این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آمادگی در برابر زلزله pdf

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آمادگی در برابر زلزله pdf را از این سایت دریافت کنید.

  راهنمای آشنایی با اقدامات لازم برای آمادگی در برابر زلزله

  یک راهنمای موثر برای آمادگی در برابر زلزله 

  راهنمای آشنایی با اقدامات لازم برای آمادگی در برابر زلزله

  تاریخ انتشار: ۱ سال پیش دسته بندی: مقالات آموزشی

  زلزله از جمله حوادث طبیعی است که بدون هشدار قبلی در هر زمان و مکان روی می‌دهد و در صورت آماده نبودن جامعه در برابر آن می‌تواند علاوه بر ایجاد آسیب و خسارت به زیرساخت‌ها، صدمات و تلفات بسیار زیادی وارد کند. آمادگی هر فرد در برابر وقوع زلزله، در حفظ سلامت وی و کاهش خسارات ناشی از آن مؤثر است. جمعیت هلال‌احمر بر اساس رسالت و تکلیف قانونی خود، آموزش‌ آحاد جامعه و افزایش آگاهی‌های عمومی، به‌منظور کاهش خطرپذیری و افزایش تاب‌آوری مردم در برابر حوادث و سوانح را در دستور کار خود قرار داده است.

  معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر به‌عنوان متولی امر آموزش همگانی درصدد است با تهیه و تولید دست نامه‌ها در حوزه مخاطرات به‌ویژه زلزله گامی جهت حساس سازی و ارتقای آگاهی‌های عموم مردم به‌منظور کاهش آسیب‌پذیری آنان در برابر وقوع مخاطرات بردارد. در جمع‌آوری مطالب این دست نامه از منابع علمی معتبر، ظرفیت علمی متخصصان و صاحب‌نظران جمعیت و سایر سازمان‌های مرتبط استفاده شد، تا آموزش‌های ضروری و کاربردی درزمینۀ اقدامات ایمنی و محافظتی در برابر وقوع زلزله، با زبانی ساده و قابل‌فهم به‌صورت راهنمایی فشرده و کوتاه به عموم مردم ارائه شود. امید است مخاطبان با مطالعه این راهنما بتواند اطلاعات لازم و کافی در زمینه‌های آمادگی در برابر وقوع زلزله را به دست آورده و با بکار بستن دانش و اطلاعات کسب‌شده گامی در جهت آمادگی خود و اعضای خانواده بردارند.

  فایل word فایل PDF

  تهیه شده توسط: معصومه یاسبلاغی، عزت الله وقری

  تصویرگر: عبدالحسین رحیمی

  چنانچه مطالب این محتوا را مفید می دانید، شما نیز می توانید با اهدای  هر میزان از مبلغ که تمایل دارید، در این جنبش خیرخواهانه شریک شوید.

  ما با شما عدالت آموزشی را با شعار آموزش همگانی، همه جا، همه وقت، برای همه را، تحقق خواهیم بخشید.

  لینک اهدای مبلغ

  تگ ها: زلزله هلال احمر آموزش همگانی

  اشتراک‌گذاری: ۳۴۶۶

  منبع : learn.khadem.ir

  آمادگی در برابر زلزله

  ضرورت و اهمیت کسب آمادگی در برابر زلزله متاسفانه در کشور عزیزمان ایران، احتمال وقوع زلزله نسبت به دیگر کشورها دنیا بالا می باشد. ولی شرایط آموزشی، فرهنگ سازی و آمادگی در  زلزله را بسیار ضعیف می باشد و اکثریت مردم آگاهی لازم را در خصوص چگونگی آمادگی در برابر زلزله بر خوردار نمی باشند. [...]

  آمادگی در برابر زلزله

  آمادگی در برابر زلزله

  ضرورت و اهمیت کسب آمادگی در برابر زلزله

  متاسفانه در کشور عزیزمان ایران، احتمال وقوع زلزله نسبت به دیگر کشورها دنیا بالا می باشد. ولی شرایط آموزشی، فرهنگ سازی و آمادگی در  زلزله را بسیار ضعیف می باشد و اکثریت مردم آگاهی لازم را در خصوص چگونگی آمادگی در برابر زلزله بر خوردار نمی باشند. همین امر سبب شده، تلفات بیشتر در سازه هایی می باشد که فروریزش صورت نگرفته اما مجروحان، بیش از حد معمول می باشد.

  آمادگی افراد جامعه

  بعضی کشورها، مانند ژاپن و امریکا، با اعتقاد به تاثیر آموزش برای کاهش تلفات در چند دهه گذشته اقدامات آموزشی موثری انجام داده اند. اگر می خواهیم تفاوت کشورها آموزش دیده را با کشور های مانند ترکیه، چین و … را بدانیم، به تصاویر تلویزیونی بعد از زلزله توجه کنید. ژاپن و امریکا با بقیه کشورها از این نظر خیلی تفاوت دارند. در امریکا و ژاپن بعد از زلزله خیابان‌ها خلوت هستند در حالیکه در ترکیه و چین خیابان‌ها بسیار شلوغ و پر از جمعیت است.

  به ژاپنی‌ها و آمریکای‌ها یاد داده اند هنگام  زلزله خونسرد باشید و به محل های امن ساختمان پناه ببرید، ولی در دیگر کشور‌ها به علت عدم آموزش، به محض احساس لرزش زمین، همگی یک حرکت مشابه دارند:

  “فرار به‌طرف درب‌های خروجی ساختمان” که این حرکت بسیار اشتباه بوده و باعث افزایش میزان تلفات می شود که ناشی از عدم آگاهی مردم است. واقعا هیچ دقت کرده اید هنگام زلزله افرادی که در شرایط مختلف و مکان های مختلف ساختمان قرار دارند همگی رفتار مشابه دارند، مثلا ً فردی که طبقه پانزدهم ساختمان است و افرادی که در طبقه مثلا ً سوم و طبقه همکف، زیرزمین یا واحد تجاری هستند همگی به دنبال زلزله یک رفتار دارند و آن هم “فرار به‌طرف درب خروج” است؟  یقینا ً عکس العمل رفتاری در هنگام زلزله، بسته به شرایط متفاوت است. هرگز فراموش نکنیم، که در اکثر مواقع فرار ممکن نیست و حتی احتمال خطر و آسیب را افزایش می دهد.

  قبل از زلزله:

  – پیش از وقوع زلزله باید وضعیت خانواده خود را از نظر آمادگی در مقابله با وقوع زلزله، مورد ارزیابی قرار دهید و در اسرع وقت نسبت به رفع نقایص اقدام نمایید. باید توجه داشت که در بسیاری از موارد رعایت برخی نکات ساده و به نظر ابتدایی می‌تواند جان افراد خانواده را حفظ نماید.

  – قبل از وقوع زلزله با تمام اعضا خانواده محلی از شهر سکونت خود را مشخص کنید تا بعد از زلزله در آن محل قرار بگذارید، در هنگام زلزله بدلیل هرج ومرج جمعیت زیاد قادر به پیدا کردن اعضا خانواده نمی باشید. بعنوان مثال تهران که از شهرهای پر جمعیت است، مطمعنا پیدا کردن خانواده امری مهم به حساب می آید.

  – شصت درصد زلزله ها در نیمه شب اتفاق افتاده ‌است. فراموش نکنید که بعد از این لباس کامل را در کنار تخت و در دسترس قرار دهید.

  – به اعضای خانواده یاد بدهید که چگونه برق، گاز و آب را قطع کنند.

  ایمنی ساختمان

  ایمن سازی در مقابل خطرات ناشی از زلزله از مهمترین اقداماتی  است که باید قبل از وقوع زلزله انجام شود.

  حوادث ذکر شده می‌تواند در بعضی از موارد حتی بیش از سقوط آوار، صدمات و جراحات وارد کند، پس بهتر است که از قبل، روش‌های اجتناب از آن‌ها را آموخت و محیط مد نظر را، ایمن ساخت.

  مقاوم سازی  اشیاء غیر سازه ای

  مقاوم سازی اجزای غیر سازه ای از مسائله ای مهم در مقابله با پدیده زلزله می باشد. بنابر اطلاع رسمی، تلفات ناشی از آسیب بخشهای غیر سازه ای، 55% تلفات زلزله را شامل می شود که این رقم خیلی بالایی است و باید در برخورد با این مقوله خیلی جدی بود و مردم کشور عزیزمان و کلیه کشورهای زلزله خیز را به این مهم سوق داد.

  در این بخش، روشهای آسان و ارزان را برای حفاظت از خود در برابر برخی آسیب‌هایی که زلزله می‌تواند وارد کند، آورده شده است. برای این کار به بررسی اجسامی که می‌توانند هنگام وقوع زلزله سقوط کرده و بشکنند، می پردازیم.

  – در محل زندگی یا محل کار حتماً گنجه، بوفه و یا کتابخانه را در جای خود محکم و ثابت کنید به گونه‌ای که این وسایل با ابزارهای L مانند (نبشی) و ارزان به صورت مخفی که به زیبایی آن‌ها لطمه نزند، به دیوار متصل شوند که در هنگام زلزله در اثر واژگونی باعث آسیب و تلفات نشوند. لازم به ذکر است که کتابخانه و بوفه در اثر واژگونی در هنگام زلزله میتوانند باعث مرگ شوند.

  – در محل کار بلندگوها که در قسمت های مختلف راهروها نصب شده اند، باید محکم بسته شوند.

  – در محل کار، کامپیوترها و دستگاههای کپی را با بست های فلزی و یا کمربندهایی محکم به میز متصل شوند.

  – کپسول های آتش نشانی نیز باید در محل مناسب به خوبی مهار شوند.

  – در محل کار از کارمندان بخواهید که میزهای کار خود در کنار پنجره و یا زیر لامپ‌ها و اشیاء آویزان قرار ندهند.

  –  اشیاء سنگین را در قفسه‌های بایگانی قرار ندهید، چرا که احتمال سقوط آن‌ها وجود دارد.

  – در محل کار، قفسه‌ها، فایل‌ها وکتابخانه‌ها را به صورت مناسبی به دیوار متصل نمائید.

  – پارتیشن‌ها نیز در محل کار یا منزل، در محل مناسب با بست فلزی محکم بسته شوند.

  – چراغ‌ها به صورت کاملا ً مطمئن به سقف متصل شوند.

  – برای جلوگیری از افتادن کانال های تهویه‌هوا، این قطعات باید در محل خود بطور صحیحی مهار شوند.

  مکان‌های امن

  محل‌هایی هستند که آسیب پذیری در آن نقاط کمتر می‌باشد. معمولاً گوشه‌های اتاق، کنار ستون های اصلی ساختمان، زیر میزهای محکم و سنگین(شیشه ای نباشد)، زیر طاق‌های محکم، داخل راهروها و کنار دیوارهایی که پشت آن‌ها خالی نباشد. توجه داشته باشید که این مکان‌ها نزدیک پنجره‌ها یا آینه‌ها، زیراشیاء سنگین که امکان افتادن دارند، نزدیک اجاق گاز ،یخچال ،زیر کابینت‌ها، کتابخانه‌ها و یا چهارچوب درب‌ها نباشد.

  منبع : www.afzir.com

  دانلود pdf کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله دکتر باقرزاده رایگان

  این سایت تخصصی برای دانلود کتاب و دانلود مجله از جمله دانلود کتاب و دانلود مجله ساخته شده است و دارای مطالب بسیار گوناگونی هستش مثلا دانلود pdf کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله دکتر باقرزاده رایگان همواره امیدوارم که شما از دانلود کتاب و دانلود مجله که ما در این سایت قرار میدیم راضی و خوشنود باشید این صفحه مربوط میشه به دانلود pdf کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله دکتر باقرزاده رایگان

  رایگان و سریع

  دانلود pdf کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله دکتر باقرزاده رایگان

  ادامه مطالب

  دانلود PDF

  دانلود PDF کتاب | دانلود PDF | سایت دانلود کتاب

  وب سایت دهکده لینکز با دارا بودن هزاران کتاب با فرمت های گوناگون این امکان را برای شما ایجاد کرده است تا بتوانید به صورت رایگان و به سادگی اقدام به دانلود pdf کتاب های ایرانی و خارجی نمایید

  مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :

  دانلود کتاب-->>> دانلود رایگان کتاب-->>> دانلود کتاب پزشکی و سلامت-->>> دانلود pdf کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله دکتر باقرزاده رایگان

  دانلود pdf کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله دکتر باقرزاده رایگان

  نام کتاب : آموزش آمادگی در برابر زلزله

  ژانر کتاب : دانلود کتاب پزشکی و سلامت

  نام نویسنده : دکتر باقرزاده

  سایز کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله : 2,410 کیلوبایت

  نوع فایل دانلودی : فایل pdf و یا zip شده میباشد

  زبان کتاب : فارسی

  تاریخ درج : 2021-04-23 00:00:00

  تاریخ بروزرسانی : 2021-05-31 09:30:02

  منتقد و ارسال شده به وسیله : یاشار ایوبی

  امتیاز منتقد به آموزش آمادگی در برابر زلزله : 10

  عرض سلام به قسمت شبکه کامپیوتری ما خوش آمدید

  امروز برای شما دانلود pdf کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله با لینک مستقیم رو گذاشتیم این pdf کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله برای پزشک باقرزاده میباشد pdf کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله تاثیر پزشک باقرزاده میباشد میتوانید از طریق نام نوشته های پزشک باقرزاده دنبال نمایید

  pdf کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله یکی از pdf کتاب های یک کار ویژه و خواندنی هستش pdf کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله در قسمت شبکه کامپیوتری سایت سایت کتاب گذاشتیم

  >توضیحات : پهنه ایران زمین در قسمت میانی کمربند کوهزایی و لرزه خیز آلپ – هیمالیا، یکی از لرزه خیزترین مناطق جهان بشمار میرود. الگوهای زمینساخت صفحه ای بر پایه تجزیه و تحلیل گسترش جهانی بستر اقیانوسها، سامانه گسلها و بردار لغزشی گسله ها، نشانگر این است که سپر عربی با راستای شمالی با آهنگی میان ۳۰ تا ۴۰ میلیمتر در سال به سوی ورقه اوراسیا در حرکت است. نتیجه این همگرایی سبب کوتاه شدگی پوسته ایرانزمین، ایجاد رشته کوه های زاگرس (در جنوب باختری)، البرز (در شمال) و رویداد زمین‎لرزه های به نسب بی‌شمار در فلات ایرانزمین میباشد.در میان پدیده های ریسک آفرین، زمینلرزه های ویرانگر مسئول زیادترین شمار کشتار انسانی و زیان مالی بوده اند و تعداد کشته شدگان انسانی در کشورهای درحال پیشرفت چندین برابر تعداد موجود در کشورهای پیشرفته است. درحال حاضر خیلیی از انسآنان در پهنه های لرزه خیز زندگی میکنند و در این میان، پایتختها و شهرهای بزرگ در ریسک زیادتری قرار دارند. این مطلب پرمخاطره در خیلیی از شهرهای ایران، چون تهران، تبریز، مشهد، کرمان، قزوین، سمنان، کرج و زیادتر شهرهای شمالی کشور به چشم میخورد. با این وصف لزوم آموزش آمادگی در برابر زلزله از هیچ کس پوشیده نیست، اما تاکنون آنطور که بایسته است به آن پرداخته نشده.

  قسمت های دیگه سایت ما مثل دانلود کارتون ما رجوع نمایید تلاش ما راحتی کار با گوشی خواهد بود

  حتما که دید خودتون رو درباره آموزش آمادگی در برابر زلزله سایت سایت کتاب قرار بدید

  دانلود کتاب PDF

  دانلود کتاب برچسب ها

  ایمنی در برابر زلزله - دانلود pdf کتاب پوسته زمین - دانلود pdf کتاب پیشبینی زلزله - دانلود pdf کتاب زلزله شدید - دانلود pdf کتاب زلزله مشهد - دانلود pdf کتاب زلزله نیشابور - دانلود pdf کتاب ساختمان ضد زلزله - دانلود pdf کتاب شهرهای زلزله خیز - دانلود pdf کتاب گسل زاگرس - دانلود pdf کتاب گسل زلزله - دانلود pdf کتاب منطق لرزه خیز - دانلود pdf کتاب - pdf کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله -

  آموزش روانشناسی آموزش اکسل Excel آموزش برنامه‌ نویسی آموزش طراحی سایت آموزش فتوشاپ و کورل

  آموزش زبان‌های خارجی

  آموزش بازاریابی و تبلیغات

  آموزش سینما و تدوین فیلم

  آموزش دوره متوسطه و کنکور

  آموزش بورس و بازار سهام

  آموزش مهارت‌های مطالعه

  تبلیغات اینترنتی ● آموزش‌های رایگان

  کتاب های نوشته شده به وسیله باقر زاده

  دانلود pdf کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله باقر زاده

  تاریخ بروزرسانی : 2021-07-08 04:55:02

  نام نویسنده : باقر زاده

  سایز کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله : ۲.۴ مگابایت

  نوع فایل دانلودی : فایل pdf و یا zip شده میباشد

  دانلود pdf کتاب آموزش رایانه باقر زاده

  تاریخ بروزرسانی : 2021-07-06 17:15:04

  نام نویسنده : باقر زاده

  سایز کتاب آموزش رایانه : ۴.۰۵ مگابایت

  نوع فایل دانلودی : فایل pdf و یا zip شده میباشد

  دانلود pdf کتاب وازکتومی باقر زاده

  تاریخ بروزرسانی : 2021-07-06 11:05:01

  نام نویسنده : باقر زاده

  سایز کتاب وازکتومی : ۵۶۸ کیلوبایت

  نوع فایل دانلودی : فایل pdf و یا zip شده میباشد

  دانلود pdf کتاب جمعیت و تنظیم خانواده باقر زاده

  تاریخ بروزرسانی : 2021-07-05 10:35:03

  نام نویسنده : باقر زاده

  سایز کتاب جمعیت و تنظیم خانواده : ۱.۰۴ مگابایت

  نوع فایل دانلودی : فایل pdf و یا zip شده میباشد

  دانلود pdf کتاب PDF راهنمای تغذیه و رژیم درمانی دکتر باقرزاده رایگان

  منبع : dehlinks.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  بعلی سربازان ۷۸۹ 7 روز قبل
  0

  سلام کاکا محمدخلیل ببخشید خداقوت بیشتر راهنمای کن مچکرم یا حق

  بعلی سرباز 7 روز قبل
  -1

  آشنايي با علم و اسرار الله در راه حق و حقیقت

  مهدی 1 سال قبل
  6

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید