کنید. دور کاموا بپیچید. از داخل این خونه بیرون بیارین. سه حلقه روی قلاب قرار داره. حلقه ی سوم رو از داخل حلقه ی دوم رد بدین. یه نخ روی قلاب بندازین. از داخل حلقه ی دوم عبور بدین. یه نخ روی قلاب بندازین. دو حلقه ی باقیمانده رو یکی کنید.

  توجه کنید خونه ی آخر انتهای ردیف در بغلِ دو زنجیره می باشد. در ادامه اتصال رو برقرار کنید. دو زنجیره بزنید.

  ردیف سوم رویه: قلاب رو از بیرون بافت وارد نمایید. مانند ردیف قبل روی هر کدام از خونه ها یه بافت پایه بلند جناغی بزنید.

  ردیف های دوم و سوم بافت رویه رو تکرار کنید. تا ایجاد انگشت شست برسیم. برای کودک سه ساله 3.5 الی 4 سانت این قسمت از رویه رو بافتم.

  برای بافت جای انگشت:

  در این ردیف با توجه به خونه ها باید تقسیم بندی انجام بدین. تا هم پهنای دست رو افزایش بدیم و هم جای انگشت ایجاد شود.

  برای 16 خونه تقسیم بندی: روی خونه های 1 تا 4 یه بافت جناغی داخل هر خونه، روی خونه های 5 و 6، داخل هر کدام دو بافت جناغی در کنار هم، خونه های 7 تا 10 رو بدون بافت رها کنید ( این خونه ها با توجه به سایز دور انگشت باید رها کنیم). روی خونه های 11 و 12 داخل هر کدام دو بافت جناغی در کنار هم، روی خونه های 13 تا 16 یه بافت جناغی داخل هر خونه باید بزنید.

  چناچه برای بزرگسال می بافید مثلا برای 26 خونه تقسیم بندی به صورت زیر است:

  روی خونه های 1 تا 6 یه بافت جناغی داخل هر خونه، روی خونه های 7 تا 9، داخل هر کدام دو بافت جناغی در کنار هم، خونه های 10 تا 17 رو بدون بافت رها کنید ( این خونه ها با توجه به سایز دور انگشت باید رها کنیم). روی خونه های 18 تا 20 داخل هر کدام دو بافت جناغی در کنار هم، روی خونه های 21 تا 26 یه بافت جناغی داخل هر خونه باید بزنید.

  در ردیف بعد و سایر ردیف ها ( به اندازه ی 8 سانت برای کودک سه ساله) باید روی هر کدام از خونه ها یه بافت جناغی بزنید. این ردیف ها رو باید تا جایی تکرار کنید که به نوک انگشت سوم برسید.

  در انتهای ردیف آخر یه زنجیره بزنید. از نخ 20 سانت جای بزارین و برش بزنید. سوزن رو نخ کنید. سوزن رو مطابق فیلم از زیر شیار جلویی هر خونه وارد کنید. تا بالای رویه دستکش جمع شود. محکم کاری بدوزید تا درز و شکاف باز نشود. اضافی نخ رو لابلای بافت مخفی کنید.

  بافت انگشت شست:

  مطابق فیلم بافت رو مرتب نمایید. قسمت مچ بافت رو به بالا باشد. دو شیار روی کار می بینید. قلاب رو مانند فیلم از شیار دومی وارد نمایید. نخ روی قلاب بندازین. داخل این شیار دو زنجیره بزنید. در ادامه روی شیار بعدی یه بافت جاغی بزنید. در این ردیف روی تمامی شیارهای ظاهر شده در لبه ی بافت و تمامی خونه هایی که برای ایجاد انگشت رها کرده بودیم باید یه بافت جناغی بزنیم. توجه کنید خونه ی آخر در کنار دو زنجیره می باشد.

  در انتهای ردیف دو زنجیره بزنید. و کار رو برگردونید.

  ردیف دوم بافت انگشت: خونه های اول و دوم و دو خونه ی آخری رو با هم یکی کنید. روی سایر خونه های ای ردیف یه بافت جناغی بزنید.

  یکی کردن خونه ها: یه نخ روی قلاب بندازین. قلاب رو وارد خونه ی اول کنید. دور کاموا بپیچید. از داخل این خونه بیرون بیارید. سه حلقه روی قلاب قرار داره. بدون این نخ روی قلاب بندازین. قلاب رو وارد خونه ی دوم کنید. دور کاموا بپیچید. از داخل این خونه بیرون بیارین. چهار حلقه روی قلاب قرار گرفته. حلقه ی چهارم رو از داخل حلقه های سوم و دوم رد بدین. یه نخ روی قلاب بندازین. از داخل حلقه ی دوم رد بدین. یه نخ روی قلاب بندازین. دو حلقه ی باقیمانده رو یکی کنید.

  منبع مطلب : litiom.ir

  آموزش دستکش بافتنی با قلاب و دو میل

  دستکش بافتنی؛ آموزش گام به گام دستکش بافتنی؛ آموزش دستکش بافتنی با قلاب؛ اموزش دستکش بافتنی دخترانه با دو میل؛ مدل دستکش بافتنی پسرانه؛ مدل دستکش بافتنی مردانه جدید؛ مدل دستکش بافتنی بچه گانه دخترانه؛ روش بافت دستکش بافتنی بدون انگشت

  دستکش بافتنی، یکی از بافتنی هایی است که می تواند بدون انگشت یا 5 انگشتی باشد. هیچ چیزی لذت بخش تر و ساده تر از پوشیدن دستکش ها و ساق دست بافتنی در فصل های سرد سال که دما کاهش می یابد نیست. در این مقاله علاوه بر آموزش گام به گام دستکش بافتنی با قلاب و دستکش بافتنی با دو میل؛ برایتان انواع مدل های دستکش بافتنی پسرانه، دستکش بافتنی مردانه جدید؛ مدل دستکش بافتنی بچه گانه دخترانه و ... گرد آوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

  آموزش گام به گام دستکش بافتنی

  دستکش بافتنی با قلاب

  روش بافت دستکش بافتنی فینگرلس (بدون انگشت) با قلاب 

  بافت اصلی این دستکش یا ساق دست بافت ذرتی یا پاپ کورنی است.

  برای شروع باید دور مچ دستتان را اندازه گیری کنید و 4 سانتی متر به آن زنجیره اضافه کنید.

  در مدل ما 32 دانه زنجیره به کار برده ایم که به اندازه یک دست متوسط است.

  ردیف های 1 تا 3: همه زنجیره ها را یک بافت پایه ساده ببافید. (به ازای هر زنجیره یک پایه ببافید.) باید به این نکته توجه کنید که زمانی که ردیف اول بافت با پایه ساده شروع شود. باید قبل از بافت پایه ساده، اول 2 زنجیره ببافید و بعد بافت پایه ساده بزنید.

  ردیف 4: در این ردیف نیز مانند ردیف اول باید تا زمانی که به 4 دانه انتها کار برسیم به ازای هر دانه یک بافت پایه ساده ببافید، بعد 2 تا زنجیره بزنید، 2 دانه را نبافته و برای 2 دانه انتهای ردیف مجددا بافت پایه ساده ببافید و بعد کار را برگردانید و به ردیف بعدی بروید. (بافت جا دکمه ای)

  ردیف های 5 تا 7: باید مانند ردیف های 2 ببافید.

  ردیف 8: مانند ردیف 4 که در بالا توضیح داده ایم، ببافید.

  ردیف 9 تا 12: باید دوباره مانند ردیف 2 که در بالا گفتیم، عمل کنید.

  بعد از بافت باید کاموا را ببرید و دکمه ها را بدوزید. اگر بخواهید دستکش شما بلندتر شود می توانید ردیف های را بیشتر کنید. این قسمت همان دور مچ است.

  حتما بخوانید: آموزش بافتنی با قلاب از ابتدا

  روش بافت دور دست دستکش بافتنی

  برای بافت دور دست باید بافت ذرتی را بلد باشید.

  ردیف اول: قسمت مچ که در بالا بافته اید را روی هم بگذارید و درزهای 2 سمت را در سمت بگیرید و قلاب را از 2 طرف درز عبور دهید تا به هم وصل شود. بافت را با بافتن بافت پایه کوتاه برای کل ردیف اول شروع کنید.

  ردیف 2 تا 4: برای تک تک این ردیف ها به این صورت عمل کنید: اول 3 دانه بافت زنجیره ببافید، و در همان دانه اول، یک بافت ذرتی 3 تایی بافته. 1 دانه را نبافید و برای دانه بعدی، مجددا یک بافت دانه ذرتی ببافید، در کل باید در ردیف دوم 15 دانه بافت دانه ذرتی داشته باشید. برای ردیف های 3 و 4 این کار را تکرار کنید.

  ردیف 5: در این ردیف باید جای انگشت شست را مشخص کنید. برای این کار باید 7 دانه بافت دانه ذرتی ببافید، بعد برای جای انگشت شست 3 بافت زنجیره ببافید. اگر شما انگشت شست بزرگتری دارید تعداد بافت زنجیره را اضافه کنید. سپس 2 دانه بافت ذرتی را نبافته و مابقی ردیف را ادامه دهید.

  برای بافتن دستکش دست راست باید به جای اینکه پس از دانه هفتم اقدام به مشخص کردن جای انگشت شست کند. 7 دانه آخر ردیف را در نظر بگیرید. به این شکل که کل ردیف را تا زمانی که به 7 دانه آخر برسید ببافید، از آن 7 دانه، 2 دانه را نبافید، 3 تا زنجیره ببافید و بعد 5 دانه را بافت دانه ذرتی ببافید.

  ردیف 6 تا 8: این 3 ردیف را باید مثل ردیف سوم که در بالا گفتیم ببافید. باید به این نکته توجه کنید که اگر سایز دستکش بافتنی شما کوچکتر است تعداد ردیف را کم کنید.

  ردیف 9 و 10: دور تا دور کار را با پایه کوتاه ببافید.

  حتما بخوانید: آموزش انواع مدل بافتنی با تک میل و دو میل

  دستکش بافتنی دخترانه با دو میل

  این مدل دستکش بافتنی، دستکش 5 انگشتی است. اول باید به سایز دور مچ دستتان 44 دانه سر بیندازید، 6 سانتیمتر اول را به صورت بافت کشباف به شکل یک دانه زیر، یک دانه رو ببافید.

  در این مرحله، میل را از دانه ها خارج کنید، قسمت کشباف را تا بزنید تا دانه ها در 2 رج قرار بگیرد.

  این مرحله مهم است باید دانه ها را طوری به میل بافتنی انتقال دهید که هم دانه ها به صورت یکی در میان از هر رج روی میل قرار گرفته باشد و هم مجددا 44 دانه که اول سر انداخته اید بدست آید. دقت کنید که دانه ها در نروند.

  مرحله 4 از بافتن دستکش بافتنی 5 انگشتی، به این صورت است که بافتن دستکش را به شکل بافت کشباف دولا، ادامه دهید. بافت کشباف دولا به این شکل است که دانه های زیر را ببافید، دانه های رو را نبافید و فقط به میل دیگر انتقال دهید. این کار باعث می شود که دستکش شما بدون درز بافته شود. و تنها در بخش کشباف مچ دست درز دارد.

  پس از بافتن 4 سانتیمتر، باید جای انگشت شست را نشانه بگذارید برای این کار با یک رنگ دیگر 12 دانه بیفزایید و داخل میل دیگر نگهدارید. مجددا بافت 44 دانه را تا رسیدن به 4 انگشت دست ادامه دهید.

  در این مرحله دانه ها را به 4 بخش تقسیم کنید که به ازای هر انگشت 11 دانه می شود.

  برای انگشت کوچک دستکش بافتنی می توانید به صورت بافت کشباف دولا که در بالا گفتیم ببافید. و برای بقیه انگشتان از هر طرف یک دانه دیگر بگیرید تا در کل 13 دانه شود، بعد از این کار انگشت ها را یکی یکی تا رسیدن به انتهای آن ببافید و در آخر هر انگشت همه دانه ها را به صورت یکجا کور کنید.

  نوبت انگشت شست است برای بافتن این انگشت همان 12 دانه ای که علامت گذاشتید و 13 دانه که اضافه کرده اید، را ببافید.

  در انتها باید درز کشباف قسمت مچ دست را بدوزید، دستکش 5 انگشتی شما آماده است.

  جدیدترین مدل دستکش بافتنی

  دستکش بافتنی دخترانه با دو میل

  منبع مطلب : salamdonya.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید