این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آسنترا و لاغری

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آسنترا و لاغری را از این سایت دریافت کنید.

  قرص آسنترا

  قرص آسنترا از جمله قرص  های ضد افسردگی است که برای درمان استرس و اضطراب هم مورد استفاده قرار می گیرد.قرص آسنترا

  تازه های اطلاعات

  فواید و عوارض قرص آسنترا چیست؟

  تیر 21, 1401 ارسال توسط دکتر محمدپور

  21 تیر

  قرص آسنترا از جمله قرص  های ضد افسردگی است که برای درمان استرس و اضطراب هم مورد استفاده قرار می گیرد.

  افسردگی و استرس و اضطراب از جمله بیماری های شایع روحی در جهان محسوب می شوند که متاسفانه افراد بسیار زیادی را به خود درگیر کرده اند. برای درمان افسردگی و استرس و اضطراب نیاز به مصرف یک سری از داروها می باشد. آسنترا یکی از انواع داروهایی است که به عنوان داروهای ضد افسردگی شناخته می شود. این دارو با ایجاد تعادل شیمیایی در مغز، نقش موثری در بهبود شرایط جسمی و روحی دارد.

  این قرص در حال حاضر توسط پزشکان مختلفی تجویز می شود و می تواند برای درمان افسردگی و استرس و اضطراب استفاده شود. اما با این حال برخی از افراد در رابطه با فواید و مضرات مصرف این قرص اطلاعات کافی ندارند. به همین خاطر در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر در رابطه با قرص آسنترا و فواید و عوارض آن صحبت کنیم.

  قرص آسنترا چیست؟

  امروزه، بسیاری از مردم جهان درگیر افسردگی می باشند. اگرچه شدت افسردگی در افراد مختلف متفاوت است؛ اما به هر حال این بیماری گریبان بسیاری از مردم را گرفته است. قرص آسنترا به عنوان یکی از قرص هایی است که برای درمان افسردگی مورد استفاده قرار می گیرد. این قرص به واسطه داشتن ترکیبات مختلف، نقش موثری در درمان افسردگی و استرس دارد.

  این قرص در واقع، تداخلاتی که در واسطه های شیمیایی مغز به وجود آمده اند را درمان می کند. سروتونین از جمله واسطه های شیمیایی در مغز است که اگر به درستی ترشح نشود، می تواند باعث ایجاد بیماری و استرس گردد.

  این قرص با ایجاد تعادل میان واسطه های شیمیایی در مغز، در پیشگیری از افسردگی و استرس و اضطراب شدید موثر می باشد. اگرچه این دارو جزء داروهای شیمیایی می باشد، اما توسط بسیاری از پزشکان مورد تجویز قرار می گیرد. قرص آسنترا با نام سرترالین نیز شناخته می شود و در دو نوع 50 و 100 به فروش می رود.

  فواید مصرف قرص آسنترا را بشناسیم …

  قرص آسنترا فواید بی شماری برای بدن دارد. به همین خاطر توسط بسیاری از پزشکان متخصص تجویز می شود و می تواند مورد استفاده قرار گیرد. فواید متنوعی برای قرص آسنترا وجود دارند که اگر از آن ها مطلع باشید، در صورت تجویز پزشک از این قرص استفاده می کنید.

  اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که این قرص باید مطابق با نظر پزشک مورد استفاده قرار گیرد. از مصرف قرص سرترالین بدون مشورت پزشک و به صورت سرخود جدا خودداری کنید. زیرا عوارض جانبی بسیار زیادی برای این قرص به وجود خواهد آمد. طبق اطلاعات موجود، این قرص به واسطه ایجاد تعادل میان فاکتورهای شیمیایی در مغز، دارای فواید زیر می باشد.

  کمک به درمان افسردگی

  موثر در درمان حملات پانیک

  کمک به کاهش ترس و استرس

  کمک به درمان اختلال اضطراب

  موثر در درمان وسواس

  کمک به درمان نوسانات خلق و خو

  کمک به درمان زودانزالی در آقایان

  موثر در بهبود بیش فعالی

  کمک به درمان بی اشتهایی عصبی

  کمک به درمان پر خوری عصبی

  موثر در کاهش تکانه های جنسی

  قرص آسنترا دارای چه عوارضی است؟

  حتی اگر یک شرکت داروساز عنوان کند که یک دارو بدون هیچ عارضه جانبی قابل مصرف است، حرف آن را باور نکنید. به هر حال هر یک از قرص ها و داروها، دارای عوارض جانبی خاصی می باشند. البته گاهی این عوارض جانبی به ندرت اتفاق می افتند و یا فقط در افرادی که از داروهای خاص استفاده می کنند و یا دارای بیماری های خاصی می باشند، رخ می دهند.

  قرص آسنترا از جمله قرص هایی است که به منظور رفع افسردگی و استرس مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که قصد مصرف این قرص را دارید، بهتر است که ابتدا با عوارض جانبی این قرص آشنا شوید. از این رو در ادامه به عوارض مصرف آسنترا اشاره می کنیم.

  قرص آسنترا می تواند در مواردی باعث ایجاد خطر خونریزی شود. از این رو توصیه می شود که افرادی که از قرص های ضد انعقاد و رقیق کننده خون استفاده می کنند، برای مصرف این قرص با پزشک مشورت کنند.

  برخی از افراد پس از مصرف این قرص شاهد واکنش های آلرژیک می شوند. در صورت تشدید این واکنش ها، لازم است که با پزشک متخصص مشورت شود. از جمله واکنش های آلرژیکی که برای قرص آسنترا وجود دارند می توان به کهیرها، تاول، خارش، قرمزی، لایه برداری پوست، تب، تنگی نفس و … اشاره کرد.

  برخی از افراد در اثر مصرف این دارو شاهد بدتر شدن علائم خودشان می باشند. در صورت شدیدتر شدن علائم بیماری خودتان مانند استرس، اضطراب، آشفتگی، پرخاشگری و … از ادامه مصرف این قرص خودداری کنید.

  نحوه مصرف سرترالین چگونه است؟

  قرص آسنترا از جمله قرص های شیمیایی است که اصلا نباید بدون تجویز پزشک مورد استفاده قرار گیرد. این قرص به واسطه ایجاد تعادل میان واسطه های شیمیایی در مغز، می تواند باعث بهبود شرایط جسمی و روحی گردد. از این رو مصرف کمتر از مقدار توصیه شده از این قرص، باعث کاهش اثربخشی آن می شود.

  البته در صورتی که از قرص آسنترا بیش از مقدار تجویز شده توسط پزشک، مصرف کرد؛ باید منتظر بروز احساس اعتیاد در خود بود. به هر حال برای مصرف سرترالین بهتر است که با پزشک متخصص مشورت کنید و سپس اقدام به مصرف این قرص نمایید.  

  آیا این قرص باعث چاقی و یا لاغری می شود؟

  یکی از سوالاتی که برای افراد در هنگام مصرف قرص آسنترا پیش می آید این است که این قرص ضد افسردگی باعث چاقی یا لاغری می شود؟ برخی از مطالعات نشان می دهند که این قرص به واسطه داشتن خواص مختلف، می تواند باعث چاقی و یا لاغری شود. اما به هر حال این موضوع قطعی نیست.

  برای اینکه دچار چاقی و یا اضافه وزن و یا لاغری و کاهش وزن نشوید، حتما در کنار مصرف قرص آسنترا برنامه ورزش مناسبی را دنبال کنید. این کار باعث می شود که از این عارضه جانبی قرص سرترالین پیشگیری کنید. البته در نهایت به شما توصیه می کنیم که اصلا نگران چاقی و یا لاغری خودتان در هنگام مصرف این قرص نباشید. زیرا این قرص به دلیل شرایط فعلی شما تجویز شده است و بدیهی است که شرایط روحی شما بسیار مهم تر از شرایط جسمی و چاقی و لاغری شما خواهد بود.

  منبع مطلب : daroohelp.com

  آسنترا

  فرص آسنترا برای درمان افسردگی ، اختلال وسواس-اجباری (OCD) ، اختلال هراس(فوبیا) ، اختلال دیسفوری قبل از قاعدگی و ... استفاده می شود اما . . .

  داروها

  آسنترا | 7 معجزه آسنترا | آسنترا و کاهش وزن | مزایا و عوارض سرترالین

  این دارو برای درمان افسردگی، اختلال وسواس-اجباری (OCD)، اختلال هراس(فوبیا)، اختلال دیسفوری قبل از قاعدگی (PMDD)، اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و اختلال اضطراب اجتماعی (SAD) استفاده می شود که …

  اشتراک‌گذاری این:

  توییتر فیسبوک WhatsApp Telegram لینکداین

  دوست‌داشتن:

  دوست داشتن در حال بارگذاری...

  Last updated اردیبهشت ۳, ۱۴۰۱ ۶۱,۰۳۹

  قرص آسنترا

  آسنترا چیست؟

  داروی آسنترا یا سرترالین متعلق به گروهی از داروها است که به عنوان مهارکننده های بازجذب سروتونین (SSRIs) شناخته می شوند و با افزایش فعالیت یک ماده شیمیایی به نام سروتونین در مغز کار می کند و موجب برطرف شدن برخی اختلالات مانند افسردگی و حملات هراس می شود. آسنترا از طریق کاهش میل جنسی باعث بهبود انزال زودرس نیز می شود.

  داروی آسنترا به ضد افسردگی معروف است که به دلیل عوارض جانبی بسیار پایین آن پزشکان زیادی آن را تجویز می کنند. داروی آسنترا یا سرترالین در سال 2007 پرمصرف ترین داروی ضد افسردگی در ایالات متحده بود. این دارو با افزایش میزان سروتونین در مغز باعث ایجاد تعادل روحی در فرد می شود و از ایجاد افسردگی و علائم آن مانند تغییرات در خواب، اشتها و خلق و خو و اضطراب جلوگیری می کند.نام ژنریک آن سرترالین است.

  @[email protected]#=img=#

  موارد استفاده آسنترا 50

  این دارو برای درمان افسردگی، اختلال وسواس-اجباری (OCD)، اختلال هراس(فوبیا)، اختلال قبل از قاعدگی (PMDD)، اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و اختلال اضطراب اجتماعی (SAD) استفاده می شود.

  و گاهی برای :

   انزال زودرسمیگرن حاد و مواردی دیگر

  @[email protected]#=img=# آسنترا

  فارماکوکینتیک آسنترا یا سرترالین

  سرترالین به آهستگی از طریق دستگاه گوارش جذب می شود و با عبور اول کبدی وقدار زیادی از آن متابولیزه می شود و بطور گسترده در بافت های بدن توزیع می شود و نیمه عمر آن 28 ساعت است. این دارو دفه کلیوی دارد و وارد شیر مادر هم می شود.

  علایمی که نشان می دهد باید آسنترا مصرف کرد

  برای معالجه علائم افسردگی، از جمله افسردگی همراه با علائم اضطراب در بیماران با یا بدون سابقه شیدایی تجویز می شود. پس از پاسخ رضایت بخش ، ادامه درمان در جلوگیری از عود قسمت اول افسردگی یا عود قسمتهای بیشتری از این بیماری مؤثر است.برای درمان اختلال وسواس-اجباری (OCD) نشان داده شده است. پس از پاسخ رضایت بخش ، ادامه درمان در جلوگیری از عود قسمت اولیه OCD مؤثر است.آسنترا برای معالجه کودکان مبتلا به  OCD تجویز می شود.آسنترا برای درمان اختلال هراس، با یا بدون آگورافوبیا نشان داده شده است. پس از پاسخ رضایت بخش، ادامه درمان در جلوگیری از عود قسمت اولیه اختلال هراس مؤثر است.آسنترا برای درمان اختلال استرس پس از آسیب (PTSD) نشان داده شده است. پس از پاسخ رضایت بخش ، ادامه درمان در جلوگیری از عود قسمت اولیه PTSD مؤثر است.آسنترا برای درمان هراس اجتماعی (اختلال اضطراب اجتماعی) تجربه شده است. پس از پاسخ رضایت بخش، ادامه درمان در جلوگیری از عود قسمت اول هراس اجتماعی مؤثر است.اختلال دیسفوریا قبل از قاعدگی (PMDD): آسنترا برای درمان اختلال دیسفوری قبل از قاعدگی (PMDD) نشان داده شده استاثر آسنترا در درمان PMDD در دو کارآزمایی کنترل شده با دارو نما از زنان تحت درمان سرپایی، برقرار شد.

  برای استفاده از خدمات روانپزشکی و دریافت نوبت ویزیت از متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724 – 02126767945

   PMDD چیست؟

  از ویژگی های اساسی PMDD می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  افسردگی ، اضطراب یا تنش ، ثبات عاطفی و عصبانیت مداوم یا تحریک پذیری اشاره کرد. از دیگر ویژگی های آن می توان به کاهش علاقه به فعالیت ها ، مشکل در تمرکز، کمبود انرژی ، تغییر در اشتها یا خواب و احساس عدم کنترل اشاره کرد.

  علائم جسمی مرتبط با PMDD شامل:

  حساسیت به پستان سردرد

  درد مفاصل و ماهیچه ها

  نفخ و افزایش وزن

  این علائم به طور مرتب در مرحله لوتئال اتفاق می افتد و در طی چند روز پس از شروع قاعدگی برمی گردد. این اختلال به طور چشمگیری در کار ، مدرسه یا فعالیتهای اجتماعی معمول و روابط با دیگران تاثر گذار است در تشخیص ، باید مراقب باشید تا باعث تشدید سایر اختلالات خلقی چرخه ای که با درمان با داروی ضد افسردگی افزایش پیدا می کنند، نشوند.

  حتما بخوانید: قرص دیازپام ؛  ؛ عوارض دیازپام

  اثربخشی آسنترا در استفاده طولانی مدت

  این دارو بیش از 3 دوره قاعدگی ، در آزمایشات کنترل شده به طور سیستماتیک ارزیابی نشده است. بنابراین پزشک شما برای استفاده از آسنترا برای مدت طولانی باید به روش دوره ای اثربخشی طولانی مدت دارو را برای بیمار مجددا ارزیابی کند.

  حتما بخوانید: مشاوره خیانت | راهکار هایی برای درمان خیانت زناشویی

  چگونه باید از آسنترا استفاده کنم؟

  مطابق دستور پزشک از کنسانتره آسنترا استفاده کنید.برچسب موجود در دارو را برای دستورالعمل دقیق دوز بررسی کنید. کنسانتره آسنترا دارای یک برگه اطلاعات اضافی در مربوط به بیمار به نام راهنمای دارویی است.هر بار که این دارو را مصرف می کنید آن را به دقت بخوانید.کنسانتره آسنترا را از طریق دهان با یا بدون غذا میل کنید. برای اندازه گیری دوز خود از قطره ای که همراه با دارو است استفاده کنید. اگر شما از نحوه اندازه گیری دوز خود مطمئن نیستید ، از داروساز خود بخواهید که به شما کمک کند. کنسانتره آسنترا باید قبل از مصرف رقیق شود. مقدار تجویز شده را با 4 اونس (120 میلی لیتر) آب ، زنجبیل ، سدیم لیمو / لیموترش ، لیموناد یا آب پرتقال مخلوط کنید. آن را با هیچ نوع مایع دیگر مخلوط نکنید.دوز را بلافاصله پس از مخلوط بنوشید. داروهای مخلوط را برای استفاده در زمانهای بعدی ذخیره نکنید.

  منبع مطلب : bujikaa.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید