این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اینستا فیلتر شد؟

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اینستا فیلتر شد؟ را از این سایت دریافت کنید.

  روزنامه آرمان امروز: اینستاگرام فیلتر می ماند؟

  اینترنت ماهواره‌‌ای چقدر به ایران نزدیک است آرمان امروز: طي روزهاي اخير و با اختلال در شبکه اينترنت تلفن همراه، دولت سعي دارد که با محدود کردن اينترنت از د�

  روزنامه آرمان امروز 1401/06/31

  اینستاگرام فیلتر می ماند؟

  اینترنت ماهواره‌‌ای چقدر به ایران نزدیک است آرمان امروز: طي روزهاي اخير و با اختلال در شبکه اينترنت تلفن همراه، دولت سعي دارد که با محدود کردن اينترنت از دخالت بيشتر کشورهاي بيگانه در اعتراضات اخير، جلوگيري کند. با توجه به تداوم قطعي اينترنت در چند روز اخير، عصر روز گذشته پلتفرم اينستاگرام از دسترس خارج شد!. تا لحظه تنظيم اين گزارش و در حالي که دسترسي به پلتفرم اينستاگرام با آي‌پي‌ ايران امکان‌پذير نبود. اما گزارش‌هايي وجود داشت که در تعداد زيادي از شهرستان‌ها‌ همچنان دسترسي به اينستاگرام مقدور است. مشخص نيست که اين مشکل موقتي است يا اين شبکه اجتماعي نيز به سرنوشت تلگرام و يوتيوب دچار شده است همچنين نت بلاکس فيلترشدن اينستاگرام در ايران را تائيد کرد. سال 88 بود که به‌طور موقت اين سايت بارگذاري فيلم، فيلتر شد، اما اين فيلترينگ پس از 13 سال ادامه دارد. روز گذشته وزير ارتباطات گفته بود که به‌خاطر اعتراضات اخير ممکن است که محدوديت‌هايي در اينترنت کشور اعمال شود. هرچند که دقايقي بعد وزارت ارتباطات اعلام کرد که همه چيز را به گردن رسانه‌ها انداخت و مدعي شد که رسانه‌ها اظهارات وزير را تحريف کردند اما فيلتر يا مسدود شدن اينستاگرام و کاهش سرعت و قطع اينترنت در برخي نقاط کشور، نشاندهنده تصميم مسئولان براي اعمال محدوديت‌هاي اينترنتي در کشور است.

  واکنش جالب

  وزير به گفتههاي ايلان ماسک

  روز سه شنبه بود که ايلان ماسک با انتشار يک توئيت درباره ايران خبرساز شد. او گفته بود که مي خواهد اينترنت ماهواره‌اي اش را بر فراز ايران فعال کند!. اما اين اقدام عملياتي است؟ اجرايي شدن اين طرح چه تبعاتي براي ايران خواهد داشت؟ آيا فيلترينگ حريف خواهد شد؟ با پارازيت مي توان به جنگ استارلينک رفت؟ اين ها پرسش هايي است که در ميان مردم وجود دارد و نظر وزير ارتباطات، در اين زمينه قابل تامل است. روز گذشته عيسي زارع‌پور، وزير ارتباطات در پاسخ به سوالي درباره ادعاي استفاده از استارلينک در ايران گفت: «اپراتورهايي که بخواهند به صورت قانوني اينترنت ماهواره‌اي ارائه دهند حتما بايد قواعد ايران را رعايت کنند. بعيد مي‌دانم به اين زودي بتوانند اين سرويس را در ايران فراهم کنند چون هنوز سرويس‌شان کامل نيست.» درحالي که اوفک بخشي از محدوديت هاي تجهيزات اينترنت ماهواره اي براي ايران را لغو کرده و ايلان ماسک، از احتمال پوشش دهي اينترنت ماهواره اي استارلينک در آسمان ايران خبر داده است، عيسي زارع‌پور وزير ارتباطات گفت ضوابتي براي اپراتورهاي داخلي در شوراي عالي فضاي مجازي در نظر گرفته شده است تا چنانچه نياز باشد، اين اپراتورها با رعايت ضوابط بتوانند از اين سرويس ها به صورت قانوني استفاده و در اختيار مشترکين قرار دهند. اما برنامه فعلي و ادعاي ايلان ماسک و وزارت خزانه داري آمريکا، خروج از شيوه هاي رايج است که در اين باره زارهپور ابتدا به قوانين بين المللي اشاره داشته است اما تجربه اتفاقات انجام گرفته در روسيه و اوکراين نشان مي دهد که اين احتمال براي دور زدن قوانين وجود دارد. چيزي که زارع چور در باره اش مي‌گويد: «اين خاصيت اينترنت ماهواره اي است اما با توجه به قوانين بين المللي و شرايط شبکه اي آنها که کامل نيست و ضوابط داخلي ما، بسيار بعيد است به اين زودي ها امکانش باشد.»  ايلان ماسک مديرعامل اسپيس ايکس در پاسخ به اين سوال که آيا امکان ارائه خدمات اينترنت ماهواره‌اي استارلينک به مردم ايران وجود دارد، اعلام کرد شرکت براي معافيت از تحريم‌هاي مرتبط با ايران در اين زمينه اقدام خواهد کرد.

  تفاوت اینترنت ماهوارهای چیست؟

  ايلان 750 ماهواره را در مدار زمين قرار مي‌دهد و صحبتي را بي‌اساس نمي‌کند. دستگاه‌هاي گيرنده اينترنت حدود 500 تا 600 دلار قيمت‌گذاري شده و حدود 100 تا 110 دلار هزينه مصرف اينترنت است. الان در اکراين استفاده مي‌شود. اين تکنولوژي را در غرب راه‌اندازي شده  ومخالفان آن کشورهاي روسيه و چين هستند که نمي‌خواهند، اينترنت آزاد در دسترس شهروندان قرار بگيرد. ايلان ماسک مجوزها را اخذ کرده و هزينه‌ها فعلا برعهده شرکت خودش است. شايد سوال اينجاست که تفاوت اينترنتي که در ايران استفاده مي‌شود و با اين نوع ماهواره چيست؟‌ در سرويس‌هاي ADSL روال به اين صورت است که کاربران در ازاي انتخاب سرويس حجمي محدود يا نامحدود، مبلغ خاصي را مي‌پردازند و در صورت تمام شدن حجم بسته خود، هزينه‌هاي اضافي و به صورت پلکاني پرداخت مي‌کنند. ضمن اينکه اداره مخابرات محل کاربر ، بايستي قادر به ارائه ADSL بوده و فاصله کاربر از اين مرکز نيز، نبايد مسافت طولاني باشد چرا که در صورت زياد بودن فاصله، کاربران با افت شديد سرعت رو به رو خواهند شد. البته شرکت‌هايي که اينترنت ADSl را ارائه مي‌دهند بايد قوانين فيلتر کردن بعضي از سايت‌ها را با توجه به قوانين کشورشان اجرا نمايد. اما اين محدوديت‌ها در اينترنت ماهواره‌اي وجود ندارد و کاربران با پرداخت هزينه‌اي ناچيز مي‌توانند از يک ارتباط پرسرعت، نامحدود و بدون پروکسي استفاده کنند، در واقع سرويس‌هاي ماهواره‌اي براي دانلود و مصرف‌هاي بالا بسيار مناسب هستند. ازآنجايي‌که تجهيزات اتصال به اينترنت ماهواره‌اي خيلي تجهيزات بزرگي نيست احتمالا در قالب کالاي قاچاق ، به ايران مي رسد. مثل همه کالا هاي قاچاق قبلي از ويدئو تا واکسن خارجي. شايد در ابتدا مانند هر دستگاه ديگري دسترسي و تعداد آن محدود باشد، اما تجربه تهيه دستگاه‌هاي ماهواره نشان مي‌دهد پس از مدتي دسترسي به تجهيزات مورد نياز سخت نخواهد بود. البته استارلينک تنها پروژه‌ي اينترنت ماهواره‌ايِ در دست توسعه نيست. مهم‌ترين رقباي استارلينک که ازلحاظ نظري مي‌توانند سرويس اينترنت قابل مقايسه‌اي ارائه دهند، وان وب (OneWeb ) و پروژه‌ي کايپر (Project Kuiper ) آمازون است.

  کارشناس حوزه اي تي

  لینک منبع خبر

  منبع مطلب : www.pishkhan.com

  اینستاگرام در ایران فیلتر شد؟ / تکمیلی: واتس‌اپ هم به وضعیت مشابه دچار شد!

  آن گونه که نت‌بلاکس (مجموعه‌ای که ترافیک اینترنتی در نقاط مختلف جهان را رصد می‌کند) در توییتی گزارش داده، دسترسی به این شبکه اجتماعی در ایران محدود شده و بررسی‌های ایشان حکایت از آن دارد که این محدودیت در نتیجه اختلالی است که در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی در ایران اعمال شده است.

  اجتماعی » اجتماعی 102535 بازدید ۷۶ ‍ پ

  اینستاگرام در ایران فیلتر شد؟ / تکمیلی: واتس‌اپ هم به وضعیت مشابه دچار شد!

  آن گونه که نت‌بلاکس (مجموعه‌ای که ترافیک اینترنتی در نقاط مختلف جهان را رصد می‌کند) در توییتی گزارش داده، دسترسی به این شبکه اجتماعی در ایران محدود شده و بررسی‌های ایشان حکایت از آن دارد که این محدودیت در نتیجه اختلالی است که در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی در ایران اعمال شده است.

  کد خبر: ۱۱۴۱۷۲۰ تاریخ انتشار:

  ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷

  بر اساس گزارش‌های رسیده، شبکه اجتماعی اینستاگرام در ایران از دسترس کاربران خارج شده است؛ اتفاقی که برخی گزاره‌ها حکایت از فیلتر شدن آن دارد.

  به گزارش «تابناک»؛ از ساعتی پیش، کاربران پرشمار اینستاگرام در ایران از عدم امکان دسترسی به این شبکه اجتماعی خبر داده‌اند؛ موضوعی که به دلیل قطعی اینترنت همراه در مناطقی از کشور، ابتدا به نظر می‌رسید ناشی از این رویداد باشد، اما بعدتر مشخص شد که در ابعادی فراگیرتر رقم خورده است.

  آن گونه که نت‌بلاکس (مجموعه‌ای که ترافیک اینترنتی در نقاط مختلف جهان را رصد می‌کند) در توییتی گزارش داده، دسترسی به این شبکه اجتماعی در ایران محدود شده و بررسی‌های ایشان حکایت از آن دارد که این محدودیت در نتیجه اختلالی است که در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی در ایران اعمال شده است.

  تبلیغات

  نکته قابل تامل آنجاست که دسترسی به اینستاگرام با نرم‌افزارهای دور زدن فیلترینگ برای کاربران ایرانی مقدور است و این موضوع موجب شده که شائبه فیلتر شدن این شبکه اجتماعی به شدت قوت بگیرد؛ هرچند معلوم نیست این محدودیت پابرجا بماند و به مانند قطعی اینترنت همراه، تصمیمی موقتی و گذرا نباشد.

  احتمال موقتی بودن این تصمیم زمانی پررنگ‌تر می‌شود که بدانیم صبح امروز ​​​​​​​وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالات ایشان در خصوص محدودیت‌های اعمال شده در اینترنت در این ایام گفت: «به خاطر مسائل امنیتی و برخی از بحث‌هایی که این روز‌ها وجود دارد، ممکن است گاهی محدودیت‌هایی توسط دستگاه‌های امنیتی تصمیم گیری و اعمال شود؛ این در شرایط کنونی طبیعی است.⁣»

  تکمیلی: واتس‌اپ هم به وضعیت اینستاگرام دچار شد!

  بر اساس گزارش‌های رسیده و بررسی‌های نت‌بلاکز، واتس‌اپ، پیام رسان مشهور شرکت متا ـ که پیشتر با نام فیسبوک فعالیت می‌کرد و اینستاگرام، یکی دیگر از زیرمجموعه‌های آن است ـ هم از دسترس کاربران ایرانی خارج شد و تنها با استفاده از فیلترشکن دسترسی به آن مقدور است.

  گزارش خطا اشتراک گذاری برچسب ها

  اینستاگرام فیلترینگ اینستاگرام اپراتور های خانگی

  نظرات بینندگان غیر قابل انتشار: ۳۰

  در انتظار بررسی: ۳۲۶

  انتشار یافته: ۷۶ ناشناس | | ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 20 315 پاسخ

  بله فيلتر شده و با فيلتر شكن باز مي شود

  پاسخ ها ناشناس | | ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

  از قدیم میگن آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است!!!

  ناشناس | | ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱

  بعد از گرانی های بی سابقه در اردیبهشت، یک ضربه دیگر به معیشت مردم وارد شد با فیلتر اینستاگرام.

  ناشناس | | ۰۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱

  ارخانم خزعلی تقاضاداریم اکنون که رونق کسب وکارفرزتدشان است ازنامبرده بخواهند فیلترشکن رابرای مادانشجویان باقیمت مناسب حساب کنند راستی نام فیلترشکن آقای رضا زاده چه بود؟

  ناشناس | | ۱۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 862 117 پاسخ

  خوب کاری کردن این فضای بی درو پیکر و شایعه ساز

  پاسخ ها ناشناس | | ۲۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

  با فیلتر شدنش حقوقت بیشتر میشه؟

  ناشناس | | ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

  مهاجرت کن به افغانستان

  ناشناس | | ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 63 608 پاسخ

  خب خداروشکر برای جلوگیری از دیدن حقایق، فیلترینگ کردند. ولی نمی‌دانند کسی که راه کج بره سرانجامی نخواهد داشت.

  ناشناس | | ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 11 154 پاسخ بله درسته نمیشه رفت ناشناس | | ۱۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 123 80 پاسخ

  با فیلتر شکن میره ، بعید نیست شلوغی خودتون برنامه ریزی کردین عده ای ام جو گیر تا بهانه جور شه

  ناشناس | | ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 8 140 پاسخ بله واقعا فیلتر شد ناشناس | | ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 19 456 پاسخ خب بشه

  با تشکر از فرزندان مسوولین که فیلتر شکن میفروشند

  مبین | | ۱۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 33 325 پاسخ

  چرا فیلترش کردن مگه مرض دارن،چن وقتی بود که میگفتن احتمال فیلتر کردن اینستا هست ولی باورمون نمیشد،اگه اینستا رو فیلتر کنن یه شورش بزرگ اتفاق میوفته

  پاسخ ها ناشناس | | ۲۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

  من نون میخورم از اینستاگرام

  ناشناس | | ۲۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 21 351 پاسخ

  بیست سال پیش هم برخوردتون ( تندروها ) با مردم این بود الانم اینه تفکراتتون قدیمیه و انتظاریم نمیشه داشت

  ناشناس | | ۲۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 4 113 پاسخ

  واسه منم باز نمیشهههه اخهههه چراااااا

  ناشناس | | ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 17 256 پاسخ

  این تنها راهی بود که بغضمونو فریاد بزنیم از شما هم که هیچ وقت انتظاری نمیشه داشت

  ناشناس | | ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 12 365 پاسخ

  انشاالله مشکلش رو پسر خانم خزعلی برطرف خواهند کرد.

  ناشناس | | ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 629 54 پاسخ

  بهتر درب این لانه شیطان مرکز فرماندهی فتنه بسته شد خیلی قبل ترها باید این کار را می‌کردند اگر تعلل دولت قبل نبود و اینترنت ملی الان فعال بود هیچکدام از این نا امنی ها و دردسر ها الان نداشتیم و نطام دچار زحمت نمیشد

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید