این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  امتحانات نوبت اول کی شروع می شود

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  امتحانات نوبت اول کی شروع می شود را از این سایت دریافت کنید.

  زمان و نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1400

  زمان و نحوه برگزاری امتحانات ترم اول مدارس 1400 - 1401 تکلیف برگزاری امتحانات نیمسال اول ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ تاریخ امتحانات دی ماه پایه ابتدایی و متوسطه اول و دوم

  زمان و نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1400 – 1401

  ایران مشاوره۴ نظرها

  سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

  تماس با مشاوران متخصص مدارس از طریق تلفن ثابت از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

  تماس از سراسر کشور : 9099071647

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید

  در دو سال اخیر، شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان موجب تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی شده است اما بر اساس تدابیری که برای تداوم آموزش دانش آموزان در نظر گرفته شده بود، محصلین در طی این تعطیلات با پیگیری دروس خود از طریق تلویزیون و شبکه های مجازی مانند برنامه شاد، در ارزشیابی پایان ترم که در مناطق مختلف و برای هر کدام از مقاطع به صورت متفاوت برگزار گشت شرکت نمودند.

  اما با توجه به این که تصمیمات وزارت آموزش و پرورش مبنی بر حضوری شدن مدارس در نیمسال اول سال تحصیلی 1400 – 1401 در بسیاری از نقاط کشور می باشد، اکنون با این پرسش مواجه هستیم که امتحانات پایان ترم در نوبت اول سال جاری به چه صورت برگزار خواهند شد؟ چه شرایطی باید فراهم شود تا ارزشیابی دی ماه با حضور دانش آموزان در مدارس انجام گیرد؟

  امتحانات پایانترم تحصیلی نیمسال اول دانش آموزان از پنج شنبه ۲ دی ماه آغاز خواهد شد.

  زمان برگزاری امتحانات مدارس 1400 – 1401

  همان طور که می دانید در چند ترم گذشته، امتحانات مدارس در بیشتر مناطق که از نظر گسترش ویروس کرونا در وضعیت مناسبی قرار نداشتند، به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان به صورت آنلاین برگزار شدند.

  ابتدایی

  در سال جاری با توجه به اخبار منتشر شده که زمان بازگشایی مدارس در سال 1400 را برای مقاطع ابتدایی و اول متوسطه در ابتدای آذر ماه در نظر گرفته اند، می توان پیش بینی کرد که در نتیجه حضوری شدن کلاس ها، امتحانات نیز برای انتهای نوبت اول به صورت حضوری برگزار شوند. ضمن این که وزارت آموزش و پرورش نیز تصمیم گیری درخصوص نحوه بازگشایی و اجرای امتحانات را بر عهده شورای مدارس قرار داده است اما تاکید بیشتری بر فراهم سازی بسترهای لازم جهت برگزاری ارزشیابی حضوری وجود دارد.

  به طور کلی می توان گفت دانش آموزان پایه های اول، دوم و ششم ابتدایی به صورت کیفی (توصیفی) و دانش آموزان مقاطع سوم، چهارم و پنجم بر اساس فعالیت های آموزشی در طول ترم مورد سنجش قرار می گیرند.

  در رابطه با زمانبدی امتحانات پایان ترم نوبت اول سال تحصیلی جاری نیز هنوز اطلاع رسانی مشخصی صورت نگرفته است اما انتظار می رود هر مدرسه مطابق با روند هر ساله خود، برنامه امتحانی را تنظیم نموده و در اختیار دانش آموزان قرار دهد. اخبار دقیق تر پیرامون این موضوع، به محض انتشار از طریق همین مقاله و نیز کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره منتشر می گردد.

  متوسطه اول

  با توجه به نظر آموزش و پرورش، یادگیری در وضعیت شیوع بیماری کرونا دچار آفت پنهان افت تحصیلی دانش آموزان شده و برای مبارزه با این آفت می بایست اقدامات جدی صورت بگیرد. اما در حال حاضر برنامه این وزارتخانه برای تاریخ برگزاری امتحانات متوسطه اول اعلام نشده است.

  متوسطه دوم

  مدارس دوره دوم متوسطه در بسیاری از نقاط کشور از نیمه آبان ماه آموزش حضوری خود را آغاز کرده اند. مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش در قالب یک شیوه نامه به انتشار برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم روزانه و بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته‌های شاخه نظری دوره دوم متوسطه در نوبت امتحانی دی ماه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ پرداخته است.

  مطابق با این اطلاعیه، امتحانات نهایی دی ماه سال تحصیلی جاری پایه دوازدهم از روز پنجشنبه مورخ 2 دی ماه آغاز شده و تا 27 دی ماه ادامه خواهد داشت. دانش آموزان هر رشته می بایست مطابق با جداول زیر در تاریخ تعیین شده امتحانات خود را سپری نمایند.

  برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم دوره متوسطه دوم رشته ریاضی فیزیک 1400 – 1401عنوان امتحان تاریخ امتحان

  تعلیمات دینی 3 (دینی، اخلاق و قرآن) پنجشنبه 2 دی ماه 1400

  حسابان 2 دوشنبه 6 دی ماه 1400

  هندسه 3 چهارشنبه 8 دی ماه 1400

  فیزیک 3 شنبه 11 دی ماه 1400

  سلامت و بهداشت دوشنبه 13 دی ماه 1400

  فارسی 3 چهارشنبه 15 دی ماه 1400

  شیمی 3 شنبه 18 دی ماه 1400

  زبان خارجی 3 دوشنبه 20 دی ماه 1400

  عربی زبان قرآن 3 چهارشنبه 22 دی ماه 1400

  علوم اجتماعی شنبه 25 دی ماه 1400

  ریاضیات گسسته دوشنبه 27 دی ماه 1400

  برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم دوره متوسطه دوم رشته تجربی 1400 – 1401عنوان امتحان تاریخ امتحان

  تعلیمات دینی 3 (دینی، اخلاق و قرآن) پنجشنبه 2 دی ماه 1400

  زیست شناسی 3 دوشنبه 6 دی ماه 1400

  ریاضی 3 چهارشنبه 8 دی ماه 1400

  فیزیک 3 شنبه 11 دی ماه 1400

  سلامت و بهداشت دوشنبه 13 دی ماه 1400

  فارسی 3 چهارشنبه 15 دی ماه 1400

  شیمی 3 شنبه 18 دی ماه 1400

  زبان خارجی 3 دوشنبه 20 دی ماه 1400

  عربی زبان قرآن 3 چهارشنبه 22 دی ماه 1400

  علوم اجتماعی شنبه 25 دی ماه 1400

  برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم دوره متوسطه دوم رشته ادبیات و علوم انسانی 1400 – 1401عنوان امتحان تاریخ امتحان

  تعلیمات دینی 3 (دینی، اخلاق و قرآن) پنجشنبه 2 دی ماه 1400

  علوم و فنون ادبی 3 دوشنبه 6 دی ماه 1400

  جغرافیا 3 چهارشنبه 8 دی ماه 1400

  فلسفه 2 شنبه 11 دی ماه 1400

  سلامت و بهداشت دوشنبه 13 دی ماه 1400

  فارسی 3 چهارشنبه 15 دی ماه 1400

  عربی 3 (زبان تخصصی) شنبه 18 دی ماه 1400

  زبان خارجی 3 دوشنبه 20 دی ماه 1400

  تاریخ 3 چهارشنبه 22 دی ماه 1400

  جامعه شناسی شنبه 25 دی ماه 1400

  برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم دوره متوسطه دوم رشته علوم و معارف اسلامی 1400 – 1401عنوان امتحان تاریخ امتحان

  علوم و معارف قرآنی 3 پنجشنبه 2 دی ماه 1400

  منبع مطلب : iranmoshavere.com

  زمان برگزاری امتحانات مدارس ۱۴۰۱

  در این مقاله هیوا، زمان برگزاری امتحانات مدارس در خرداد ماه ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ بررسی شده و جزئیات این امتحانات در همه مقاطع تحصیلی به طور کامل توضیح داده شده است.

  زمان برگزاری امتحانات مدارس

  هر سال زمان برگزاری و تاریخ دقیق امتحانات نیمه دوم مدارس اوایل خرداد ماه آغاز می شود و تا آخر همان ماه ادامه دارد. حضوری یا غیر حضوری بودن امتحانات سال تحصیلی 1400 - 1401 بر اساس اطلاعیه های ستاد کرونا به وزارت آموزش و پرورش و مدارس در کلیه مقاطع ابلاغ می شود. امتحانات مدارس از اول خرداد آغاغز و تا انتهای خرداد ادامه خواهد داشت.

  برای مشاوره زمان برگزاری امتحانات مدارس 1401

  برای مشاوره زمان برگزاری امتحانات مدارس 1401

  روند برگزاری امتحانات مدارس به این صورت است که هر ساله در زمان تعیین شده دانش آموزان در محل برگزاری امتحان حاضر شده و سوالات مربوطه را پاسخ می دهند. با توجه به شرایط به وجود آمده به علت شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی این روند برگزاری شامل تغییرات زیادی شده است. با این وجود وزارت آموزش و پرورش خبر از برگزاری حضوری امتحانات خرداد ماه مدارس داده است.

  ابلاغیه ای که توسط آموزش و پرورش منتشر شده، اعلام می کند که به احتمال زیاد امتحانات خرداد ماه امسال حضوری است، اما شرایط هر مقطع برای این امتحانات متفاوت است و دانش آموزان هر پایه نسبت به اهمیت مقطع، امتحانات برای آن ها به صورت حضوری و یا غیرحضوری برگزار خواهد شد.

  امتحانات نیمسال دوم تحصیلی 1400 - 1401 از ابتدای خرداد آغاز شده و به صورت حضوری برگزار می شود.

  با توجه به این که زمان برگزاری امتحانات مدارس و برنامه ریزی برای تمرین و مطالعه دروس امتحانی برای دانش آموزان و خانواده های آن ها از اهمیت ویژه و زیادی برخوردار است و همچنین تحت شرایط کرونا گذراندن این دوران برای والدین و دانش آموزان بسیار استرس زا خواهد بود، از این رو قصد داریم در این مقاله درباره زمان برگزاری امتحانات خرداد ماه در همه مقاطع اطلاعاتی را ارائه دهیم.

  زمان برگزاری امتحانات تمام مقاطع خرداد ماه ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

  امتحانات خرداد ماه تمامی مقاطع و پایه های تحصیلی معمولا در اوایل خرداد ماه برگزار می شود و سوالات شامل یک دوم دروس و مطالب کتاب های درسی هر پایه تحصیلی می باشد. با توجه به تعداد و حجم دروس هر پایه تحصیلی، میزان زمان بندی امتحانات خرداد ماه متفاوت خواهد بود، اما با این وجود بر اساس اطلاعیه صادر شده، امتحانات تمامی مقاطع تحصیلی از ابتدای خرداد ماه ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ آغاز گشته و حداکثر تا اواخر همین ماه ادامه داشته باشد.امتحانات خرداد ماه تمامی مقاطع ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ از ابتدای خرداد ماه برگزار خواهد شد.

  برای دریافت به موقع اخبار و اطلاعات مربوط به برنامه امتحانات نهایی، می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

  بیشتر بخوانید: برنامه امتحانات نهایی

  زمان برگزاری امتحانات دوره ابتدایی خرداد ماه ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

  امتحانات خرداد ماه 1400 - 1401 برای دانش آموزان مقطع ابتدایی به دلیل اهمیت زیادی که در معدل دارند بسیار حائز اهمیت است. این امتحانات معمولا در خرداد ماه برگزار می شوند و حجم دانشی کل کتاب های درسی است که در طول سال تدریس شده است در این امتحانات به چالش کشیده خواهد شد. زمان برگزاری امتحانات ابتدایی همانند سال های گذشته، از اوایل خرداد ماه 1401 می باشد.

  در دوره اول ابتدایی (پایه های اول-دوم-سوم) در دو درس فارسی و ریاضی و در دوره دوم ابتدایی (پایه های چهارم- پنجم) در دروس فارسی، ریاضی و علوم و پایه ششم در کلیه دروس علاوه بر ابزارهای مختلف ارزشیابی کیفی-توصیفی، در پایان سال تحصیلی آزمون های کتبی برگزار می شود.

  بازه زمانی برگزاری آزمون های کتبی در تمامی پایه ها از روز یکشنبه یکم تا روز پنج شنبه دوازدهم خرداد ماه 1401 خواهد بود و تصمیم گیری در خصوص بازه زمانی آزمون ها در مناطق گرمسیری، بر عهده ستاد امتحانات هر استان است.

  برای دسترسی به سوالات امتحانی مقاطع مختلف تحصیلی و دریافت آن ها به صورت رایگان می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

  بیشتر بخوانید: سوالات امتحانی

  زمان و برگزاری امتحانات دوره متوسطه خرداد ماه ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

  زمان بندی امتحانات خرداد ماه ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ بر اساس تغییرات پیش روی روند تحصیلی و آموزشی مدارس و آمادگی شرایط لازم جهت برگزاری امتحانات انجام خواهد گرفت. بنابراین زمان برگزاری امتحانات به غیر از امتحانات نهایی، بر عهده مدارس است. بنابر تجربه سال های گذشته، زمان برگزاری امتحانات مدارس متوسطه از اوایل خرداد ماه آغاز شده و تا پایان همان ماه ادامه دارد.برگزاری امتحانات دوره متوسطه اول خرداد ماه 1400 - 1401

  در ادامه این مقاله توضیحاتی برای دانش آموزان پایه هفتم، هشتم و نهم در مقطع تحصیلی متوسطه اول در رابطه با برگزاری امتحانات ارائه شده است، دانش آموزان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ادامه مقاله را مطالعه نمایند. همچنین، این دانش آموزان می توانند قبل از برگزاری امتحانات از بارم بندی امتحانات پایه هفتم، هشتم و نهم مطلع شده تا از اهمیت هر بخش کتاب درسی آگاه شوند.

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید