این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اختلاف ساعت تهران و استانبول

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اختلاف ساعت تهران و استانبول را از این سایت دریافت کنید.

  اختلاف ساعت ایران و ترکیه

  نمایش ساعت ترکیه و نمایش ساعت ایران و همچنین اختلاف ساعت تهران-استانبول که معمولا در اغلب اوقات یک ساعت و نیم می باشد اما در برخی مواقع به نیم ساعت کاهش می یابد

  اختلاف ساعت ایران و ترکیه

  📅 بروزرسانی : ۷ آبان ۱۴۰۱ بازدید : 111843

  ساعت ترکیه ساعت استانبول

  تفاوت ساعت ترکیه با ایران

  ساعت به وقت ترکیه

  تاریخ امروز ترکیه

  25 نوامبر 2022

  تاریخ امروز ترکیه 25 نوامبر 2022 ساعت به وقت ایران

  تاریخ امروز ایران

  تاریخ امروز ایران 4 آذر 01

  اختلاف ساعت ایران و ترکیه برای همه هموطنانی که با کشور ترکیه در ارتباط هستند مهم است. از آنجایی که کشور ترکیه یکی از همسایگان ایران می باشد در سال های اخیر بسیار مورد توجه توریستان و گردشگران ایرانی قرار گرفته است و همواره یکی از اولویت ها برای سفر با تور بوده است، از این رو با توجه به حجم مسافرانی که از ایران به ترکیه سفر می کنند اختلاف ساعت این دو کشور بسیار مهم می باشد، قرارهای کاری نیز می تواند بر مهم بودن این اختلاف ساعت بیافزاید، پس با ما تا پایان همراه باشید تا از اختلاف ساعت ایران و ترکیه آگاه شوید.

  ساعت ترکیه

  اگر نیاز به دانستن ساعت به وقت ترکیه و  تنظیم ساعت خود با ساعت ترکیه هستید، زمان نمایش داده شده در ابتدای صفحه وب سایت، ساعت دقیق ترکیه را به شما نشان می دهد. این ساعت از منبع رسمی زمان ترکیه گرفته شده است. بنابراین می توانید ساعت خود را بر اساس همین زمان تنظیم کنید. ساعت ترکیه در کلیه شهرها یکسان می باشد. و فرقی نمی کند شما به ساعت استانبول نیاز دارید و می خواهید تماس بگیرید یا ساعت ازمیر و یا سایر شهرها. بنابراین همین ساعت ابتدای صفحه می تواند شما را در دانستن ساعت دقیق کشور ترکیه کمک نماید.

  @[email protected]#=img=#

  تفاوت ساعت ترکیه با ایران

  تفاوت ساعت تهران و استانبول معمولا در بیشتر اوقات یک ساعت و نیم می باشد اما در برخی مواقع این اختلاف به بیشترین حد خود یعنی دو ساعت و نیم می رسد و حداقل اختلافی که بین این دو کشور وجود دارد نیم ساعت می باشد، به طوری که در ابتدای فروردین ماه با جلو رفتن ساعت ایران، اختلاف ساعت ایران و ترکیه به دو ساعت و نیم می رسد اما نکته ای جالب در سال رقم میخورد که این اختلاف زیاد طول نمی کشد و پس از هشت روز در تاریخ هشت فروردین (28 مارس) ساعت ترکیه نیز یک ساعت به جلو کشیده می شود و اختلاف دوباره به همان یک ساعت و نیم باز می گردد. از طرفی در ابتدای مهر ماه که ساعت ایران به حالت اولیه خود باز می گردد و یک ساعت به عقب کشیده می شود، اختلاف ساعت ایران با ترکیه نیم ساعت می باشد که این نیز مداوم نبوده و در تاریخ 3 آبان ماه (25 اکتبر) به حالت اولیه خود یعنی همان یک ساعت و نیم باز می گردد. همانطور که می دانید پذیرش هتل ها در سراسر جهان ساعت 2 می باشد، از این رو بسیار حائز اهمیت است که هنگام سفر از اختلاف ساعت مبدا و مقصد مطلع شده و با ساعت مقصد هماهنگ شوید، این نکته شامل گردشگران تور ترکیه نیز می شود،

  تور ترکیه - بهترین قیمت برای تور ترکیه + بهترین خدمات و خریدی مطمعن در لحظه آخر | هوایی ✈️ و زمینی 🚌

  ساعت به وقت استانبول

  ساعت استانبول با ساعت ترکیه یکسان است. برای دانستن ساعت به وقت استانبول نیاز است بدانید اختلاف ساعت تهران و استانبول در مواقع مختلف سال یکسان نیست. این اختلاف ساعت در بازه  نیم ساعت الی دو ساعت و نیم می باشد. از تاریخ 1 فروردین (20 مارس) الی 8 فروردین (28 مارس) به مدت 8 روز با توجه به جلو رفتن یک ساعته ساعت ایران این خلاف ساعت به ماکزیمم اختلاف خود یعنی  دو ساعت و نیم می رسد.

  اما در تاریخ 8 فروردین و با توجه به جلو آمدن یک ساعته ، ساعت ترکیه ای اختلاف زمانی به یک ساعت و نیم می رسد.این اختلاف تا 1 مهر ماه (22 سپتامبر)  باقی می ماند که در این تاریخ ساعت ایران یک ساعت به عقب کشیده شده و اختلاف زمانی تهران و استانبول به نیم ساعت (مینیمم اختلاف) می رسد.

  اختلاف ساعت نیم ساعته 32 روز پاربرجاست، تا در تاریخ 3 آبان معادل 25 اکتبر ساعت ترکیه یک ساعت به عقب رفته و اختلاف ساعتی تهران و استانبول بار دیگر به یک ساعت و نیم می رسد.

  از تاریخ 1 فروردین (20 مارسی) الی 8 فروردین (28 مارس)⬅️ دو و نیم ساعت

  از تاریخ 1 مهر(22 سپتامبر)الی 3 آبان(25 اکتبر)⬅️ نیم ساعت

  در مابقی سال⬅️ یک و نیم ساعت

  از دیگر مواردی که باید در سفر به ترکیه به آن ها توجه کرد می توان به واحد پول ترکیه و آب و هوای ترکیه اشاره کرد، گردشگران تور استانبول می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در رابطه با کشور ترکیه مقاله هایی همچون راهنمای سفر به استانبول، بهترین زمان سفر به استانبول، استانبول کارت، جاهای دیدنی استانبول، ارزانترین فصل سفر به استانبول مطالعه نمایند و آگاهی هر چه بیشتر به این شهر دیدنی سفر کنند، گفتنی است فاصله هوایی تهران تا استانبول 2043 کیلومتر می باشد که حدود 3 ساعت پرواز است.

  تور استانبول - تور ارزان استانبول را با قیمت های باورنکردنی بخرید.

  گزارش مشکل

  سوالات متداول اختلاف ساعت ایران و ترکیه

  ساعت ترکیه از نظر زمانی از ایران عقب تر می باشد. تفاوت ساعت ترکیه با ایران در زمان های مختلف سال بین نیم ساعت تا دو و نیم ساعت می باشد ولی در اکثر مواقع یک و نیم ساعت است.

  از تاریخ یک فروردین (20 مارس) الی 8 فروردین (28 مارس) : دو و نیم ساعت

  از تاریخ یک مهر (22 سپتامبر)الی 3 آبان (25 اکتبر): نیم ساعت

  در مابقی سال : یک و نیم ساعت

  تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

  لحظه آخر اطلاعات مفید

  اختلاف ساعت ایران و ترکیه

  امتیاز 5 از 5 | از بین 159 کاربران به اختلاف ساعت ایران و ترکیه

  منبع مطلب : lahzeakhar.com

  اختلاف ساعت ایران و ترکیه

  اختلاف ساعت ایران و ترکیه | در این مقاله به بررسی میزان اختلاف ساعت بین کشور ایران و ترکیه پرداختیم| آسیاملک

  اختلاف ساعت ایران و ترکیه

  اختلاف ساعت ایران و ترکیه و اطلاع از آن با توجه به اینکه کشور ترکیه و شهرهای فوق العاده آن هدف بسیاری از افراد برای سفر یا مهاجرت است، بسیار با اهمیت می باشد. مسلماً همانطور که می دانید، کشور ترکیه به عنوان یکی از برترین کشورها از بعد گردشگری و تفریحی است و در طول سال، مسافران و گردشگران زیادی از آن بازدید کرده و مهاجران بسیاری زندگی جدید خود را در آن آغاز می کنند.

  تعداد زیادی از مهاجران از طریق خرید ملک در استانبول و یا سایر شهرهای ترکیه، اقامت و پاسپورت این کشور را دریافت می کنند. تسهیلاتی که دولت ترکیه برای خریداران خارجی ایجاد کرده، باعث شده تا از سراسر جهان سرمایه گذاران زیادی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بخش املاک این کشور باشند.

  اگر شما هم از طریق روش خرید ملک در ترکیه، قصد دریافت اقامت این کشور را دارید، باید اختلاف ساعت ایران و استانبول را بدانید. در این مواقع همیشه سؤالاتی تحت عنوان الان ترکیه شبه یا روز؟ ساعت ترکیه الان چنده؟ و… برای افراد پیش می‌آید که در ادامه پاسخ تمام این پرسش‌ها را می‌دهیم.

  اختلاف ساعت ایران با ترکیه چقدر است

  حال به این سؤال می رسیم که اختلاف ساعت ایران با ترکیه چقدر است؟ این اختلاف ساعت در بیشترین حالت ممکن ۲ ساعت و نیم، سپس ۱ ساعت و نیم و در کمترین حالت، نیم ساعت است. حال چگونه این اختلاف ساعت بین ایران و ترکیه ایجاد شده و چرا ۳ شکل مختلف دارد؟

  اختلاف ساعت تهران و استانبول، به عنوان پایتخت های ایران و ترکیه، به طور معمول و در بیشتر اوقات سال، ۱ ساعت و نیم است. اما در ابتدای فرودین ماه که ساعت ایرانیان ۱ ساعت به جلو می رود، اختلاف ساعت ایران و ترکیه به ۲ ساعت و نیم می رسد. اما این تفاوت در ۸ فروردین (۲۸ مارس) تغییر می کند و ساعت ترکیه هم ۱ ساعت به جلو کشیده می شود. در این حالت مجدد تفاوت زمان به ۱ ساعت و نیم می رسد.

  اختلاف ساعت ایران و ترکیه در این حالت تا ۱ مهر (۲۳ سپتامبر) ادامه دارد. در این تاریخ، ساعت ایران ۱ ساعت عقب کشیده می شود و تفاوت زمانی بین این دو کشور به نیم ساعت می رسد. این اختلاف نیم ساعته، ۳۲ روز پابرجاست، تا جایی که در تاریخ ۳ آبان (۲۵ اکتبر) ساعت ترکیه نیز ۱ ساعت عقب کشیده می شود.

  اختلاف ساعت ایران و استانبول

  لیست زیر مواردی که بالاتر به آن اشاره کردیم را به طور خلاصه نشان می‌دهد:

  ۱ فروردین (۲۰ مارس) الی ۸ فروردین (۲۸ مارس) اختلاف ساعت، دو ساعت و نیم

  ۱ مهر (۲۲ سپتامبر) الی ۳ آبان (۲۵ اکتبر) اختلاف ساعت، نیم ساعت

  مابقی سال هم اختلاف ساعت، یک ساعت و نیم

  حال که با اختلاف ساعت ایران و ترکیه آشنا شدید به راحتی می توانید به قرارهای کاری خود، رزرو هتل و دیگر برنامه هایتان بپردازید. سؤالی که معمولا برای بسیاری از مردم به وجود آمده، این است که ساعت ترکیه الان چنده؟ و ما امروز در این مقاله سعی کردیم تا پاسخی شفاف و روشن برای آن به شما ارائه دهیم. به دلیل ایجاد تغییرات در ساعات دو کشور، بعضا افراد زیادی به مشکلات بسیاری بر می خورند. پس از مطالعه این مقاله، شما به هیچ عنوان در زمان‌بندی کارهایتان، به چالش بر نخواهید خورد.

  تقویم ترکیه ۲۰۲۲ و تعطیلات آن

  آشنایی با مناسبت های ملی در ترکیه

  منبع مطلب : asiamelk.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید