این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اول ماه محرم سال 1401

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اول ماه محرم سال 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  تاریخ شروع و پایان محرم ۱۴۰۱ چند شنبه و چه روزی است ؟

  محرم 1401 ،اول محرم امسال، تاریخ ماه محرم سال ۱۴۰۱، تاریخ شروع محرم ۱۴۰۱. محرم 1401 کی شروع میشه ، تاسوعا 1401، عاشورا 1401 .

  تاریخ شروع و پایان محرم ۱۴۰۱ چند شنبه و چه روزی است ؟

  23 0

  زمان مطالعه: 4 دقیقه

  محرم 1401 ،اول محرم امسال، تاریخ ماه محرم سال ۱۴۰۱، تاریخ شروع محرم ۱۴۰۱. محرم 1401 کی شروع میشه ، تاسوعا 1401، عاشورا 1401 .

  محرم سال 1401چه روزی است ؟

  محرم سال 1401چه روزی است ؟ تاریخ محرم ۱۴۰۱

  محرم در سال 1401مصادف است با :

  شنبه ، ۸ مرداد[ اَسَد ] ۱۴۰۱

  ۸ / ۵ / ۱۴۰۱

  تاریخ پایان محرم 1401

  پایان یا روز آخر محرم 1401 جمعه 7 شهریور 1401 شمسی میباشد .

  تاریخ محرم در سال ۱۴۰۱

  تاریخ شروع محرم در سال 1401به قمری مصادف است با :

  السّبت ، ۱ محرم ۱۴۴۴

  ۱ / ۱ / ۱۴۴۴

  تاریخ محرم سال ۱۴۰۱

  اولین روز محرم در سال 1401به میلادی مصادف است :

  2022 July 30 , Saturday

  30 - 7 - 2022

  اولین روز محرم 1401روزی است ؟

  اولین روز محرم سال 1401مصادف است با شنبه ، ۸ مرداد ۱۴۰۱

  محرم سال 1401چه ماهی است ؟

  محرم امسال سال 1401مصادف شده است با مرداد ماه . محرم سال 1401مصادف است با شنبه ، ۸ مرداد 1401.

  آخرین روز محرم سال 1401

  پایان یا روز آخر (سی ام) ماه محرم سال 1444 قمری جمعه 7 شهریور 1401 شمسی 29 آگوست 2022 میلادی

  اولین روز ماه محرم ، پیش از اسلام عرب، جنگ در این ماه را حرام می‌دانست و ترک مخاصمه می‌کرد؛ لذا از آن زمان این ماه بدین اسم نامگذاری شد.و روز اول محرم را اول سال قمری قرار دادند.

  در توضیح این که چرا ماه‌های دیگر که جنگ در آنها حرام است، محرم نامیده نمی‌شود می‌توان گفت: چون ترک جنگ از این ماه شروع می‌شد به آن محرم گفتند.

  ماه محرم چه ماهی است ؟

  ماه مُحَرّم یا محرم‌الحرام نخستین ماه از ماه‌های دوازده‌گانه قمری و یکی از ماه‌های حرام است.

  به‌همان‌گونه که پیش از ظهور اسلام، در دوران جاهلیت، جنگ و خونریزی در این ماه‌ها ممنوع بود، اسلام نیز همان را تأیید کرد.

  نام این ماه پیش از اسلام در دوران جاهلیت مؤتمر (در عربی: مُؤْتَمِر یا المُؤْتَمِر) بوده‌است و در زمان جاهلیت محرم (در عربی :المُحَرَّم) نامی بوده که به ماه صفرگفته می‌شد.

  در دوم ماه محرم الحرام سال 61 هجری کاروان حضرت امام حسین (علیه السلام) وارد کربلا شد و سپاهیان دشمن که هر روز بر تعدادشان افزوده می‌شد در روزهای تاسوعا و عاشورا که روز نهم و دهم محرم می‌باشد او و یارانش را به شهادت رساندند.

  شب و روز اول محرم به عنوان اول سال قمری دارای نماز و آداب خاصی است که در کتاب مفاتیح‌الجنان بیان شده‌است. محرم، ماه حزن و اندوه و عزاداری شیعیان در قتل حسین بن علی است.

  امام هشتم شیعیان امام رضا(علیه السلام) در خصوص این ماه فرمود:« در جاهلیت هم حرمت این ماه نگاه داشته می‌شد و در آن نمی‌جنگیدند ولی در این ماه، خون‌های ما را ریختند و حرمت ما را شکستند و فرزندان و زنان ما را اسیر کردند و خیمه‌ها را آتش زدند و غارت کردند و حرمت پیامبر را دربارة ذریه‌اش رعایت نکردند.»

  ماه محرم و طلوع هلال آن یادآور مصیبت بزرگ سید الشهداء علیه السلام است. ماه اندوه و حزن و ماه عزاداری دوستان اهل بیت علیهم السلام.

  تاریخ تاسوعا و عاشورا در سال 1401

  تاریخ تاسوعای حسینی در سال 1401مصادف است با : یکشنبه ، ۱۶ مرداد 1401هجری شمسی ۹ محرم ۱۴۴۴ قمری ، 2022 August 7تاریخ عاشورای حسینی در سال 1401مصادف است با : دوشنبه ، ۱۷ مرداد 1401هجری شمسی ۱۰ محرم ۱۴۴۴ قمری ، 2022 August 8این مطلب چقدر مفید بود ؟

  1 2 3 4 5

  4.1 از 5 (23 رای)

  برچسب #مناسبت ها #محرم

  منبع مطلب : www.delgarm.com

  اول ماه محرم ۱۴۰۱ چه روزی است + تاریخ دقیق و عزاداری امام حسین (ع) یعنی چه

  تاریخ دقیق روز اول محرم در سال ۱۴۰۱ برای مسلمانان اهمیت دارد.

  ۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰

  اول ماه محرم ۱۴۰۱ چه روزی است + تاریخ دقیق و عزاداری امام حسین (ع) یعنی چه

  تاریخ دقیق روز اول محرم در سال ۱۴۰۱ برای مسلمانان اهمیت دارد.

  به گزارش ایمنا، محرم یکی از ماه‌های مهم برای مسلمانان است. در این ماه، امام سوم شیعیان، امام حسین (ع) و یاران خود برای زنده نگه داشتن دین اسلام و به پا داشتن نماز جان خود را فدا کردند. محرم یکی از ماه‌های عزاداری شیعیان است. شیعیان در این ماه با برگزاری مراسم‌های روضه و عزاداری، اقدامات امام حسین (ع) و یاران با وفای خود را ارزشمند و زنده نگه می‌دارند. روزهای تاسوعا و عاشورا از دسته روزهای با اهمیت این ماه هستند. امام سجاد (ع)، حضرت عباس (ع)، حضرت رقیه (س)، علی اکبر (ع)، علی اصغر (ع) و… از شهدای نامدار ماه محرم هستند.

  تاریخ روز اول محرم در سال ۱۴۰۱

  تاریخ روز اول محرم در تقویم شمسی: شنبه ۸ مرداد ماه ۱۴۰۱

  تاریخ روز اول محرم در تقویم قمری: ۱ محرم ۱۴۴۳

  تاریخ روز اول محرم در تقویم میلادی: ۳۰ جولای ۲۰۲۲

  اول محرم چه روزی است؟

  نخستین ماه در تقویم هجری قمری، محرم نام دارد. در گذشته، در این ماه از هرگونه جنگ و غارت خودداری می‌کردند به همین علت این ماه را با نام محرم‌الحرام می‌شناسند. با وجود اینکه ماه محرم را از دسته ماه‌های حرام می‌دانستند اما در تفسیر کلی، ماه محرم یکی از ماه‌های ارزشمند هجری قمری محسوب می‌شود. در این ماه شیعیان به عزای سومین امام خود، امام حسین (ع) می‌نشینند و با برگزاری مراسم‌های نذری، روضه و عزاداری به اهمیت بسیار این ماه و ارزشمندی اقدامات حضرت حسین بن علی (ع) و یاران با وفای ایشان تاکید می‌کنند. روز اول محرم نیز یکی از روزهای مقدس است که آداب و نماز خاصی دارد.

  عزاداری محرم

  ماه محرم و طلوع هلال آن یادآور مصیبت بزرگ سید الشهداء علیه السلام و ماه اندوه و حزن و ماه عزاداری دوستان اهل بیت علیهم السلام است. در این ماه، امام حسین (ع) در محرم سال ۶۱ هجری به دعوت مردم کوفه راهی کوفه شد و با بی وفایی کوفیان مواجه شد؛ با دشمنان جنگید و در دشت کربلا با تعدادی از فرزندان و یاران با وفایش به شهادت رسید. در ماه محرم شیعیان، حزن و اندوه خویش را در عزای فرزند رسول خدا (ص) با گریستن برای این حضرت و یارانش، سیاه پوشیدن، شرکت در مجالس عزا، برپاکردن مجالس عزا و یا کمک‌های مادی و معنوی در بهتر برگزار شدن این مجالس، راه انداختن دسته جات عزاداری نشان می‌دهند.

  امام هشتم شیعیان امام رضا (ع) در درباره ماه محرم فرمودند:

  در جاهلیت هم حرمت این ماه نگاه داشته می‌شد و در آن نمی‌جنگیدند ولی در این ماه، خون‌های ما را ریختند و حرمت ما را شکستند و فرزندان و زنان ما را اسیر کردند و خیمه‌ها را آتش زدند و غارت کردند و حرمت پیامبر را درباره ذریه اش رعایت نکردند.

  محرم یعنی چه

  ماه مُحَرّم یا محرم‌الحرام نخستین ماه تقویم اسلامی (هجری قمری) و از جمله ماه‌های حرام است. نام این ماه پیش از اسلام در دوران جاهلیت مؤتمر (در عربی: مُؤْتَمِر یا المُؤْتَمِر) بوده‌است و در زمان جاهلیت محرم (در عربی: المُحَرَّم) نامی بوده که به ماه صفر گفته می‌شد. محرم نخستین ماه از ماه‌های دوازده‌گانه قمری و یکی از ماه‌های حرام است که در دوران جاهلیت و نیز در اسلام، جنگ در آن تحریم شده بود.

  معنای محرم در برخی واژه نامه چنین آمده است:

  محرم. [م ُ ح َرْ رَ] (ع ص) حرام شده. (منتهی الارب). حرام گردانیده. آنچه از جانب خدای تعالی حرام شده باشد. (ناظم الاطباء). حرام داشته شده. حرام کرده شده. (غیاث). ج، محرمات. ماثبت النهی فیه بلا عارض و حکمه الثواب بالترک لله تعالی و العقاب بالفعل والکفر بالاستحلال فی المتفق. (تعریفات):

  نعمت جنات خوش بر دوزخی

  شد محرم گرچه حق آمد سخی.

  فرازهایی از فرمایشات امام خمینی (ره) درباره محرم

  ماه محرم و صفر، ماه برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است. ما هر چه داریم، از این محرم است و از این مجالس. مجالس تبلیغ ما هم از مُحرّم است، از این شهادت سیدالشهدا (عَلَیهِ السَّلامُ) است. محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است، فداکاری سیدالشهدا (عَلَیهِ السَّلامُ) است که اسلام را برای ما زنده نگه داشته است. ماه محرم و صفر را باید به ذکر مصائب اهل بیت (عَلَیهِمُ السَّلامُ) زنده نگه داریم که با ذکر مصائب اهل بیت (عَلَیهِمُ السَّلامُ)، این مذهب تا حالا زنده مانده است.

  رمز بقای مذهب شیعه

  باید ببینیم رمز بقای این مذهب و (رمز) بقای ممالک اسلامی (و) ممالک شیعی چه بوده است. ما باید آن رمز را حفظ بکنیم. یکی از رمزهای بزرگی که بالاترین رمز است، قضیه سیدالشهدا (عَلَیهِ السَّلامُ) است. سیدالشهدا (عَلَیهِ السَّلامُ) مذهب را بیمه کرد؛ با عمل خودش، اسلام را بیمه کرد. (اینکه) ائمه (عَلَیهِمُ السَّلامُ) این قدر اصرار کردند به اینکه مجمع داشته باشید، گریه (و) نُدبه بکنید، برای این (بود) که این، کِیانِ مذهب ما را حفظ می‌کند.

  «کُلُّ یومِ عاشُورا وَ کُلُّ اَرضِ کَربَلا»

  «کُلُّ یومِ عاشُورا وَ کُلُّ اَرضِ کَربَلا» یک کلمه بزرگی است. کربلا چه کرد؟ ارض کربلا در روز عاشورا چه نقشی را بازی کرد؟ همه زمین‌ها باید این طور باشند. نقش کربلا این بود که سیدالشهدا (عَلَیهِ السَّلامُ) با چند نفر جنگ کرد، عدد معدودی به کربلا آمدند و ایستادند در مقابل ظلم یزید و در مقابل دولت جبار، در مقابل امپراتور زمان ایستادند و فداکاری کردند و کشته شدند، لکن ظلم را قبول نکردند و یزید را شکست دادند. همه جا باید این طور باشد و همه روز هم باید این طور باشد، همه روز باید ملت ما این معنا را داشته باشد که امروز روز عاشورا است و ما باید در مقابل ظلم بایستیم و همین جا هم کربلا است و باید نقش کربلا را پیاده کنیم.

  کد خبر 589351

  برچسب‌ها

  ماه محرم ایام محرم عزاداری محرم وقایع محرم درباره ماه محرم محرم چیست اعمال ماه محرم

  اعمال ماه محرم الحرام

  منبع مطلب : www.imna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید