این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بازیگر فیلم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بازیگر فیلم را از این سایت دریافت کنید.

  بازیگر (فیلم ۱۹۹۳)

  (فیلم ۱۹۹۳)

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  بازیگر

  کارگردان عباس-موستان

  تهیه‌کننده گنش جین بازیگران شاهرخ خان کاجول شیلپا شتی موسیقی آنو مالیک تاریخ‌های انتشار ۱۲ نوامبر ۱۹۹۳ کشور هند زبان هندی فروش گیشه ۱۴ میلیون

  (baazigar) نام یک فیلم هندی در ژانر جنایی محصول سال ۱۹۹۳ به کارگردانی عباس-موستان است. این فیلم اولین فیلم شیلپا شتی و همچنین نخستین باری است که شاهرخ خان جایزه فیلم‌فیر برای بهترین بازیگر مرد را دریافت می‌کند. ، بازسازی فیلمی هالیوودی به نام محصول سال ۱۹۹۱ است.

  خلاصه داستان[ویرایش]

  مرد جوانی به نام آجی شرما (شاهرخ خان) در آن واحد با دو خواهر به نام‌های سیما (شیلپا شتی) و پریا (کاجول) رابطه دارد و خود را به نام آجی شرما (اسم واقعی‌اش) به سیما و ویکی ملهوترا (هویت قلابی) به پریا معرفی می‌کند و هر دو طرف را در بی‌خبری نگه می‌دارد. سیما به آجی علاقه‌مند شده و رابطه‌اش با او را مخفی نگه می‌دارد اما پس از اینکه پدرش تصمیم به ازدواج او می‌گیرد، تصمیم دارد با آجی فرار کند. آجی به او پیشنهاد می‌دهد که یک نامهٔ خودکشی بنویسد و سپس به دفتر ثبت بیاید تا مخفیانه ازدواج کنند. آجی، سیما را به بالای ساختمان برده واو را هل می‌دهد و سیما کشته می‌شود و همه فرض را بر این می‌گذارند که او خودکشی کرده‌است. آجی که واقعاً عاشق پریا شده، نمی‌تواند به او آسیب برساند. اما پریا که می‌دانست سیما خودکشی نکرده، تصمیم می‌گیرد به کمک دوستانش و یک بازرس پلیس به نام کاران سکسنا راز قتل خواهرش را بفهمد. راوی که یکی از دوستان سیما است، به پریا در مورد معشوق سیما می‌گوید و بعداً عکسی از آجی و سیما با هم پیدا می‌کند اما آجی او را هم می‌کشد و پریا و کاران فکر می‌کنند که او عاشق و قاتل سیما بوده‌است.

  بعداً، آجی و پریا یکی از دوستان سیما به نام آنجلی را می‌بینند که او آجی را می‌شناسد اما آجی او را هم می‌کشد و جسدش را در رودخانه می‌اندازد. پریا و کاران می‌فهمند که قاتل هنوز زنده است. پدر پریا، شرکتش را به دست آجی می‌سپارد و به سفر می‌رود. پریا هم به وسیلهٔ یکی ازدوستان آجی، به هویت واقعی او مشکوک می‌شود. وقتی پدر پریا از سفر برمی‌گردد، با تعجب می‌بیند که آجی شرکت را بالا کشیده و با نام شرما آنجارا اداره می‌کند آجی با تحقیر چوپرا را بیرون می‌کند.

  پریا عکسی از آجی دریکی از وسایل خواهرش پیدا می‌کند و متوجه هویت آجی می‌شود. پس آجی برای او تعریف می‌کند که چرا اینکار هارا کرده‌است. سال‌ها پیش پدر آجی صاحب شرکتی بوده که آجی از دست چوپرا بیرون کشید و چوپرا از آنجا اختلاس کرده و پدر آجی او را به زندان می‌اندازد. پس از پایان زندان، چوپرا پیش پدر آجی آمده و باالتماس درخواست بخشش می‌کند و پدر آجی به او اجازه می‌دهد به شرکت برگردد و پس از مدتی به او اعتماد می‌کند و هنگام رفتن به یک سفر شرکت را به چوپرا می‌سپارد اما او داروندار خانوادهٔ آجی را بالا می‌کشد و آن‌ها را از خانه‌شان بیرون می‌اندازند. خواهر کوچک آجی از تب می‌میرد و پدرش هنگام تلاش برای خرید دارو می‌میرد. مادر آجی در اثر این شوک‌ها طاقت نیاورده و عقلش را از دست می‌دهد و حتی پسر خودش را هم نمی‌شناسد.

  پس از پایان داستان، چوپرا و دارودسته‌اش به آجی حمله کرده و پس از درگیری طولانی، آجی با وجود اینکه می‌توانسته اما چوپرا را نمی‌کشد ولی چوپرا میله‌ای آهنی درشکم آجی فروکرده و شروع به خنده می‌کند. ناگهان آجی هم شروع به خنده می‌کند و درحالیکه میله در شکمش بوده آن را در بدن چوپرا فرومی‌کند. سپس خودش رادر آغوش مادرش که حالا دیگر او را می‌شناسد انداخته و با لبخندی بر لبش می‌میرد.

  بازیگران[ویرایش]

  شاهرخ خان درنقش آجی شرما/ویکی ملهوترا

  کاجول در نقش پریا چوپرا

  شیلپا شتی درنقش سیما چوپرا

  دالیپ تاهیل درنقش مدن چوپرا

  راکی (بازیگر) درنقش مادر آجی (شبا شرما)

  سیدهارت رای درنقش کاران سکسنا

  جانی لور در نقش بابولال

  لیست آهنگ‌ها[ویرایش]

  شماره# آهنگ خواننده(ها) تصویر برداری روی

  ۱ کومارسانو، آلکا یاگنیک شاهرخ خان، کاجول

  ۲ آشابوسله، وینود راتود شاهرخ خان، شیلپا شتی

  ۳ وینود راتود، پانکاج اوداس کاجول، سیدهارت

  ۴ آلکا یاگنیک، وینود راتود درموسیقی هست اما درفیلم نیست

  ۵ کومارسانو، آلکا یاگنیک شاهرخ خان، کاجول

  ۶ آلکا یاگنیک، وینود راتود شاهرخ خان، شیلپا شتی

  ۷ کومارسانو، سونالی باجپال درموسیقی هست اما درفیلم نیست

  باکس آفیس[ویرایش]

  این فیلم یک موفقیت انتقادی و تجاری بود و با ۱۴ کرور فروش تبدیل به چهارمین فیلم پرفروش سال شد.

  جوایز[ویرایش]

  برنده:

  جایزه فیلم‌فیر برای بهترین بازیگر مرد: شاهرخ خان

  بهترین خوانندهٔ مرد: کومار سانو برای «یه کالی کالی آنکهن»

  بهترین کارگردانی موسیقی: آنو مالیک

  بهترین فیلمنامه: رابین بهات، جاوید صدیقی، آکاش کورانا

  نامزد: بهترین فیلم

  بهترین بازیگر نقش مکمل زن: شیلپا شتی

  بهترین بازیگر زن تازه‌وارد: شیلپا شتی

  بهترین کمدین: جانی لور

  بهترین متن موسیقی: دیو کولی برای «یه کالی کالی آنکهن»

  بهترین خوانندهٔ مرد: کومار سانو برای «بازیگر او بازیگر»

  بهترین خوانندهٔ زن: آلکا یاگنیک برای «بازیگر او بازیگر»

  منابع[ویرایش]

  در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها (IMDb)

  نهفتن نبو

  فیلم‌های کارگردانی‌شده توسط عباس-موستان

  (۱۹۸۵)(۱۹۸۷)(۱۹۸۹)(۱۹۹۲)(۱۹۹۳)(۱۹۹۶)(۱۹۹۸)(۱۹۹۹)(۲۰۰۱)(۲۰۰۱)(۲۰۰۲)(۲۰۰۴)(۲۰۰۴)(۲۰۰۶)(۲۰۰۷)(۲۰۰۸)(۲۰۱۲)(۲۰۱۳)(۲۰۱۵)(۲۰۱۷)

  رده‌ها: فیلم‌های ۱۹۹۳ (میلادی)فیلم‌ها به زبان هندیفیلم با آهنگ‌سازی آنو ملکفیلم‌های اقتباس شده از آثار آیرا لوینفیلم‌های اقتباس شده از رمان‌های مهیجفیلم‌های اقتباس‌شده از رمان‌های آمریکاییفیلم‌های جنایی مهیج ۱۹۹۳ (میلادی)فیلم‌های جنایی مهیج دهه ۱۹۹۰ (میلادی)فیلم‌های جنایی هیجانی هندفیلم‌های درباره دزدی هویتفیلم‌های رمانتیک مهیج دهه ۱۹۹۰ (میلادی)فیلم‌های عباس-موستانفیلم‌های فیلم‌برداری‌شده در بمبئیفیلم‌های هندی با موضوع انتقامفیلم‌های هندیفیلم‌های هندی‌زبان بازخلق‌شده در سایر زبان‌هافیلم‌های هندی‌زبان دهه ۱۹۹۰ (میلادی)فیلم‌های واقع‌شده در بمبئی

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  بازیگر فیلم «فروشنده» در «تابستانی که برف آمد»/ عکس

  غزل شجاعی، نوشین مسعودیان و شیرین آقاکاشی به جمع بازیگران فیلم سینمایی «تابستانی که برف آمد» به کارگردانی نسیم فروغی و تهیه‌کنندگی مریم بحرالعلومی پیوستند.

  ۱ نفر

  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹

  بازیگر فیلم «فروشنده» در «تابستانی که برف آمد»/ عکس

  غزل شجاعی، نوشین مسعودیان و شیرین آقاکاشی به جمع بازیگران فیلم سینمایی «تابستانی که برف آمد» به کارگردانی نسیم فروغی و تهیه‌کنندگی مریم بحرالعلومی پیوستند.

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلمبرداری فیلم «تابستانی که برف آمد» به کارگردانی نسیم فروغ و تهیه‌کنندگی مریم بحرالعلومی در تهران ادامه دارد.

  غزل شجاعی، نوشین مسعودیان و شیرین آقاکاشی جدیدترین بازیگرانی هستند که با این فیلم همراه شده‌اند و در کنار رضا اخلاقی‌راد نقش‌آفرینی می‌کنند.

  غزل شجاعی بازیگر جوان سینماست که با فیلم «تا فردا» در هفتادودومین جشنواره برلین حضور داشت. او که سابقه بازیگری در سریال‌هایی همچون «۸۷ متر» را دارد، در مینی سریال Happiness برای شبکه آرته فرانسه نیز بازی کرده است.

  نوشین مسعودیان نیز از بازیگران تئاتر است که فیلم سینمایی «برف آخر» را در کارنامه دارد. او سال گذشته برای بازی در این فیلم نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن در جشنواره فیلم فجر شد.

  شیرین آقاکاشی بازیگری را با فیلم «روز مبادا» آغاز کرد و پس از آن با ایفای نقشی تاثیرگذار در فیلم «فروشنده» به شهرت رسید.

  ۵۷۲۴۴ کد خبر 1664464

  برچسب‌ها

  سینمای ایران

  بازیگران سینما و تلویزیون ایران

  کارگردانان سینمای ایران

  مطالب مرتبط

  هم‌نسل‌های «علی شادمان» در چه حالند؟/ از اشکان اشتیاق تا ترلان پروانه

  اجرای «شام خداحافظی» در تماشاخانه ملک

  ۲۰هنرمندی‌که دست‌کم ۵سال است‌ عطای تلویزیون را به‌لقایش بخشیده‌اند

  نیکی کریمی روی فرش قرمز جشنواره فیلم برلین/ عکس

  بازیگران مشهوری که مجری بودند

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید