این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آنتن اکتیو تلویزیون چیست

  آنتن اکتیو تلویزیون چیست را از این سایت دریافت کنید.

  آنتن تلویزیون،خرید آنتن دیجیتال،رومیزی و هوایی[26آبان1400]

  آنتن تلویزیون، برای کسب اطلاعات بیشتر و به روز در مورد قیمت و خرید بهترین آنتن تلویزیون دیجیتال ، رومیزی و هوایی این پست را کامل بخوانید.

  آنتن تلویزیون،خرید آنتن دیجیتال،رومیزی و هوایی[۲۶آبان۱۴۰۰]

  مجله آنلاین لوازم خانگی ما ۲۷ آبان ۱۴۰۰ لوازم صوتی و تصویری, لیست محصولات نظری بدهید 1,844 بازدید

  آنتن تلویزیون وسیله ای ضروری برای هر خانه ای است.برای تماشای شبکه های سراسری و استانی صدا و سیما شما می توانید از یک آنتن به همراه ستاپ باکس استفاده کنید.البته بیشتر تلویزیون های جدید خودشان تیونر داخلی دارند و نیازی به ستاپ باکس ندارند.در این پس اطلاعات جامع و کاملی در مورد قیمت و خرید انواع آنتن های تلویزیون شامل دیجیتال ، رومیزی و هوایی ارائه خواهد شد. قبل از معرفی آنتن ها ی پرفروش ابتدا اطلاعاتی در مورد آنها ارائه می شود.

  فیلم اشتباهات تنظیم آنتن

  فیلم اشتباهات تنظیم آنتن آنتن چیست؟

  آنتن وسیله ای مخابراتی است که در آن سیگنالهای الکتریکی به امواج الکترومغناطیسی در حالت فرستندگی و تبدیل امواج التکرومغناطیسی به سیگنالهای الکتریکی در حالت گیرندگی تبدیل می شود. همان طور که می دانید، امواج تلویزیونی در قالب صدا و نور روی آنتن فرستاده می شوند، این امواج با طول موج های مختلف در اطراف شما در حال حرکت هستند، تلویزیون نمی تواند این امواج را همان گونه که فرستاده می شوند، دریافت کند، و به وسیله ای به نام آنتن تلویزیون دارد، آنتن تلویزیون این امواج را دریافت کرده و تبدیل به امواجی می کند که تلویزیون بتواند از آن استفاده کند.

  انواع آنتن برای مصارف خانگی

  آنتن هوایی ثابت هوایی گردان آنتن رومیزی

  آنتن هوایی ثابت

  این آنتن برای جاهایی استفاده می شود که سیگنال نسبتا قوی است و نیازی به چرخش آنتن برای پیدا کردن سیگنال با سطح کیفیت‌ بهتر نیست استفاده می‌شود. این آنتن ها را بعد از نصب ، جهت شان را باید تنظیم کرد و بعد از تنظیم جهت آنتن آنها را ثابت کرد.

  آنتن هوایی گردان

  اگر در جایی سیگنال ضعیف باشد از آنتن هوایی گردان استفاده می‌شود که برای پیدا کردن فرکانسهای مختلف نیاز به گردش آنتن وجود دارد. جهت این آنتن ها را می‌توان به صورت اتوماتیک یا دستی تنظیم نمود که بالطبع نمونه های اتوماتیک گرانتر هستند.

  آنتن رو میزی

  آنتن رومیزی در داخل ساختمان و یا آپارتمان استفاده می شود. در ساختمان‌های بلند و در طبقات بالای آپارتمان‌ها و برج‌ها که معمولا قدرت سیگنال دهی امواج بالا است می‌توان از این آنتن استفاده کرد. عمده ترین مزیت این آنتن ها این است که به علت نصب در داخل و نزدیک به تلویزیون، تنظیمات آنها بسیار راحت است.

  اصطلاحات آنتن

  گین آنتن

  در الکترومغناطیس و انتشار امواج، بهرهٔ توان آنتن (به انگلیسی: Antenna Power Gain)، یا ساده‌تر، بهرۀ آنتن، یکی از ویژگی‌های اساسی آنتن است که بازده الکتریکی آنتن (به انگلیسی: electrical efficiency) و جهت‌داری (به انگلیسی: Directivity) آن را در قالب یک پارامتر (یک عدد) ترکیب می‌کند؛ بازده الکتریکی آنتن، نسبت توان تابش‌‌شده از آنتن (یه صورت امواج الکترومغناطیسی) به توان الکتریکی داده‌شده به آنتن است، و جهت‌داری آنتن، توان تابشی‌ آنتن در جهتی مشخص در فضا را نشان می‌دهد. وقتی جهت مشخصی در نظر نباشد، بهرۀ آنتن به بیشترین مقدار آن اشاره می‌کند، و وقتی بهره آنتن به صورت تابعی از جهت انتشار در فضا بیان شود، الگوی تابشی آنتن (پترن آنتن) به دست می‌آید.برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

  آنتن آکتیو چیست؟

  یک آنتن فعال از قطعات فعال الکترونیکی، مانند ترانزیستور یا مدارت تقویت کننده چند مرحله ای تشکیل شده است.این نوع آنتن ها معمولا با استفاده از قطعات غیرفعال الکترونیکی مانند خازن ها و سلف ها طراحی می شوند ،که وظیفه اصلی مدارات غیرفعال الکترونیکی محدود کردن دامنه فرکانس تقویت شده می باشد وقسمت بعدی خود انتن هست که می تواند از انواع آنتن های امنی ،یاگی و جهت دار باشند. دراین نوع مدارات معمولا از ترانزیستورهای نوع FET استفاده می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

  آنتن پسیو چیست؟

  آنتن های غیرفعال یا پسیو آنتن هایی هستند که هیچ تقویتی ندارند. آنتن‌های GPS غیرفعال دارای تقویت‌کننده نویز کم یا پایین نیستند و برای برنامه‌هایی که به فاصله کوتاهی بین گیرنده و آنتن نیاز دارند، مناسب‌تر هستند. آنتن های غیرفعال به یک LNA روی گیرنده نیاز دارند. آنتن‌های غیرفعال مانند محدوده وصله GPS ما معمولاً مستقیماً در صفحه زمین نزدیک ماژول استفاده می‌شوند.

  دیپلکسر آنتن چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟

  دیپلکسر diplexer یک دستگاه پسیو است که انواع دامنه های فرکانسی را پیاده سازی می کند . به عنوان مثال دو پورت L و H به یک پورت سوم S متصل می شوند. سیگنال ها در پورت های L و H اشعه باند فرکانس های غیر مجزا را دارند. در نتیجه، سیگنال های L و H می توانند در بندر S بدون دخالت در یکدیگر همسو باشند.

  به طور معمول سیگنال در پورت L یک باند فرکانس پایین و سیگنال در پورت H یک باند فرکانس بالاتر را اشغال می کند. در این وضعیت دیپلکسر diplexer متشکل از یک فیلتر پایین گذر فیلتر متصل پورت L و S و پورت اتصال بالا H و S است. در حالت مطلوب، تمام قدرت سیگنال پایین پورت در پورت L به پورت S منتقل می شود و بلعکس تمام قدرت سیگنال باند پهن در پورت H به پورت S منتقل می شود .همچنین در حالت ایده آل جداسازی سیگنال ها کامل انجام می شود. هیچ یک از سیگنال های کم باند از پورت L به پورت H منتقل نمی شود. در دنیای واقعی، برخی از قدرت ها گم می شوند و برخی از قدرت سیگنال به پورت اشتباه نفوذ می کنند.

  کابل کواکسیال چیست؟

  کابل کواَکسیال یا هم‌محور کابلیست با مغز رسانا مثل مس که با پوشش عایق نارسانای منعطفی محصور شده‌است؛ روی این لایهٔ منعطف نیز لایهٔ رسانای نازکی مثل رشته های نازک مس به هم بافته شده‌است. هدف از این لایه رسانای خارجی جلوگیری از نفوذ نویز‌های محیط اطراف کابل می‌باشد. همهٔ این اجزا، در داخل عایق دیگری جاسازی شده‌اند.

  این کابل‌ها دارای امپدانس مخصوص به خود هستند. مثلاً کابل ۵۰ اهمی یا ۷۵ اهمی. کابل مورد استفاده در آنتن تلویزیون‌ همگی از نوع کواکسیال ۷۵ اهمی هستند. اگر به بدنه آن‌ها دقت کرده باشید، امپدانس و برخی اصطلاحات دیگر آن نوشته شده‌است. یکی از مشخصات بارز کابل هم‌محور این است که هیچ نویزی نمی‌تواند در طول خط انتقال وارد آن شود، یعنی موج انتقالی کاملاً شیلد و محافظت می‌شود.برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

  ساختار ، طول و جنس آنتن

  منبع مطلب : ourhomeappliances.ir

  مشخصات، قیمت و خرید آنتن هوایی اکتیو استارست مدل SR

  خرید اینترنتی آنتن هوایی اکتیو استارست مدل SR-A10000 و قیمت انواع آنتن استارست از فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا. جدیدترین مدل‌های آنتن استارست با بهترین قیمت در دیجی‌کالا

  آنتن هوایی اکتیو استارست مدل SR-A10000

  ۴ (۱۱۰) ۸۳ دیدگاه ۱۰ پرسش

  ۷۹% (۵۰ نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده اند

  ویژگی‌ها جنس بدنه : پلاستیک

  گزارش نادرستی مشخصات

  ارسال رایگان سفارش‌ها برای اعضای دیجی‌پلاس

  هزینه ارسال به سراسر ایران برای کاربران غیر دیجی‌پلاس فقط ۲۰ هزار تومان

  ناموجود

  این کالا فعلا موجود نیست اما می‌توانید زنگوله را بزنید تا به محض موجود شدن، به شما خبر دهیم

  منبع مطلب : www.digikala.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  2

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید