این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  انشا برای یلدا

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  انشا برای یلدا را از این سایت دریافت کنید.

  انشا در مورد شب یلدا با مقدمه و نتیجه برای دانش اموزان

  انشا درمورد شب یلدا؛ انشاء با موضوع شب یلدا؛ توصیف شب یلدا؛ موضوع شب یلدا برای درس آزاد؛ انشا در مورد شب یلدا با مقدمه و نتیجه؛ انشاء ادبی در مورد شب یلدا؛ موضوع شب یلدا؛ انشا درباره شب یلدا برای دانش اموزان

  انشاء در مورد موضوع شب یلدا با مقدمه و نتیجه برای دانش آموزان همه پایه ها

  سپیده کمالگرا 2 سال پیش

  مناسبت شب یلدا و خاطرات دور هم بودن و مهمانی بلند ترین شب سال زیباترین موضوع برای انشاء کودکان است. اگر کودک شما هم باید درباره شب یلدا یا شب چله انشایی بنویسد ما در این مقاله به شما کمک می کنیم.

  نزدیک به چندین هزار سال است که ایرانیانیان آخرین شب پاییز که تاریک ترین و طولانی ترین شب سال است را تحت عنوان شب یلدا جشن می گیرند. این جشن آداب و رسوم و سنت های خاص خود را دارد. در این مقاله از وبسایت سلام دنیا سعی قصد داریم تا چندین انشا با موضوع شب یلدا بنویسیم از جمله انشا در مورد شب یلدا برای کلاس چهارم و پنجم؛ موضوع انشاء درباره شب یلدا برای دانش اموزان؛ انشا توصیف شب یلدا برای همه پایه ها امیدوارم که خواندن آنها به دانش آموزان کمک کرده تا بتوانند انشاء هایی فوق العاده با موضوع شب یلدا بنویسند.

  انشا درمورد شب یلدا برای کلاس چهارم تا کلاس یازدهم

  انشاء در مورد شب یلدا برای کلاس ششم و هفتم

  «شب یلدا آخرین شب پاییز است. شب یلدا از راه می رسد و این شب کمی دیرتر از شب های دیگر خاتمه پیدا می کند تا لحظه ای مشغول خداحافظی با پاییز باشد. در این شب خاطره انگیز و به یادماندنی، همه مردم در کنار خانواده های خود جمع شده و گرم صحبت و مهمانی می شوند تا با آخرین شب پاییز وداع کنند. اگرچه پاییز تمام می شود، اما بوی دانه های انار، عطر خوش هندوانه و آجیل های رنگارنگ لبخند دل نشینی را بر روی لب مهمانان می آورند.

  حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا بهمراه نکات کلیدی در نگارش انشا

  شب یلدا سرد است، اما دورهمی های زیبا چنان دل را گرم می کند که غرق شادی می شویم. زمان سریع سپری خواهد شد و یلدا هرچقدر هم که طولانی باشد، به پایان خواهد رسید. کتاب شعر حافظ زیبایی بخش جمع ها و دورهمی ها در این شب به خصوص است. شعرهای دل نشین آن فرح بخش روح است و حساب و کتاب زمان از دستمان خارج می شود. با هم اشعار حافظ می خوانیم و به جشن و پایکوبی می پردازیم و یاد این پاییزی که گذشت را زنده نگه می داریم. به راستی که چه فصل زیبا و رنگارنگ و چه پایان زیبایی برای این فصل است».

  انشاء در مورد شب یلدا برای کلاس چهارم و پنجم

  «شب یلدا که به آن «شب چله» نیز می گویند، یکی از کهن ترین جشن های ایرانیان است. شب یلدا آداب و رسومی داشته که قرن هاست در بین ایرانیان اجرا می شود. مردم در هر شهر و روستایی با توجه به آداب و رسوم خود این شب خاطره انگیز را جشن می گیرند. در این شب طولانی همه نزد اقوام خود می روند و این شب را با صرف شام و شیرینی و آجیل و میوه های مخصوص شب یلدا و جشن و پایکوبی به صبح می رسانند.

  یلدا فرصتی است برای دیدن دوباره خانواده و دوستان، فرصتی است برای رفع دلتنگی ها، بهانه ای است برای دور هم جمع شدن ها. یلدا زمانی برای تکرار هر آنچه روزگاری سرمشق خوبی ها و شادی ها بوده اند. مجالی است برای دیدن عزیزانی که تصویر و صدایشان در پس این مشغله زندگی رنگ باخته است. زمانی است برای جاری شدن لبخند بر لب های کودکان و مادربزرگ ها و پدربزرگ ها. با هم حافظ می خوانیم و این شب به یادماندنی را جشن می گیریم».

  حتما بخوانید: انشا با موضوع ویروس کرونا؛ تاثیر کووید 19 بر سبک زندگی مردم

  انشاء با موضوع شب یلدا برای دانش آموزان همه پایه ها

  «غروب آفتاب آخرین شب پاییز تا شروع صبح اولین روز زمستانی را یلدا می نامند. در این شب خاص همه دوستان و آشنایان دور هم جمع شده و به جشن و پایکوبی می پردازند. سفره های رنگارنگ می چینند با انار و هندوانه و آجیل و انواع شیرینی ها تا نحسی اهریمن که همان تاریکی است را از بین ببرند و پیروزی دوباره را شاهد باشند. یلدا را با انار قرمز رنگارنگ، با هندانه های قاچ خورده و آجیل های خوشمزه می شناسیم.

  همینطور بعید است که یلدا از راه برسد و به سراغ دیوان حافظ نرویم. دیوان حافظ در کنار سفره های رنگارنگ یلدا حضور خواهد داشت و در این شب با نیتی دیوان حافظ را می گشاییم و امیدواریم که غزلی خوب نصیب مان شود. یلدا پر از دورهمی های خوب، شادی و خوراکی های خوشمزه است و شاید به همین دلیل است که این جشن را بسیار دوست داریم و سعی می کنیم تا هر سال آن را زیباتر و جذاب تر از سال قبل برگزار کنیم.»

  انشاء در مورد شب یلدا برای دانش اموزان کلاس هفتم و دهم برای درس آزاد

  «واژه یلدا به معنی «زایش و زادروز» و تولد است. ایرانیان باستان بر این باورند که فردای شب یلدا با دمیدن خورشید، روزها بلندتر می شوند و تابش نور ایزدی فزونی می یابد. آخرین شب پاییز و اول زمستان را شب زایش مهر یا زایش خورشید نامیده اند و به همین علت به جشن و پایکوبی می پردازند.

  حتما بخوانید: شعر شب یلدایی کودکانه برای مدرسه با آهنگ

  در نتیجه شب یلدا بهانه ای است برای دور هم بودن. یلدا را می توان جشن گردهمایی و دورهمی های خانوادگی دانست. در این شب خاص خویشاوندان نزدیک در خانه بزرگ خانواده جمع شده و در سرمای آغازین فصل زمستان، با حضور گرم خود همه چیز را خاطره انگیز و به یاد ماندنی می کنند. در این شب خاص ما نیز دور هم جمع می شویم و با غذاها و میوه های رنگارنگ مخصوص این شب و فال حافظ خواندن و شب را به سحر می رسانیم. شب یلدا چه شب زیبا و فراموش نشدنی است»

  سخن آخر

  در این مقاله از وبسایت سلام دنیا سعی کردیم تا انشاء هایی با موضوع شب یلدا با مقدمه و نتیجه نوشته و در اختیارتان قرار دهیم. امیدوارم که از خواندن آنها لذت برده باشید. لطفا در بخش نظرات بنویسید که کدام انشاء را بیشتر از سایرین دوست داشتید.

  مقالات مرتبط:

  کاردستی شب یلدا با مقوا، نمد، وسایل دور ریختنی | کاردستی یلدا دخترانه و پسرانه برای مدرسه

  منبع مطلب : salamdonya.com

  موضوع انشاء در مورد شب یلدا

  موضوع انشاء در مورد شب یلدا و یک متن انشای زیبا در مورد شب یلدا یا شب چله که بلندترین شب سال نام دارد و ایده خوبی برای نوشتن انشا درباره شب یلدا است

  کلاس درسمقالات آموزشیمقالات آموزشی مدرسه

  موضوع انشاء در مورد شب یلدا

  به روز رسانی شده در آذر 19, 1398

  55116,785به اشتراک گذاریمجله اینترنتی دلخوشی: شب یلدا یکی دیگر از موضوعات جذاب و جالب برای نوشتن انشاء است. با اتمام فصل پاییز می توانید موضوع انشا درباره شب یلدا را انتخاب کنید و یک انشای زیبا در مورد شب یلدا بنویسید. در این مطلب یک نمونه انشاء درباره یلدا برای شما عزیزان آماده کرده ایم که می تواند ایده خوبی برای شما به منظور نوشتن انشا یلدا باشد. همچنین یک مقاله بسیار کامل و جامع به عنوان تحقیق شب یلدا و درباره آداب و رسوم شب یلدا در استان های مختلف ایران را مطالعه کنید و با آیین و فرهنگ شب یلدا در استان های ایران بیشتر آشنا شوید.

  حتما بخوانید:انشاء در مورد عید نوروزانشاء در مورد فصل پاییزانشاء در مورد فصل زمستانانشاء در مورد ماه رمضانانشاء در مورد جشن عید نوروزانشاء در مورد سیزده آبان و روز دانش آموز

  متن انشا درباره شب یلدا:

  شب یلدا بلندترین شب سال و آخرین شب از فصل پاییز است. یلدا را دختر پاییز می نامند. ایرانیان این شب را جشن می گیرند و جشن شب یلدا از دیرباز در فرهنگ ما ایرانیان جایگاه خاصی دارد. در این شب اقوام و دوستان و آشنایان گرد هم جمع می شوند و بلندترین شب سال را که مقدمۀ شروع زمستان نیز هست، جشن می گیرند. پدربزرگ ها و مادربزرگ ها برای نوه ها و کوچکترها از قصه های شب یلدا می گویند. همه از این دورهمی لذت می برند، می گویند و می خندند و فال حافظ می گیرند و به این بهانه فاتحه ای نیز نثار روح حافظ می کنند.

  در شب یلدا بچه ها لباس های مخصوص این شب که اغلب به رنگ های قرمز، سبز، زرد و نارنجی است به تن می کنند که یادآور رنگ های پاییزی و نمادهای شب یلدا مثل هندوانه، انار، خرمالو و برگ های زرد و نارنجی پاییزی اند.

  در این شب خوراکی هایی مثل هندوانه، انار، خرمالو، باقالی، آجیل، ازگیل، سیب و پرتقال و انواع کیک و شیرینی تهیه می شود و با این خوراکی ها از مهمانان پذیرایی می شود و با خوردن این میوه ها که نمادهای تابستان و پاییز هستند و حرارت و شادی و زایش را به یاد می آورند، به طور نمادین با تابستان و پاییز خداحافظی می کنند.

  معمولا در شب یلدا که آن را شب چله نیز می نامند، کوچکترها در منزل بزرگترهای فامیل جمع می شوند و بزرگترها میزبان کوچکترها هستند و مثل همیشه مهربانی خود را به کوچکترها ارزانی می کنند.

  در این شب بهتر است به بچه ها هدیه بدهیم و با گرمای خاطره ای خوش، آنها را راهی سرمای زمستان کنیم تا در تمام طول زمستان با یادآوری آن دلهایشان از شادی، لبریز از عشق و گرمی شود.

  یلدا بهانه ای است برای خوب بودن و چقدر خوب است که در این شب نیازمندان را نیز فراموش نکنیم و برای تهیۀ لوازم و خوراکی و لباس شب یلدا، از طریق خیریه ها و یا به طور مستقل مشارکت داشته باشیم و دل عزیزان نیازمند را نیز شاد کنیم. چرا که شادی واقعی، زمانی اتفاق می افتد که در شاد کردن دل دیگران نیز کوشیده باشیم و سهمی هرچند اندک داشته باشیم.

  برخی از خیرین در این شب سری به سرای سالمندان و مراکز بهزیستی می زنند و شادی شب یلدای خود را با عزیزانی که ساکن این مراکز هستند، تقسیم می کنند، برای آنها برنامه های شاد تدارک می بینند، هدیه می دهند و به دلهای خسته نور امید می پاشند.

  یلدا هرچند که طولانی باشد، مثل شب های دیگر سال می گذرد و تمام می شود و می رود که سال بعد دوباره بیاید! در این شب، شاد بودن و شادکردن را فراموش نکنیم. خوب بودن و خوبی کردن یادمان نرود و یادمان باشد عمر انسان فقط با همین خوبی کردن هاست که پربرکت و طولانی خواهد شد.

  اختصاصی مجله اینترنتی دلخوشی

  : امتیاز کاربران انشا انشا در مورد شب چله

  انشا در مورد شب یلدا

  انشا درباره شب یلدا

  انشا درباره شب یلدا برای دانش آموزان

  انشا درباره یلدا انشا شب یلدا انشا یلدا انشاء درباره شب چله شب چله شب یلدا متن انشا شب یلدا

  موضوع انشا در مورد شب چله

  موضوع انشا شب یلدا موضوع انشا یلدا

  55116,785به اشتراک گذاری

  WhatsApp Telegram Linkedin پست قبلی

  روغن آرگان و خواص حیرت انگیز دارویی آن را بشناسید

  پست بعدی

  دستگیری سارقان خودرو از پارکینگ مرزی چذابه

  ممکن است شما دوست داشته باشید

  کلاس درس

  انشا درباره زمستان – موضوع انشا توصیف زمستان

  کلاس درس

  انشا در مورد زمستان – انشای زیبای فصل برفی زمستان

  کلاس درس

  انشا درباره سیزده آبان و روز دانش آموز

  کلاس درس

  موضوع انشا در مورد جشن عید نوروز

  PREV NEXT 55 نظرات

  مبینا مهدیزاده ایلخچی می گوید

  2 سال پیش انشا خیلی خوب بود پاسخ دلخوشی می گوید 2 سال پیش سلام ممنون مبینای عزیز

  خوشحالیم که متن انشای شب یلدا رو دوست داشتید

  پاسخ علیرضا می گوید 2 سال پیش

  سلام ممنون بابت انشا خیلی خوب بود

  پاسخ دلخوشی می گوید 2 سال پیش سلام علیرضای عزیز

  سپاس از حضور گرم شما در سایت

  خوشحالیم که این انشا رو پسندید

  امیدوارم از مطالب بخش های مختلف سایت دلخوشی

  لذت ببرید پاسخ نادیا می گوید 2 سال پیش

  عالی بود و من خوشم اومد از این انشا

  پاسخ دلخوشی می گوید 2 سال پیش سلام نادیا جان

  خوشحالم عزیزم که این انشا براتون مفید بوده

  منبع مطلب : www.delkhoshi.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید