این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اوضاع کشور ایران

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اوضاع کشور ایران را از این سایت دریافت کنید.

  اوضاع اقتصاد ایران چگونه است و به کجا ختم می شود؟ قسمت اول

  اوضاع اقتصاد ایران دقیقا در چه وضعیتی قرار دارد و قرار است به کجا برسد؟ این سوالیست مکرر که پاسخ آن را در ویدئو به شما خواهیم داد.

  ورود سبد خرید

  اوضاع اقتصاد ایران چگونه است و به کجا ختم می شود؟ قسمت اول

  صفحه اصلی مقالات اقتصاد و سرمایه گذاری آینده اقتصاد ایران اوضاع اقتصاد ایران چگونه است و به کجا ختم می شود؟ قسمت اول

  زمان میانگین برای مطالعه 4 دقیقه

  دسته بندی مقالات

  اقتصاد و سرمایه گذاری (90)

  تحلیل ارز دیجیتال (75)

  توسعه کسب و کار (14)

  روانشناسی بازارهای مالی (7)

  پربازدید ترین مقالات

  کلاهبرداری به بهانه سرمایه گذاری در بازارهای مالی خارجی همچون نزدک یا فارکس!

  در این مقاله به برخی جنبه های تهدیدی و کلاهبرداری هایی که این روزها در کف جامعه به بهانه سرمایه گذاری در بازارهای مالی صورت می گیرد،بپردازیم

  همه چیز در مورد انهدام شرکت یونیک فاینانس (unique finance)

  یونیک فاینانس (unique finance) یکی از شرکت‌های پرحاشیه و هرمی است که در سال‌های 95 تا 97 توسط ایرانی‌های مقیم امارات تاسیس شده و باعث خروج 8 هزار میلیارد تومان سرمایه به خارج از کشور شده است.

  تحلیل وضعیت آلت کوین ها ، چه سناریویی پیش روی آلت کوین ها است؟ (6 دیماه 1400)

  اگر قیمت یک سهم یا دارایی را در تعداد اون سهم یا دارایی ضرب کنیم، عدد بدست آمده برابر است با کل پولی که در اون سهم یا دارایی وجود دارد، به این عدد ارزش بازار یا مارکت کپ می گویند.مارکت کپ در بازار کریپتو کارنسی از اهمیت خاصی برخوردار است.

  تحلیل بیت کوین و بازارهای جهانی پیش از افزایش نیم درصدی نرخ بهره (7 اردیبهشت-27 آوریل)

  سال 2022 در حالی شروع شد که تمامی بازارهای مالی به سبب اتخاذ سیاست های انقباضی فدرال رزرو ریسک گریز عمل کرده و تحت فشار فروش بوده اند.این ریسک گریزی تا اواسط مارس 2022 ادامه و تا زمانی که در نیمه مارس نرخ بهره آمریکا به میزان 0.25% افزایش یافت

  سهم بازار چیست و چگونه محاسبه می شود ؟

  اگر فروش رقبایتان از شما بیشتر است این یعنی مالک سهم بیشتری از بازاری که در آن فعالیت می کنید هستند، پس راهکارهای افزایش سهم بازار را باید بدانید

  @[email protected]#=img=#

  بروزرسانی: 07 خرداد، 1401

  نظرات 2

  اوضاع اقتصاد ایران دقیقا در چه وضعیتی قرار دارد و قرار است به کجا برسد؟ این سوالیست مکرر که پاسخ آن را در ویدئو به شما خواهیم داد.

  اوضاع اقتصاد ایران چگونه است و به کجا ختم می شود؟قسمت اول

  در این ویدئو قصد دارم برای شما در رابطه با اوضاه اقتصاد ایران قسمت اول شفاف کنم که

  اوضاع اقتصاد ایران دقیقا در چه وضعیتی قرار دارد و قرار است به کجا برسد؟

  آیا این شرایط بحرانی است؟

  تفاوت بحران اقتصادی با رکود چیست؟

  این شرایط چه تاثیری بر کسب و کارها می گذارد؟

  ابتدای برخورد با هر مسئله ای باید درک بکنیم که دقیقا کجای کار قرار داریم تا اینگونه بتوانیم پس از درک شرایط، برای آینده برنامه ریزی کنیم. قبل از هر چیز لازم می دانم که بگویم علیرغم شناخت کافی و لازم از اقتصاد خرد و کلان، من به عنوان یک مشاور بازاریابی استراتژیک و مربی کسب و کار این حرف ها را به شما می زنم نه یک اقتصاد دان.

  بحران اقتصادی چیست؟

  من می خواهم در این بخش تعریفی ساده تر به شما ارائه دهم. بحران اقتصادی در سطح اقتصاد کلان مطرح می شود. اقتصاد کلان هم به بررسی رفتار ها و تصمیمات اقتصادی در سطح مملکتی و جهانی می پردازد. پس منظور از بحران اقتصادی اتفاقی است که در سطح گسترده رخ می دهد نه بحران مدیریتی و شخصی. بحران اوضاع اقتصاد ایران و یا هر مکان دیگر ،شرایطی در اقتصاد است که طی آن کاهش ارزش پول، کاهش درآمد، کاهش تولید ناخالص داخلی، ورشکستگی شرکت ها و موسسات مالی و اعتباری رخ می دهد.

  رکود اقتصادی چیست؟

  ابتدایی ترین معنای رکود اقتصادی ، این است که شرایطی در اقتصاد پدید می آید که طی آن رشد اقتصادی منفی خواهد شد. رکود دو دوره پیاپی سه ماه است که گاها تا یک یا چند سال هم به طول می انجامد، در طی دوران رکود:

  تولید کاهش پیدا می کنداشتغال به مشکل بر می خورددر آمد ها کاهش می یابدو تجارت ها و کسب و کارها به سبب کاهش فروش در تنگنا قرار می گیرند.

  تفاوت بحران اقتصادی با رکود اقتصادی چیست؟

  همانطور که در ابتدای ویدئو اوضاع اقتصاد ایران قسمت اول متوجه شدید اولین اثر بحران اقتصادی تورم افسار گسیخته بود که طی آن تقاضا بیش از عرضه می شد. ولی در دوران رکود اقتصادی تورم به هر میزان که باشد به ثبات نسبی رسیده و آهنگ تغییراتش آهسته شده است. از طرف دیگر در دوران رکود مردم دیگر میلی به مصرف گرایی ندارند و چون تورم به میزانی ثابت رسیده دیگر دست به خرید های ناشی از شوک اقتصادی نمی زنند. همچنین مردم جامعه کمتر پولی برایشان باقی مانده است چرا که در دوران ببحران و تورم ناشی از آن بخش عمده پول خود را خرج کرده اند. پس در این حالت انتظار می رود که عرضه بیش از تقاضا شود. زمانی که عرضه بیش از تقاضا شود،تولید کننده، فعال اقتصادی و مالک کسب و کار با مشکل افزایش هزینه و تعدیل نیرو دست و پنجه نرم می کند. در ویدئو اوضاع اقتصادی ایران توضیح می دهیم که کدام یک اول رخ می دهد؟ رکود یا بحران؟ در زیر نیز به صورت نمودار این مبحث را در آن توضیح خواهیم داد

    آیا ایران در رکود اقتصادی به سر می برد؟

  در قسمت دوم ویدئوی این مبحث به موارد مهم تری می پردازیم تا با این شرایط و راه کار های آن آشنا شوید

  حال که شناختی از بحران اقتصادی و رکود اقتصادی پیدا کردید به نظر شما آیا اوضاع اقتصاد ایران اکنون یعنی شهریور ماه 1397 در رکود اقتصادی به سر می برد؟

  فکر می کنم که من و شما با هم موافق باشیم و بگویم نه ایران به معنای واقعی هنوز به مرحله رکود اقتصادی نرسیده است اما از یک چیز مطمئن هستیم آن هم اینکه طی چند ماه آینده رکود فرا می رسد. وقتی که این دوران شبه بحران که هنوز نام درستی روی آن نگذاشته ایم به ثبات برسد اقتصاد ما وارد مرحله رکود خواهد شد. ما از همین الان در حال اندازه گیری وسعت آن رکود و برنامه ریزی برای آن هستیم. پس رکود مرحله ای است که قطعا در آینده ای نه چندان دور رخ می دهد.

  منبع مطلب : mahdirajabi.com

  اقتصاد ایران

  اصفهان فرسوده

  لیلی زواره‌ای: مجموع اتفاقات سال‌های اخیر موجب شده که اقتصاد ایران وارد فاز فرسودگی زیرساخت‌ها ‌شود. میانگین رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص کشور در طول ‌دهه ۹۰ منفی ۵ درصد بوده است. هزینه‌هایی که برای افزایش ظرفیت تولید و رشد دارایی‌های ثابت صرف می‌شود و ازنظر اقتصادی درآمدزا است با عنوان هزینه و بودجه عمرانی شناخته می‌شود که باهدف ایجاد دارایی‌های دیرپا یا سرمایه‌های ثابت، سرمایه‌گذاری می‌شود. در یک دهه اخیر از میزان بودجه عمرانی در بودجه سالانه کاسته و نرخ اختصاص داده‌شده هم به‌طور کامل محقق نشده است. از سوی…

  غفلت تاریخی از صنایع ساخت

  دنیای‌اقتصاد - برزین جعفرتاش: چرا فرآیند صنعتی‌شدن و تحول ساختاری اقتصاد ایران تکمیل نشد؟ غفلت تاریخی از صنایع ساخت (به‌ویژه صنایع سبک و مصرفی) و توجه بیش از اندازه به بخش‌‌‌های معدنی و نفتی موجب رشد اقتصادی کشور بدون افزایش بهره‌‌‌وری اقتصاد شده است. در حقیقت، تنها بخشی از اقتصاد که هم با سطح قابلیت‌‌‌های تولیدی کشور تناسب دارد، هم اشتغال‌زاست و هم در بلندمدت موجب متنوع‌‌‌سازی سبد صادراتی و رهایی کشور از نفرین منابع و بیماری هلندی می‌شود، بخش صنایع ساخت، به‌ویژه صنایع سبک و مصرفی (به‌علت تناسب بیشتر با سطح قابلیت‌‌‌های…

  درس کی روش برای اقتصاد ایران

  اکوایران: مسیر کارلوس کی‌روش ۶۹ ساله دوباره به ایران افتاد و او امروز، پس از گذشت بیش از ۳ سال به تهران بازگشت؛اما انتخاب او که مربی نام آشنایی است و ۱۱ سال پیش نیز برای سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران برگزیده شده بود، چه معنایی دارد؟

  محاسبه حجم حقیقی اقتصاد ایران در بهار ۱۴۰۱

  بازی‌سازان رشد ۱۴۰۱

  دنیای اقتصاد: بازوی پژوهشی مجلس در اولین پیش‌بینی رسمی از نرخ رشد اقتصادی سال۱۴۰۱، در گزارشی این عدد را ۷/ ۳درصد با احتساب بخش نفت و ۹/ ۳درصد بدون احتساب بخش نفت اعلام کرد. این گزارش مثلث تاثیرگذار بر رشد اقتصادی سال جاری را معرفی کرده است؛ مساله سیاست‌های انقباضی در پیش‌گرفته‌شده از سوی بانک‌های مرکزی اقتصادهای بزرگ جهان، حذف ارز ترجیحی و در نهایت تامین پایدار انرژی برای صنایع و واحد‌های تولیدی سه عامل موثر و بازی‌ساز برای رشد اقتصادی سال جاری خواهد بود. علاوه بر این عوامل موثر بر بخش‌های مختلف اقتصادی نیز…

  ثروتی که در دهه ۹۰ بر باد رفت

  اکوایران: حجم انباشت حقیقی سرمایه ناخالص در اقتصاد ایران در سال ۹۰ نزدیک به ۱۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است، این درحالیست در پایان سال ۱۴۰۰ این رقم به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان هم نمی‌رسد.

  نمره آزادی اقتصاد ایران

  دنیای اقتصاد: نمره شاخص آزادی اقتصادی ایران و جهان از سوی موسسه «فریزر» منتشر شد. این گزارش که در سپتامبر۲۰۲۲ منتشر شده است و آزادی اقتصادی را در ۱۶۵کشور دنیا در سال ۲۰۲۰ می‌سنجد، نشان می‌دهد میانگین آزادی اقتصادی جهانی در این سال نسبت به سال قبل‌از آن کاهش یافته است. نمره ایران در این شاخص نیز از حداکثر ۱۰ امتیاز، ۹۶/ ۴ اعلام شده است. رتبه ایران در سال۲۰۱۹ بر اساس این گزارش، ۱۵۸ بوده که در سال۲۰۲۰ از میان ۱۶۵ کشور به رتبه۱۵۹ رسیده است. داده‌های موسسه «فریزر» بیانگر آن است که امتیاز ایران در زیر شاخص اندازه…

  نقشه راه اقتصاد ایران

  دنیای‌اقتصاد: رهبر معظم انقلاب روز گذشته سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه را به سران سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ کردند. ایشان در بخشی از این ابلاغیه تاکید کردند: «شایسته‌ است برخی از راه‌های تحقق سیاست‌ها و الزامات مالی و شاخص‌های کمی که در پیشنهادهای مجمع است و در مجموعه سیاست‌های ابلاغی مذکور نیست، در حد وسع و امکانات دولت در تهیه‌ لایحه مورد توجه و عمل قرار گیرد.» در حوزه اقتصادی ۵هدف از جمله رشد ۸درصدی، کاهش تورم و تبدیل مالیات به منبع اصلی تامین بودجه جاری دولت…

  تشدید تحریم‌ها یکی از عوامل موثر بر کاهش بهره‌‌‌‌‌‌‌وری

  دنیای‌اقتصاد: در پنجمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی برنامه هفتم و موضوعات کلان و بخشی با عنوان «بهره‌‌‌‌‌‌‌وری در برنامه هفتم توسعه: چالش‌ها و راهکارها»، بر لزوم توجه به ارتقای بهره‌‌‌‌‌‌‌وری آب کشاورزی و کاهش مصرف انرژی در تدوین برنامه هفتم توسعه تاکید شد. به گزارش موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، در این نشست ضمن مروری بر عملکرد بهره‌‌‌‌‌‌‌وری در اقتصاد ایران در ۶ برنامه توسعه قبلی، به واکاوی علل روند کاهشی این شاخص پرداخته شد.

  قطب‌نمای برنامه هفتم توسعه

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، سیاست‌های کلی برنامه هفتم با اولویت پیشرفت اقتصادی توام با عدالت، از سوی مقام معظم رهبری، به سران سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شد. مقایسه این سیاست‌ها با محورهای برنامه ششم، حاکی از آن است که بندهای سیاست‌های کلی کاهش یافته و سیاست‌ها به صورت شفاف‌تری در راستای افزایش کارایی در اجرای قانون برنامه هفتم تدوین شده است.

  ائتلاف برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها

  غلامحسین محمدی

  مدیر خانه خلاق و نوآوری دنیای اقتصاد

  از ابتدای راه‌اندازی خانه خلاق و نوآوری به دنبال الگویی بودیم که بتواند با کمک تمام بازیگران نظام اقتصادی، راه را برای اعتلای اقتصاد دانش‌محور و نوآور باز کند. این در حالی است که اکوسیستم نوآور و استارت‌آپی ایران هنوز در مراحل ابتدایی رشد خود است و عملا سهم قابل توجهی از اقتصاد ایران را تصاحب نکرده، به طوری که حجم صادرات دانش‌محور در دنیا برای کشورهایی چون کره‌جنوبی از کل صادرات نفتی ایران در سال ۱۴۰۰ بیشتر است. اکوسیستم نوآوری در ایران البته نمی‌تواند همچون دره سیلیکون ایالات متحده، شنجن چین…

  موریانه نردبان توسعه اقتصادی

  دنیای‌اقتصاد: اگر توسعه صنعتی همانند نردبانی باشد که کشورها آرام‌آرام از آن بالا می‌روند تا به سطحی مشابه با بهترین صنعتگران جهان برسند، ثبات‌ اقتصاد کلان بستر تداوم حرکت کشورهاست. گزارش اخیر موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی نشان می‌دهد موریانه بی‌ثباتی به پایه‌های نردبان صنعتی شدن در ایران رسوخ کرده و توسعه صنعتی در ایران را به تعویق انداخته است.

  چرا معدن‌کاری دیجیتال؟

  ابراهیم جمیلی/ رئیس کمیسیون معادن اتاق ایران

  منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید